REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Buczynek - parkowanie

 książkowa

29.08.2003 07:59

Jak zwykle w temacie starym ale niestety nadal aktualnym - parkowanie wzdłuż bloków na Książkowej. Kiedyś już był poruszany ten temat na forum, że niestety dzieci są mało widoczne kiedy chcą przebiec z placu zabaw pod blok. Wczoraj o mały włos a przejechałabym około dwuletniego chłopczyka. Po prostu wybiegł na uliczkę, a ja go nie zauważyłam. Dlaczego?? Bo wybiegł spomiędzy samochodów parkujących przy bloku. Wcale nie mam pretensji do babci, która była z nim na spacerze i nie zdążyła zareagować, sama wiem jak trudno jest upilnować takiego szkraba (dobrze, że jechałam ok. 10 km/h a nie tak jak niektórzy - wolniej niż 50 nie potrafią tam jeździć choć są garby). Więc może jednak zabrońmy parkowania w tym miejscu? Czy tak trudno jest przejść te 500 m od parkingu za garażem??? Pokonuję tą trasę 2 razy dziennie i jakoś żyję i trzymam się dobrze (tak sądzę). Jestem za tym by jednak zabronić stawiania tam samochodów, dla naszego bezpieczeństwa.

# radny

29.08.2003 09:00

Niestety ta sprawa to kompromitacja nas wszystkich. O parkowaniu na Buczynku to już opowiadają anegdoty na Białołęce. Dotychczasowe rozwiązania tego problemu były wręcz śmieszne - nalepki na szybach samochodów "za karę", straszenie wywozem samochodów którego nikt w stanie nie jest wyegzekwować, wielokrotne monity na klatkach itp... Dobre rozwiązanie przecież już jest - trzeba wprowadzić wszędzie ustawienie dużych donic z zielenią oraz innych blokad wjazdów. Na parkingu są dalej niewykupione miejsca. W końcu rzeczywiście dojdzie do nieszczęścia. Czy Rada Osiedla i poszczególne Zarządy Wspoólnot wezmą za to odpowiedzialność? Będą musieli!

 książkowa

29.08.2003 11:56

donice już są, przynajmniej teraz nikt nie parkuje na chodniku. a gdyby tak ustawić drugi rządek donic??? tak, że samochód przejedzie a zaparkować się już nie da??? znając życie, parkowaliby wtedy na środku ulicy :-( zastanawiam się kiedy zostaną wyrwane paliki przy początku bloku, bo tam było rewelacyjne miejsce dla samochodu a teraz trawka będzie, ech... szkoda słów

REKLAMA

# QQłka

29.08.2003 21:18

Mieszkałam na Buczynku dobra dwa lata, przyjaciele, znajomi i rodzina łapali się za głowy widząc paradoks tej uliczki
( przed 9 A,B,C)
Wracając ze sklepu z dużymi zakupami- wykonywaliśmy z mężem coś podobnego do skoku o tyczce czyli ekwilibrystykę polegającą na szybkim wyrzuceniu siate- bo już za nami kolumna, odprowadzeniu samochodu na parking ( w tym czasie rozlewała mi się śmietana, lub rozdeptywałam pstrąga) A potem grzecznie jak przedszkolaki wracaliśmy do domu z zakupami.
Powiem tyle- to HORROR.
Przyznam nagrodę rzeczową komuś kto rozwiążę tę sprawę mimo że już tam nie mieszkam i śmietana zawsze ocaleje....

# Buczynek

05.09.2003 08:25

Wystarczy żeby tak jak na Buczynku II, stoisz więcej niż 20 min (zakupy czy dziecko do domu jakoś trzeba odstawić) ochrona z uporem maniaka dzwoni do delikwetna żeby odstawił samochód na parking. U nas działa może wam też się uda!!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy