REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Zybi

06.12.2016 16:52

No i słusznie twierdzą urzędnicy marszałka Struzika tylko dlaczego nic się z tym nie robi ...

# slammer

06.12.2016 22:00

Jeżeli decyzja zamknięcia będzie zależna tylko i wyłącznie od prof. dr hab. Jana Szyszko to sprawa oczywista, ponieważ jest to prawdziwy ekolog a nie pseudo-ekolog.

# Gryzu

07.12.2016 14:05

Dziwi mnie to, że MPO działając w biznesie śmieciowym właściwie od zawsze nie potrafiło zorganizować
mobilnej sortowni , czy spalarni jak to ma miejsce w innych miastach czy w Europie....
Przecież za swoje usługi pobierają od miasta potworne pieniądze ....

REKLAMA

# lideksynubeka

07.12.2016 18:30

No i cała ta platformerska ustawa o gospodarowaniu odpadami okazała się ch......a warta. A tacy to geniusze z tego PO niby byli,jak to zakompleksione małomiasteczkowe chłopstwo entuzjazmowało się nimi lecząc swoje kompleksy pochodzenia.

# Gość

07.12.2016 18:44

Stanowisko marszałka jest kuriozalne. Odpady zmieszane są tak zanieszczyszczone ze niewiele można z nich wych wysortowac. Brak prawidłowej części biologicznej - a to ona głównie odpowiada za odór - u Bysia jakoś nie przeszkadzał w wydaniu pozwolenia.

# Gość 2

07.12.2016 20:15

Jakie kuriozalne stanowisko? Gościu nie matacz !!!!!
Co jest dziwnego w tym, że ktoś w końcu powiedział prawdę ?
Naświetlił i unaocznił, że ta cała segregacja jak również ustawa to lipa i farsa ,
że MPO nie ma możliwości ani nawet szans ,żeby wykonywać to prawidłowo....
To tak jakbyś w fabryce obuwia chciał zbudować samolot ....

REKLAMA

# KA$A KA$A KA$A

07.12.2016 23:47

To żart? Śmieci z Radiowa miały trafić do spalarni i wtedy Radiowo do zamknięcia. A teraz niby co? Albo Warszawa utonie w śmieciach albo wszystko trafi na leżące obok wysypisko BYSia, jeszcze bliżej mieszkańców.
Wszystko i tak zostanie na Bielanach.
Po co taka akcja na wariata przed oddaniem spalarni? Chyba że chodziło o to żeby zamknąć miejskie wysypisko i przekierować śmieci i kasę do prywatnego. Grube miliony trafią do innej kieszeni

 eRDe

08.12.2016 09:05

#KA$A KA$A KA$A napisał(a) 07.12.2016 23:47
Wszystko i tak zostanie na Bielanach.
Po co taka akcja na wariata przed oddaniem spalarni?

Może poczekaj do oficjalnego ogłoszenia, gdzie przeniosą kompostownię, a dopiero potem szczekaj na forum.
Po co ta akcja? Chociażby dlatego, że nawet nieudolna spółka miejska działająca pod ratuszowym parasolem musi przestrzegać prawa. Poza tym rzecz dotyczy kompostowni (podarowanej Bielanom przez HGW w 2010 roku), a nie odbioru odpadów w ogóle (nawet dyrektor, tak bronionego na tym forum MPO, mówił, że rzecz dotyczy jedynie kompostowni).

# KA$A KA$A KA$A

08.12.2016 11:16

eRDe napisał 08.12.2016 09:05
Może poczekaj do oficjalnego ogłoszenia, gdzie przeniosą kompostownię, a dopiero potem szczekaj na forum.

Wg. informacji z Czystych Bielan BYŚ docelowo chce postawić 160(!!!) wielkich kontenerów kompostowych. Myślisz że po co?
Najlepiej zamknąć oczy i udawać że jakoś to będzie.
Tak będzie, wielka kompostownia BYSia pod nosem mieszkańców :/

REKLAMA

# zbielan

08.12.2016 12:05

Po lekturze wpisów i komentarzy na fb jakoś straciłam przekonanie co do rzetelności obus zwalczających się stowarzyszeń - Czystego Radiowa i Czystych Bielan. Dlaczego nagle CB są niezadowolone z zamknięcia kompostowni MPO ?

# KA$A KA$A KA$A

08.12.2016 12:18

#zbielan napisał(a) 08.12.2016 12:05
Dlaczego nagle CB są niezadowolone z zamknięcia kompostowni MPO ?

nie mieszaj niezadowolenia z obawą że będzie gorzej jak wszystko trafi do BYSIa
wolisz klapki na oczach?

# KA$A KA$A KA$A

08.12.2016 12:23

#zbielan napisał(a) 08.12.2016 12:05
straciłam przekonanie co do rzetelności obus zwalczających się stowarzyszeń - Czystego Radiowa i Czystych Bielan

co do rzetelności faktycznie można mieć wątpliwości ale odnośnie Czystego Radiowa
pamiętasz jakieś ich protesty pod bramą BYSia? alarmy że BYS rozbudowuje się, stawia mury na nowych terenach?
nie zauważyłem tu żadnej reakcji Czystego Radiowa natomiast Czyste Bielany alarmowały na tyle głośno że kilkakrotnie byli zastraszani przez prawnika BYSia

REKLAMA

# zbielan

08.12.2016 13:31

A widziałaś jakąkolwiek demonstrację organizowaną przez Czyste Bielany? Ja sobie nie przypominam.

# observerrr

08.12.2016 15:17

#zbielan napisał(a) 08.12.2016 13:31
A widziałaś jakąkolwiek demonstrację organizowaną przez Czyste Bielany? Ja sobie nie przypominam.

"Czyste Bielany" walczą o czyste Bielany, nie chcą tu żadnego wysypiska
Pytasz o skuteczność? Atak prawników BYSia jest dowodem że są widoczni i skuteczni w informowaniu mieszkańców

# zbielan

08.12.2016 15:57

#observerrr napisał(a) 08.12.2016 15:17
"Czyste Bielany" walczą o czyste Bielany, nie chcą tu żadnego wysypiska
Pytasz o skuteczność? Atak prawników BYSia jest dowodem że są widoczni i skuteczni w informowaniu mieszkańców

Byś dostał pozwolenie zintegrowane, kompostownia MPO nie dostała. Abstrahując od rzetelności działań i mojej opinii o stowarzyszeniach to jednak świadczy o sile CR a nie CB.

REKLAMA

# viktor

08.12.2016 16:47

#zbielan napisał(a) 08.12.2016 15:57
to jednak świadczy o sile CR a nie CB.

Albo o współpracy CR z Bysiem...

# Robert

08.12.2016 20:59

Gó....wno mnie obchodzi Byś i tak samo MPO , szanuję ich miejsca pracy i wymagam poszanowania mnie jako obywatela. Nie rozpatruję interesów i stref wpływów jednych i drugich, ale do ku... nędzy jeżeli coś robisz rób to poprawnie, nie kosztem zdrowia ludzi i degradacji środowiska ...
Kto odpowie za setki wylanych beczkowozów szamba na zwałce ?
Utylizacji czyli głównie składowania materiałów niebezpiecznych i rakotwórczych, substancji niewiadomego
do końca pochodzenia i zawartości ....
Skutki można już naocznie dawno zdefiniować tylko nikt o tym głośno nie mówi, większość pracowników
wieloletnich MPO głównie pracujących na stanowisku: pracownik sortowni odpadów komunalnych już dawno poumierali lub umierają na raka .
Nie życzę sobie, żeby to spotkało np. moje dzieci, bo ktoś za wszelką cenę chce zrobić na tym interes .....

# bielanka

02.01.2017 16:07

prof. Szyszko to prawdziwy ekolog?? To poproszę o zdefiniowanie pojęcia "ekolog".
Kompostownia a właściwie "kompostownia" na Radiowie funkcjonuje kilkanaście a może już - dzieścia lat. I od początku miała nieodpowiedni proces technologiczny i od początku przetwarzała zmieszane śmieci, czyli najgorszy syf. Wyprodukowany kompost nadawał się jedynie na górę śmiecia, czyli składowisko odpadów z ... kompostowni.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break