REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# bielanka

10.11.2011 13:14

A co będzie w tym budynku po przeniesieniu gimnazjum?

# bielanka

10.11.2011 13:18

Bo mnie interesują szczegóły programu rozwoju oświaty na terenie Bielan. Tutaj słyszę o przeniesieniu gimnazjum, w gimnazjum na Conrada mają być też oddziały szkoły podstawowej... ze względu na przepełnienie sąsiednich podstawówek. Może jeszcze są jakieś pomysły ale jak widać mało publiczne

# sąsiadka

10.11.2011 13:39

Rodzice nie chcą przeniesienia również ze względu na niedogodny dojazd.
Ale nieopodal jest kolejne gimnazjum (77) w zespole szkół (z liceum). Czy tamtej szkoły nie można rozszerzyć?

REKLAMA

# iwona lelek

14.11.2011 08:57

Byłam na wspomnianej wyżej sesji. Wysłuchałam uważnie argumentów z jednej i drugiej strony. Jestem zniesmaczona, delikatnie sprawę ujmując. Uzasadnienie Pana Burmistrza jest lakoniczne, radny który wstawił się za rodzicami (bardzo przepraszam nie zapamiętałam nazwiska),wg mnie bardzo rzeczowo obalił argumentacje punkt po punkcie. i co? i nic. myślę, że sprawa i tak jest przesądzona.
proszę zwrócic uwagę na samo przeprowadzenie całej sprawy, wg mnie chciano zamieść wszystko pod dywan, postawić rodziców i dzieci przed faktem dokonanym.a jednak rodzice się dowiedzieli i gromnie przybyli na sesję radnych.
uważam, że tylko dlatego, po burzliwej dyskusji, zarząd i radni zadecydowali o wyłączeniu punktu dotyczącego glosowania nad przeniesieniem gimnazjum, by odbyć konsultacje z rodzicami a tym samym pokazać że posłuchali ich zdania, jednak nie sądzę, ze to zmini ich decyzji. jestem bardzo ciekawa jak ta sprawa się zakończy.
czy radni za glosują za dobrem społecznym czy też wybiorą podporządkowanie się Zarządowi.
a! i jeszcze kilka informacji...
1. kilka lat temu w liceum do którego zamierza się przenieść gimnazjum z Perzyńskiego, było już inne gimnazjum , które stamtąd przeniesiono i jako argument główny podano...ciasnotę (sic!)
2. wg uzasadnienia Burmistrza, na połączeniu obydwu szkół budżet miasta zaoszczędzi 337tyś zł., czyż to nie śmieszny argument patrząc na budżet gminy???
ale jeśli rzeczywiście chodzi o finanse,czyli 120zł/m-c w przeliczeniu na 1 ucznia. ja, jestem wdową, ale jestem gotowa zapłacić te pieniądze by moje dziecko miało do szkoły 5 min. myślę, że inni rodzice uważają podobnie.
3. dlaczego na sesji nie pojawili się żadni nauczyciele, a dyrektorka w ogóle nie zabrała głosu? czyżby już otrzymali właściwe wytyczne? to moje przypuszczenia.
4. w planowaniu budżetu na rok 2012 zabezpieczono kwotę 2mln zł na remont boiska przy gimnazjum na Perzyńskiego, a teraz nie ma 340tyś na funkcjonowanie gimnazjum w ogóle. czy to nie paradoks???
5. ...naprawdę można by wymieniać dalej, tylko czy to ma sens????
reasumując. będąc na zebraniu, czytając w internecie komentarze, odnoszę nieodparte wrażenie, że ktoś tu uprawia prywatę kosztem dzieci. szkoła jest instytucja wychowawcza, gdzie kształtują się charaktery przyszłych obywateli, oni nas dorosłych obserwują i wyciągają wnioski.
cóż myślę, że głosowanie nad tą uchwałą będzie mega sprawdzianem dla naszych radnych.

# RODZIC

14.11.2011 16:40

to właśnie jest pytanie, mam wrażenie że burmistrz z niektórymi radnymi już sobie szyją nowe portfele pod tą inwestycję

# RODZIC

14.11.2011 16:40

To właśnie jest pytanie, mam wrażenie że burmistrz z niektórymi radnymi już sobie szyją nowe portfele pod tą inwestycję.

REKLAMA

# andrzej

15.11.2011 10:59

dziś kolejna sesja w ratuszu o 16.30 a jutro w gimnazjum 71

# andrzej

15.11.2011 11:09

Dziś kolejna sesja w ratuszu o 16.30 a jutro w gimnazjum 71.

# rodzic

15.11.2011 14:39

jasne gmina już szykuje kontrakt odremontowali,wybudują boisko i wynajmą pod prywatną szkołę ,a jeżeli dojdzie do przeniesienia dzieci to życzę powodzenia w przyszłych wyborach(czas szybko leci)

REKLAMA

# Anna

15.11.2011 21:14

Wydaje mi się iż pan burmistrz i radni Bielan których wybraliśmy podjęli już decyzje w sprawie gimnazjum 71 przy ul Perzyńskiego 10 w Warszawie bez porozumienia z rodzicami.Zapomnieli dla kogo była budowana szkoła? Przecież dobro dzieci jest najważniejsze.Radni szukają oszczędności więc niech zaczną od siebie gdyż to oni pobierają m-c ok 2000zł za sesje a pan burmistrz ok 4000zł.Informacje te wyczytałam w gazecie bielańskiej którą często czytuję.Po cięciach w radzie znajdą się pieniążki na utrzymanie częściowe szkoły a do reszty można znaleśc prywatnych sponsorów. Szkoła jest w trakcie odnawiania. Są szafki zamiast boksy w szatni,jest położona elewacja,są odnowione łazienki i klasy. Pan burmistrz proponuje szkołę na ul.Zuga jedynie dla dużego boiska nie pomyślał iż nasze dzieci nie będą się uczyły na boisku tylko w klasach które w liceum na ul. Zuga są dużo mniejsze niż w gimnazjum na ul.Perzyńskiego.Nauka będzie na dwie zmiany ale radnych i samego pana burmistrza to nie interesuje.Jak będą występowały problemy po spotkaniu z radnymi i panem burmistrzem w sprawie gimnazjum 71 16.11.2011r o godz:18.00 MY jako rodzice naszych pociech będziemy walczyć i będziemy się odwoływać do samorządu a potem do prezydent Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Walc chociaż mam obawy że pani prezydent,pan burmistrz i niektórzy radni na którym zależy likwidacja szkoły pobrali już kopertowe honorarium. "BĘDZIEMY WALCZYĆ O SZKOŁĘ I CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE "

# Anna

15.11.2011 21:16

Wydaje mi się iż pan burmistrz i radni Bielan których wybraliśmy podjęli już decyzje w sprawie gimnazjum 71 przy ul Perzyńskiego 10 w Warszawie bez porozumienia z rodzicami.Zapomnieli dla kogo była budowana szkoła? Przecież dobro dzieci jest najważniejsze.Radni szukają oszczędności więc niech zaczną od siebie gdyż to oni pobierają m-c ok 2000zł za sesje a pan burmistrz ok 4000zł.Informacje te wyczytałam w gazecie bielańskiej którą często czytuję.Po cięciach w radzie znajdą się pieniążki na utrzymanie częściowe szkoły a do reszty można znaleźć prywatnych sponsorów. Szkoła jest w trakcie odnawiania. Są szafki zamiast boksy w szatni,jest położona elewacja,są odnowione łazienki i klasy. Pan burmistrz proponuje szkołę na ul.Zuga jedynie dla dużego boiska nie pomyślał iż nasze dzieci nie będą się uczyły na boisku tylko w klasach które w liceum na ul. Zuga są dużo mniejsze niż w gimnazjum na ul.Perzyńskiego.Nauka będzie na dwie zmiany ale radnych i samego pana burmistrza to nie interesuje.Jak będą występowały problemy po spotkaniu z radnymi i panem burmistrzem w sprawie gimnazjum 71 16.11.2011r o godz:18.00 MY jako rodzice naszych pociech będziemy walczyć i będziemy się odwoływać do samorządu a potem do prezydent Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Walc chociaż mam obawy że pani prezydent,pan burmistrz i niektórzy radni na którym zależy likwidacja szkoły pobrali już kopertowe honorarium. "BĘDZIEMY WALCZYĆ O SZKOŁĘ I CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE "

# uczennica

16.11.2011 11:52

Raczej wygląda na to, że nie ma spójnego planu dla rozwoju czy modernizacji oświaty na Bielanach. Działania nie do końca przemyślane, publicznie nieskonsultowane. Do tego dochodzi bałagan z meldunkami i tzw. oświadczeniami. Przecież dzielnica to nie samotna wyspa na oceanie. Tutaj uczą się też dzieci z innych dzielnic i gmin - mniej lub bardziej oficjalnie.
Poza tym jest możliwe współfinansowanie uczniów na podstawie umowy międzygminnej - tak jak się to robi z przedszkolakami.
P.S. Zarząd dzielnicy plus Rada nie od dziś dają dowód, że nie mają pojęcia, jak wyglądają konsultacje z prawdziwego zdarzenia

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024