REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Ciekawie, ale nie zachwycająco

# Historykowie

10.08.2003 00:58

Wróciliśmy właśnie z wycieczki z Mazur i Suwalszczyzny -- jednak Mazury przegrywają z Galicją (być może ma na to wpływ fakt, że nie jesteśmy żeglarzami i nastawiamy się raczej na turystykę miejską). Za godne polecenia uważamy: w Szczytnie okolice ratusza i hotel przy dworcu PKP i PKS, gdzie za 88 pln dają wygodną, dużą dwójkę z łazienką i dobre śniadanie (obiekt w stylu pruskim).
W Kętrzynie -- główną ulicę miasta, gdzie wieczorem jest piękny, secesyjny klimat. Dla koneserów - muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego.
Ełk (poniekąd nasze odkrycie)- urokliwe i przystępne cenowo knajpki nad jeziorem, wieża ciśnień, którą można obejrzeć również wewnątrz, przejazd wąskotorówką (pod parą! - niestety 15pln od pyska) i krytą pływalnię, dwa razy ciekawszą od tej na Tarchominie (m.in. długa rura do zjeżdżania, bicze wodne itp, prawie pełnowymiarowy basen głęboki) i dwa razy tańszą. Suwałki - miasto jednej ulicy, jak pisała urodzona tam Konopnicka. Warte polecenia dla miłośników śladów imperium rosyjskiego na ziemiach polskich, posiada również pięć starych i skłaniających do zadumy nekropolii pięciu różnych wyznań (podobno pisała o nich już Konopnicka), oraz niebanalne muzeum tejże.
Sejny - doskonały przykład na medialne wykreowanie dziury. Aczkolwiek ciekawa bazylika, w której odbywają się koncerty organowe, smaczna litewska kuchnia (najlepsze potrawy dają obok konsulatu litewskiego) i kameralne muzeum Fundacji Pogranicze.
Augustów - dużo się tam dzieje: wieczorne koncerty, jednoaktówki Mrożka, ciekawe muzeum kanału oraz wycieczki po nim, stanice żeglarskie - jak ktoś lubi szanty, to jest OK.
Odradzamy: weekend w Sejnach i w ogóle zachwyty nad małymi miejscowościami - są urokliwe, ale na dwie godziny.
- bazę turystyczna w Suwałkach (jest potwornie droga, podobnie jak w Ełku - w obydwu miejscach jest do wyboru kilka hoteli z cenami grubo powyżej 100 złotych lub standard schroniska PTSM ze środkowego PRL)

# aborygen

11.08.2003 11:41

Ja też byłem w tym roku na Mazurach i Suwalszczyźnie, ale moje wrażenia są zgoła odmienne. Może dlatego, że nie interesowały mnie miasta tylko jeziora i lasy, czyli to co te krainy mają najcenniejszego. Na Mazurach żeglowałem, a na Suwalszczyźnie prawie nie schodziłem z roweru. Zresztą polecam wszystkim zabranie roweru na Suwalszczyznę bo tamtejsze trasy i asfaltowe i szutrowe to raj dla miłośników dwóch kółek. Turystów przy tym niewielu, a w niektórych wioskach wcale. Ludność miejscowa przyjazna i otwarta toteż zostawiłem tam wielu nowych znajomych. Szczególnie w małych osadach pod sklepami z zimnym piwkiem, bo upały dawały się we znaki. A jeziora to czysta rozkosz, przejżyste, ciepłe i co najważniejsze odludne, także walet jak najbardziej wchodzi w grę. I te świeże ryby...............

# ak

11.08.2003 12:21

Dokąd dojeżdza kolejka ełcka? Wiem, że na pewno jeździ w Sypitkach, ale dokąd jedzie dalej. Tory w Kalinowie nie wyglądają na używane.

REKLAMA

# Kotkaa

11.08.2003 20:10

Folder reklamowy, który dają w pociągu mówi, że kolejka jedzie do Turowa albo do Zawad, wycieczki moga być połączone ze spływem, rajdem rowerowym, ogniskiem, kuligiem, przejażdżakami konnymi, zwiedzaniem zabytków - co dusza zapragnie za odpowiednią opłatą. My przyłączyliśmy się do wycieczki ze Śląska. Wszystko można ustalić przez telefon albo na dworcu EKW.

 cezar

11.08.2003 23:57

Ja Mazury zwiedziłem rok temu na rowerze prosto z Wawy.
odwiedzilem m.in. takie miasta po drodze jak:
Ostrów Mazowiecka(zachaczylismy o Treblinke rowniez :-),kolejno Nowogród,Pisz, Ruciane Nida,Mikołajki ,Kętrzyn (koło Gerłoż i pole namiotowe ),Wegorzewo, Gołdap (ładne misto), pod koniec juz Suwałki i Augustów. oczywiscie grzechem by było nie zobaczyc sluź Augustowskich i Parku Suwalskiego nie wspomne o wszystkich jeziorach mazurskich. to była jazda!!! ponad 1300km w 15 dni ROWEREM!
W tym roku cieniutko, jutro z rana w Bieszczady i to blachosmrodem, ale czego sie nie robi dla rodzinki
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break