Przy ratuszu rusza budowa nowych bloków
24 marca 2017
Zbliżające się otwarcie Galerii Północnej skusiło kolejnego inwestora. Na rogu Światowida i Milenijnej powstanie 290 mieszkań.
Po jednej stronie Światowida ogromne centrum handlowe, po drugiej - ratusz, market, stacja benzynowa i dużo pustej przestrzeni. Ten stan rzeczy przy głównej ulicy Tarchomina nie potrwa już długo. Trwa grodzenie terenu między Światowida, Milenijną, Ceramiczną i wjazdem do marketu, który wkrótce stanie się kolejnym w okolicy placem budowy.
Czwarty tor na Białołęce. Mieszkańcy wciąż zaniepokojeni inwestycją
Rozbudowa linii kolejowej na Białołęce o dodatkowy, czwarty tor, wciąż budzi niepokój mieszkańców. PKP Polskie Linie Kolejowe odpowiedziały na interpelację radnego Filipa Pelca, wyjaśniając kilka kluczowych kwestii dotyczących inwestycji.
Powstanie tam osiedle Przy Ratuszu, którego inwestorem jest spółdzielnia mieszkaniowa Wardom, mająca siedzibę na Piaskach. W dwóch blokach o wysokości od pięciu do siedmiu pięter znajdzie się 290 mieszkań, garaż podziemny oraz rząd sklepów i punktów usługowych na parterze.
Na razie Wardom nie informuje o terminie zakończenia prac.
(red)
.













































