REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 drugastrona

24.03.2017 10:55

Zapowiada się pierwsze estetyczne osiedle na Tarcho. Trzymam kciuki, żeby nie wyszło brzydsze niż na wizualizacjach. No i przede wszystkim znika kolejny sralnik z głównej arterii osiedla :)

 lkan

24.03.2017 19:59

Ten "rząd sklepów i punktów usługowych na parterze" - jako powielany schemat od czasów PRL - oby nie podzielił losu, jaki przypadł w udziale wielu kompleksom mieszkalnym w okolicy. Z punktu widzenia klientów są to placówki pożyteczne i potrzebne, natomiast finansowo nie wytrzymują. Jest to proces, obserwowany nie tylko na peryferiach miast, ale również w centralnych dzielnicach Warszawy, gdzie widuje się nawet opustoszałe lokale o świetnej lokalizacji, kiedyś kwitnące. W rezultacie partery zajmują głównie: placówki bankowe, telefonia komórkowa, fryzjer, stomatolog, cukiernia, czasem pralnia, a często łachmany pod światowo brzmiącym szyldem "second hand". Zdecydowana większość podejmowanych prób rozpoczęcia działalności gospodarczej kończy się niepowodzeniem, co wynika z braku umiejętności rozpoznania, nie wspominając już nawet o jakimś uproszczonym biznes planie. Same chęci nie wystarczą i trzeba zwijać interes. Kto na przykład utrzyma się ze sprzedaży obuwia i odzieży sportowej w bloku na Nowodworach, kiedy dochodzi tam dziennie do średnio licząc jednej liczącej się transakcji, a prawie zawsze w sklepie jest tylko sprzedający? Tych naiwnych, którzy tutaj czasem zaglądają na forum, pytam: kto będzie u Was kupował w małym sklepiku branży spożywczej, kiedy pod bokiem jest Carrefour, a przymierzających się do sprzedaży ubiorów, obuwia itp. namawiam do zapoznania się z ofertą sąsiedniej Galerii Północnej. Jeśli nie handel artykułami spożywczymi, ubiorami, obuwiem etc. nie ma szans, to co pozostaje

 lkan

24.03.2017 20:05

Sorry, nie moja wina, że poprzedni wpis nie został zapisany w całości, więc dokończę:
to co pozostaje

REKLAMA

 lkan

24.03.2017 20:09

spróbuję jeszcze raz:
to co pozostaje

 lkan

24.03.2017 20:12

poddałem się!

 drugastrona

25.03.2017 00:47

Obok mojego bloku w parterze sąsiedniego bloku działa sklepik spożywczy. Chodzę do niego po konkretne zakupy, po inne zaglądam do Lidla czy Carrefoura. Sporo ludzi do niego chodzi, niektórzy nawet robią duże zakupy (widziałem na własne oczy klienta, który zapłacił ponad 200 zł). Póki co wydaje się, że sklepik sobie nieźle radzi. Podobnie jest z bazarkiem na Ćmielowskiej - obok Tesco i PiotrPaweł, a ludzi i tak pełno na bazarku. Dużo zależy od oferty i cen.
Oczywiście, różne biznesy jak najbardziej plajtują, ale wiele lokali w mojej okolicy (Myśliborska/Ćmielowska/Światowida) działa od lat. Faktycznie, najlepiej trzymają się usługi (stomatolog, fryzjer, salon kosmetyczny, biuro rachunkowe, bank), ale od lat działa tu też apteka, cukiernia, sklep z zabawkami, sklep z artykułami medycznymi, obiady domowe, używki świata czy kebab. Co ciekawe, splajtowały dwa sklepiki spożywcze, sklep monopolowy, sklep z ubrankami, sklep z butami, sklep z wędlinami, a ostatnio cukiernia i pizzeria. Oczywiście sklepy z ubraniami raczej nie mają szans, ale od tego może być z powodzeniem galeria. Ale inne mniejsze biznesy są przydatne i życzę im jak najlepiej. Zresztą, im więcej mieszkańców, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś jednak przyjdzie.

REKLAMA

 Rybcia

26.03.2017 18:01

Też mi się tak wydaje

# Justyna

03.04.2018 14:45

Wardom nie jest godny polecenia , przestrzegam przed ta spółdzielnia bo na miano dewelopera mu daleko, wcześniejsza inwestycja miał mieć pozwolenie na użytkowanie pierwotnie do 09,2017 a tymczasem caly czas przesuwają termin , kto to planował! Odradzam!

# kkk

12.12.2018 16:09

...i bardzo dobrze.
Bo po ch*j ten wykład?

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy