REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Rafał

18.09.2018 17:35

Nie rozumiem pretensji.
To że w ramach P+R to już dziwny zarzut. To właśnie dobrze że sieć P+R się rozrasta. Mniej samochodów wjedzie do centrum, gdy będzie można je za darmo zostawić na przedmieściach.
Pomysł wydzierżawienia prywatnej firmie i wprowadzenie opłat - jak kierowca płacić i jechać SKM to może też pojechać samochodem do centrum i zapłacić za parkowanie pod firmą. Gdzie tu sens i logika?
A że jest drożej, bo jest nowocześniej no to już sam nie wiem co napisać... Zdaniem autora powinno być prymitywnie? Zamiast paneli solarnych mieli postawić kotłownię?
Wiem że autor jest zapalonym rowerzystą ,więc może taka analogia - jakby inwestycję w drogi rowerowe cofnąć do poziomu fazowanej kostki "bo gdzieś i kiedyś tak już zrobiono" to też by autor przyklasnął "bo taniej"? No chyba jednak nie...

# Głupota i matactwo

19.09.2018 09:45

Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że chodzi tu po prostu o szwindel. Tego oczywiście nie wiem, ale zobaczmy -ZTM wyznaczył raptem ok. 2 tygodnie na zgłoszenie się do tego przetargu. Gdyby chodziło o zwykły parking, to bardziej prawdopodobne byłoby zapewne, że zgłosiłaby się w tym czasie jakaś rozsądna konkurencja, a tak? Wielu potencjalnych wykonawców może uznać, że przy takim stopniu skomplikowania nie zdąży przygotować oferty, a wówczas może np. wygrać firma, która wszystko ma już przygotowane w szufladzie. A że strasznie drogo?! Wówczas łatwo powiedzieć - no przecież nikt tańszej oferty nie zgłosił! Rynek tak wycenił! To tylko moje nieudokumentowane przypuszczenia, mogę się mylić, jednak chciałbym przynajmniej, by CBA bardzo przyjrzało się temu przetargowi.
Ps. Generalnie akurat nie dziwi mnie, że nie w Płudach lub Choszczówce, a właśnie w tym miejscu, bo potencjalnie grupa docelowa dla tego parkingu jest znacznie liczniejsza. Problem z tą lokalizacją jest natomiast taki, że jeden z dwóch głównych kandydatów na urząd prezydenta Warszawy zobowiązał się do budowy linii metra ze stacja na rogu Modlińskiej i Płochocińskiej wraz z węzłem parkingowym. Jest jasne, że wówczas ten obecnie planowany węzeł straciłby sens, bo kto chciałby się przesiadać na pociąg, gdyby 300 metrów dalej mógł się przesiąść do metra...? Zatem, gdyby ten kandydat wygrał, to na samym początku przejdzie test swoich deklaracji. Jeżeli serio chce budować te linię metra, to natychmiast powinien zarzucić obecne plany ZTM dotyczące przedmiotowego przetargu, bo inaczej pieniądze w błoto (5mln). Chyba, że już nie zdąży, bo obecna ekipa wcześniej podpisze umowę...

# XYZ

24.09.2018 08:30

#Głupota i matactwo napisał(a) 19.09.2018 09:45
Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że chodzi tu po prostu o szwindel.
Jeśli tak, to można skorzystać z adresu: kontakt@cba.gov.pl. Sprawdzą, czy wszystko jest ok, czy też ktoś nas chce oskubać.

REKLAMA

# Głupota i matactwo

25.09.2018 10:52

#XYZ napisał(a) 24.09.2018 08:30
] Jeśli tak, to można skorzystać z adresu: kontakt@cba.gov.pl. Sprawdzą, czy wszystko jest ok, czy też ktoś nas chce oskubać.
Słusznie, skorzystam z porady, czemu nie :)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe