REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# cvfgdcg

25.08.2014 14:58

Na krzyżowaniu jest od jakiegoś czasu spokoju, ale prędkość na obwodnicy jest każdego dnia przekraczana wiele razy i to nie o 10km/h, a jak się chwalą niektórzy internauci nawet o 100km/h...

# chachacha

26.08.2014 00:01

Ten nieoznakowany radiowóz jeździ non-stop przez 24 godziny na dobę ?
Niemożliwe !!!

# halinka

26.08.2014 07:46

#chachacha napisał(a) 26.08.2014 00:01
Ten nieoznakowany radiowóz jeździ non-stop przez 24 godziny na dobę ?
Niemożliwe !!!
Bez sensu....Gdzie tu jest napisane, że 24 godziny na dobę? Nie znasz dnia ani godziny i to jest najlepsze, bo może wariaci się trochę zastanowią zanim przejadą na czerwonym świetle albo wcisną gaz do dechy.

REKLAMA

# chachacha

28.08.2014 08:46

Ta cała pisanina i strachy są bez sensu.

# użytkownik

31.08.2014 10:48

Główną przyczyną tego wypadku, oprócz nadmiernej prędkości, jest źle wyprofilowana w tym miejscu droga. Gdy jedzie się w stronę Legionowa, zaraz za rondkiem, na którym doszło do tego wypadku, mamy odchylony na zewnątrz łuk, dodatkowo dokręcony w lewo. Przy większej prędkości, nawet dobrym autkiem, wyczuwa się lekkie podbicie, z jednoczesną tendencją do zarzucania tyłem, a w efekcie próbą wyrwania się samochodu w lewo, na pas zieleni. Przy pewnej prędkości, nic już nie można zrobić... Pytanie jest, czy lepiej zbudować OBWODNICĘ, zapewniającą szybki i bezpieczny sposób na ominięcie miasta, z dobrze wyprofilowanymi zakrętami, czy zostawić spaprane miejsce, a najeżyć je ograniczeniami, policją, kamerami i nie wiadomo czym jeszcze i to wszystko pod hasłem "dbamy o Wasze bezpieczeństwo... kierowcy.."

# OtHis

31.08.2014 14:30

#użytkownik napisał(a) 31.08.2014 10:48
pod hasłem "dbamy o Wasze bezpieczeństwo... kierowcy.."

A potem kierowcy wybiorą stary szlak czyli przez Jabłonnę i w miejscu gdzie chodniki i piesi będą jechać 100 km/h bo wygodniej - brak świateł środkowych.
Jestem za by ustawić bariery energochłonne, zbudować kładkę? i dać kierowcą wyszaleć się tam, gdzie nie ma ludzi obok ulicy...
Sam jechałem parę razy obwodnicą 160 km/h, parę osób mnie wyprzedzało ale nie widziałem przeszkód do takiej jazdy.... nie ma pieszych nie jest ślisko.
Zakręt ten to masakra o ile do Warszawy można się rozbujać i do 200 km/h pewnie to o tyle w drugą stronę przy 110 km/h już nie jest wesoło i czuje się że traci się przyczepność

REKLAMA

# set

01.09.2014 07:00

#cvfgdcg napisał(a) 25.08.2014 14:58
Na krzyżowaniu jest od jakiegoś czasu spokoju, ale prędkość na obwodnicy jest każdego dnia przekraczana wiele razy i to nie o 10km/h, a jak się chwalą niektórzy internauci nawet o 100km/h...

Hm to do mnie? Bo jak tak to już masz mylne pojęcie o ruchu drogowym i o samochodzie. Na drogach jak obwodnica można jechać 100 km/h a ja jechałem 90 km/h wiec już widać że z zawiści kłamiesz. Dwa licznik samochodowy im szybciej się jedzie ma większy błąd pomiarowy. Gdy jedziemy 60 km/h na liczniku prawdopodobnie jedziemy ok 54-56 km/h, jednak gdy jedziemy już 140 km/h na liczniku to tak na prawdę jedziemy z prędkością 118 -126 km/h
Tak wiec pokaż tych co jadą 200 km/h po obwodnicy bo dokładnie tyle to przekroczenie o 100 km/h daje... dla podpowiedzi licznikowe ok: 230 km/h

# policjanty

01.09.2014 11:24

Nie bójcie się nas.
Jeśli będziecie jeździć z licznikową prędkością zgodną z określoną znakiem drogowym ograniczającym prędkość (takie białe kółeczko z czerwoną obwódką i wpisaną w białe tło czarną liczbę) - mandaty i inne niebezpieczeństwa wam nie grożą.

# OtHis

05.09.2014 09:27

#policjanty napisał(a) 01.09.2014 11:24
Nie bójcie się nas.
mandaty i inne niebezpieczeństwa wam nie grożą.

A czy kiedykolwiek ukaraliście zarządce drogi za złe oznakowanie?
Czy kiedyś wystąpiliście z wnioskiem o to dlaczego na danej drodze jest tak niska prędkość?
Czy wnioskowaliście o podwyższenie prędkości lub zdjęcie zakazu z powodu dobrej jakości drogi i widoczności?
Jeśli odpowiedz choć na jedno pytanie brzmi nie, to nie poprawiacie bezpieczeństwa a zdzieracie kasy z podróżnych... piraci drogowi....

REKLAMA

# policjanty

05.09.2014 10:45

#OtHis napisał(a) 05.09.2014 09:27
...nie poprawiacie bezpieczeństwa a zdzieracie kasy z podróżnych... piraci drogowi....

W nawiązaniu do naszego poprzedniego wpisu dodatkowo uzmysławiamy szczególnie bardzo pospiesznym kierowcom tzw. "dobrych" aut:
Przestrzegając przepisów ruchu drogowego następuje skuteczna poprawa bezpieczeństwa a tzw. zdzieranie kasy przestaje występować.

# zapytajnik

11.09.2014 11:33

W tej teorii policjanty macie rację.
A jeżeli juz wszyscy kierowcy będą jeździli zgodnie ze wszystkimi przepisami ruchu drogowego (w praktyce raczej niemożliwe, większość z nich ma w genach niczym nieuzasadniony pośpiech) to co wtedy będziecie robić ?

# MIsio

17.11.2014 16:07

Jadąc 70 km/h nic nie podbija i nic nie zarzuca. Szkoda tylko że de**le zabiją nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe