REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


07.11.2013 11:59 #RAZR
I tylko na przykładzie takiego Legionowa. Autobusów jest coraz mniej kursują coraz rzadziej, zlikwidowane 801 a 731 i 723 które w szczycie jeździły co 15 minut teraz jadą co 40
SKM która miała być podstawowym środkiem transportu jedzie co 60-90 minut. Rozkłady ułożone chyba złośliwie, pasażer kończący pracę o 19 ma do wyboru pociąg o 19 i następny 20.10
Przecież to jest nienormalne
07.11.2013 13:44 #umg_123
Żeby nie było niejasności - jestem warszawiakiem i mam dość narzekania mieszkańców gmin podwarszawskich na "drożejący" transport! Tak na dobrą sprawę, Warszawa W OGÓLE NIE POWINNA ORGANIZOWAĆ KOMUNIKACJI PODMIEJSKIEJ!!!! Obowiązkiem każdej gminy zapisanym w ustawie jest organizacja komunikacji na JEJ TERENIE. Dla niekumatych oznacza to mniej więcej tyle, że warszawska komunikacja powinna kończyć się wraz z granicami administracyjnymi. Z powodów historycznych (dowóz robotników do warszawskich fabryk) komunikacja podmiejska przetrwała, choć....nie powinna! Dlaczego? Ano dlatego, że:
1. mieszkańcy gmin podwarszawskich NIE PARTYCYPUJĄ w kosztach ZAKUPU odpowiedniego taboru! Opłaty, jakie ponoszą to jedynie ułamek kosztów bieżącego utrzymania danej linii, nawet gdy współpłacącym jest inny samorząd. Samorząd legionowa nie dał na zakup nowoczesnych SKM ani 1 zł! To oznacza, że podatnik warszawski nadal finansuje podróż mieszkańcom gmin podwarszawskich w zakresie a) dopłaty 60% ceny biletu (40% pokrywa pasażer wraz z dofinansowaniem ze strony jego gminy) b) zakupu odpowiedniego taboru.
2. Podróżni ze stron linii podmiejskich nie partycypują w kosztach konserwacji czy zakupu niezbędnej infrastruktury takiej jak tablice przystankowe, ławki, wiaty itp. To znów finansuje podatnik warszawski!

Pytam się zatem, dlaczego nie przeniesiecie się do Warszawy? Dlaczego nie chcecie płacić tutaj podatków? NIE MA ZGODY na to, by Warszawa nadal łożyła na waszą wygodę! Sorry, ale po prostu...DOŚĆ TEGO!
07.11.2013 13:49 #RR62
Warszawa ma korzysć z mieszkańców podwarszawskich w różnej formie - pracują tu w firmach, które płacą podatki w Wwie, robią zakupy w sklepach, które też płacą podatki itd, a przede wszystkim płacą za bilety ZTM a ich miasta dodatkowo finansują ZTM kwotami milionowymi rocznie. To jest aglomeracja, a nie Warszawa na pystyni
07.11.2013 15:28 #Legionowianka
=umg123= może nie jesteś w tym temacie przenosin do stolicy zorientowany,ale właśnie Legionowo rozwinęło się przez przybyszy ze stolicy i okolic ,bo tu spółdzielnia mieszkaniowa w latach 1970 i dalej budowała najwięcej bloków i gro ludzi przenosiło się do Legionowa i teraz również nowe bloki są zasiedlane przez mieszkańców z innych miejscowości a do pracy dojeżdżają do stolicy ,bo tu są przepiękne tereny do zabudowy ,moc zieleni ,miłe bloki o niewysokiej zabudowie ,a że jeszcze do tego jest....a może była doskonała komunikacja za którą Urząd Miasta dopłaca w skali roku kilka milionów więc nie JESTEŚMY GORSI od autochtonów z dziada -pradziada....albo "słoików"
07.11.2013 16:01 #Marcin
Jestem warszawiakiem od urodzenia, nawet nie wiem od ilu pokoleń, od wielu. Wyprowadzam się w tym roku do Chotomowa. Nie jestem szczęśliwy, że moja Warszawa będzie mnie teraz traktować tak jak będzie. Uważam, że to niesprawiedliwe.
REKLAMA
07.11.2013 16:43 #Brrrr
Zagadka
Z kogo warszawa ma wiekszy zysk? z niezameldowanego miszkanca tarchomina czy z zameldowanego w legionowie?
07.11.2013 17:44 #ixi
Powinno jak najszybciej powstać MZK AW, czyli Międzygminny Związek Komunikacyjny Aglomeracji Warszawskiej. Burmistrzowie, Wójtowie i Prezydenci miast powinnijak najszybciej rozpoczać spotkania w tym temacie, a nie czekać na mityczną już ustawę aglomeracyjną. Właśnie dlatego że jestm warszawiakiem to nie trafia do mnie argumentacja że "stolica nie powinna nikomu fundować komunikacji". Bzdura! Warszawa powinna być tak samo zainteresowana sprawnym transportem publicznym poza swoimi granicami jak i w nich glównie dlatego żeby zniechęcać ludzi do podróży swoim samochodem, rozjeżdżania miejskich dróg, chodników i trawników. Komunikacja miejska nie jest od zarabiania pieniędzy, do niej zawsze się będzie dopłacać, dlatego powinna być jak najtańsza i jak najszerzej dostępna. Taryfa powinna być prosta i przejrzysta, kursy odpowiednio częste do potrzeb, a wtedy wszyscy byliby zadowoleni - Warszawa, bo na ulicach jest mniej samochodów i jest czym oddychać, bo więcej ludzi korzysta z oferty jej placówek, miasta pod nią - bo ludzie chca tam się osiedlać i płacić podatki. A skąd na to pieniądze? Proponuję zrezygnować z budowy "autostrad" w miastach...
07.11.2013 17:53 #Waldek
W...królewia mnie nasz Prezydent, który płacąc 6 baniek do ZTM udaje panienkę co to nic nie może. Na mój gust 6 baniek to kupa kasy i na prawdę mozna się domagać bycia traktowanym poważnie. Ale Jemu i innym to po prostu wisi i tnie głupa. rzygać mi się chce na to. Za komuny bylo znacznie lepiej jeśli chodzi o gęstość i jakość połączeń, teraz jedyna zmiana na plus to nowoczesny tabor
07.11.2013 20:28 #RAZR
Umg123 kłania się prosta matematyka.
Jak Warszawa dopłaca do transportu w gminach podwarszawskich najwyraźniej widać na przykładzie SKM.
1 strefa dla takiej SKM kończy się w Warszawie Choszczówce, tylko za to że pociąg dojedzie te 5 km więcej pasażerowie z Legionowa dopłacają 2 x tyle do biletu wraz z kilkumilionową dopłatą od miasta
Śmiem twierdzić że do linii podmiejskich Warszawa dopłaca NAJMNIEJ bo zdecydowana większość trasy przebiega na terenie Warszawy, tylko za to że autobus czy pociąg wyjedzie za rogatki Warszawy nawet na krótki odcinek ZTM dolicza sobie sporą dopłatę
08.11.2013 08:36 #aglom
To jest całkiem niesprawiedliwe. Moja rodzina mieszka w Warszawie od lat, od conajmniej czterech pokoleń (moje piąte). Zawsze płaciła tutaj podatki. Ja się wyprowadziłem pół roku temu, kawałek za Wawę, płaciłem zawsze w niej podatki, a i tak teraz dostanę po tyłku.

To nie powinna być KARTA WARSZAWIAKA, lecz KARTA MIESZKAŃCA AGLOMERACJI.
08.11.2013 12:45 #umg123
=Legionowianka= Nie ujmuję niczego Twojemu miastu! Być może są tam piękne, zielony tereny i być może w latach 70-tych były masowo zasiedlane przez przybyszy z Warszawy...Być może to wszystko prawda, ale nie w tym jest problem. Tu problem dotyczy komunikacji a właściwie sposobu jej finansowania. NIE MA ŻADNEGO uzasadnienia by Warszawa utrzymywała komunikację, która funkcjonuje na terenie Legionowa (dotyczy to wszystkich gmin podwarszawskich). Jeśli zatem polityka ZTM w sprawie tejże komunikacji to proponuję by mieszkańcy Legionowa ( i innych miejscowości) zażądali od tamtejszych władz utrzymywania komunikacji. Dopiero wtedy się przekonasz, że teraz płacąc jedynie 60% wartości przejazdu de facto bardzo zyskujesz! Gmina Legionowo nie musi dbać o przystanki, wiaty, tabele z rozkładami jazdy. Wreszcie nie kupuje taboru, najdroższej pozycji w komunikacji. Po raz kolejny pytam: dlaczego warszawiak, któremu co chwila przycina się trasy autobusów ma nadal z podatków finansować zakup SKM, która dowozi obcych mieszkańców? Jeśli już powinien Warszawa powinna łożyć jakiekolwiek pieniądze to dofinansowanie nie powinno przekraczać 10%. Za resztę płaci zainteresowany samorząd.
=Marcin= jeśli się wyprowadzasz z Warszawy to dlaczego oczekujesz, że nadal będziesz traktowany w sposób szczególny? Sam fakt urodzenia nie ma żadnego znaczenia. Jesli wyprowadzając się z tego miasta przestajesz je utrzymywać to dlaczego liczysz na specjalne profity?Będziesz płacić podatki w miejscu zameldowania czyli prawdopodobnie w Chotomowie. Jeśli chcesz korzystać z lepszej komunikacji to po prostu zostań w Warszawie!
08.11.2013 13:29 #Henio z Tesco
Ciekawe rzeczy piszesz.... szkoda tylko że to bzdury. Legionowo zrobi sobie własny dojazd o jeden przystanek do Choszczówki, podziękuje ZTM.... i ma 6 mln do przodu. A tam 1 strefa ..hehehe Na dodatek koszt komunikacji nawet w pierwszej strefie jest już większy, niż koszt dojazdu samochodem z instalacją gazową... co już jest totalną paranoją!
08.11.2013 13:34 #pasażer
SKM i tak musi jechać do Legionowa, bo w Choszczówce nie zawróci, więc Legionowo i tak jest frajerem, że tyle dopłaca do SKM-ek.
08.11.2013 13:46 #kolejorz
Należy połączyć SKM i KM w jednego przewoźnika. Utrzymywanie dwóch jest bez sensu.
09.11.2013 16:11 #RAZR
O tak, najlepiej jest połączyć czyli realnie zlikwidować SKM tak aby Koleje Mazowieckie mogły sobie spokojnie windować ceny a pociągi uruchamiać tak jak jest im wygodnie
REKLAMA
10.11.2013 10:42 #podwarszawiak
Im droższe bilety ZTM, tym więcej aut "podwarszawskich" na ulicach Warszawy, gratuluję
11.11.2013 18:18 #ZIUTEK
umg_123, twoje wypowiedzi z 13:44 dnia 07.11.2013 oraz z 12:45 dnia 08.11.2013 są egoistyczne i tendencyjne, A FE !!! Zupełnie jak nie człowiek. Tylko jak urzędnik co najmniej z ztmu. Taka z ciebie "maszyna" bezduszna. Karierowicz jesteś ? Wobec biletów czasowych, które ograniczają korzystanie z komunikacji (do 20 lub do 75 minut) trzeba zaniechać strefowości. W tym kierunku należy skierować myślenie panie urzędniku. a w ogóle to powinno byc więcej m ozliwości niż tylko do 20 i do 75 minut. Terytoria do których dociera komunkacja organizowana przez ztm powinny być traktowane jednakowo z tertytorium Warszawy (dotyczy odpłatności za komunkację) Czy pojęci kilometra jest jednakowe na całym Świecie czy Warszawa inaczej wymierzony kilometr niż Legionowo ? Jeżeli tak to niech urzędnicy z warzawy zrobia wycieczkę do Sevres (pod Paryżem) i tam zobaczą na własne oczy wzorzec jednego metra. Czy paliwo spalane przez pojazdy komunikacyjne jest drozej spalane w warszawie niż Legionowie, czy odwrotnie ? Czy prąd płynący w przewodach elektrycznych (linia kolejowa) jest zużywany inaczej w Legionowie a inaczej w warszawie ? Dość kretynizmom ! Dość gorszego traktowania pasażerów podwarszawskich !
12.11.2013 07:49 #zapisz
Zdecydowanie jedno normalne rozwiązanie - aglomeracyjne.
12.11.2013 11:30 #lolita
"NIE MA ŻADNEGO uzasadnienia by Warszawa utrzymywała komunikację, która funkcjonuje na terenie Legionowa "

Złośliwi mówią że za Ruty tak było, ale ja w to nie wierzę :))))
13.11.2013 18:29 #ZIUTEK
do "lolita" i innych "mądrych inaczej":
NIE MA ŻADNEGIO UZASADNIENIA OBECNIE OBOWIĄZUJĄCY ARCHAICZNY SYSTEM ROZLICZEŃ FINANSOWYCH (odpłatność za wozokilometr, który w Warszawie jest taniej liczony niż ten sam wozokilometr poza Warszawą) ZA KOMUNIKACJĘ ORGANIZOWANĄ PRZEZ ZTM. DOŚĆ KRETYNIZMOM. DOŚĆ NIERÓWNEGO TRAKTOWANIA PASAŻERÓW. WOBEC WPROWADZENIA BILETÓW CZASOWYCH, STREFY KOMUNIKACYJNE NIE MAJĄ RACJI BYTU.
22.05.2017 20:49 #wiat
taki system w PL

_________________
Ładne wiaty na przystanki

 349/1425 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Legionowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Budowlane
 Prawdziwy piec kaflowy z widocznym ogniem za szybą? Ależ tak. Nie wysusza powietrza, nie podrażnia błony śluzowej oczu i gardła, nie osłabia odporności. Nie brudzi ścian i sufitu przypieczonym kurzem, nie wzbudza kurzu-nie alergizuje. Przyjazne ciepło emituje w postaci promieniowania podczerwonego-tożsamego z promieniowaniem cieplnym Słońca-bardzo łatwo przyswajalnego przez człowieka. To penetrujące delikatne aksamitne ciepło postrzegane jest jako niezwykle przyjemne. Do rozpalonego kaflowego pieca chętnie się tulimy. Na rozgrzanym kaflowym przypiecku regenerujemy swoje siły witalne. Prawdziwy piec kaflowy zapewnia relaksacyjny wypoczynek, swobodę oddychania i smakowity sen. Wytwarza tzw. naturalną klimatyzację piecową. Budowany jest także w domach energooszczędnych z rekuperacją. Współpracujemy z architektami. Piece stawiamy w kraju i za granicą. Wykonujemy projekty. W ofercie kafle z 20 kaflarni. Więcej: 68 3273341, 606756498, www.salonsobkowiak.pl

Komputery
 A A Tani Serwis Komputerowy, Serwis Laptopów, Dojazd 0zł 504-617-837

Usługi transportowe
 Wynajem autokarów klasy lux Ibatur na wakacje / autokary na wczasy / wyjazdy wakacyjne autokarem Firma Ibatur oferuje wynajem autokarów i busów na wakacje, transport osób na wypoczynek / wyjazdy firmowe / dowóz dzieci na kolonie / dowóz na obozy młodzieżowe / wynajem autokarów na obozy językowe krajowe i zagraniczne / obozy w górach i nad morzem / obsługa krajowych wyjazdów i zagranicznych / wynajem autokarów i busów na wycieczki objazdowe/ autobusy na treningi www.ibatur.pl

Inne nieruchomości sprzedam
 Sprzedam miejsce w garażu podziemnym ul.Olbrachta 118 B, Bemowo. Cena 15 000 zł. Kontakt: 791 848 877.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA