REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Zbudują tory obok zabytków i przez środek lasu. Kolejarze zdecydowali

  1 kwietnia 2022

Zbudują tory obok zabytków i przez środek lasu. Kolejarze zdecydowali
źródło: Wikimedia Commons / Action Direct

PRIMA APRILIS Tory odbijają na lewo przed stacją Płudy, tną las przy Krokwi na pół przecinają Klasyków obok zabytkowego kościoła - tak będzie wyglądać rozbudowa linii kolejowej biegnącej przez Białołękę.

REKLAMA

PKP Polskie Linie Kolejowe wreszcie podjęły decyzję w sprawie rozbudowy linii kolejowej, którą konsultowały z mieszkańcami w 2020 roku. Niespodziewanie wybrany został najbardziej kontrowersyjny wariant, który półtora roku temu wywołał skandal na Białołęce Dworskiej i w Choszczówce.

REKLAMA

Nowe tory na Białołęce

Planowana przez PKP PLK inwestycja jest ogromna. Głównym jej zadaniem będzie budowa dodatkowych torów, umożliwiających pełne oddzielenie SKM i Kolei Mazowieckich od pociągów dalekobieżnych, które na wybranych odcinkach mają osiągać 250 km/h. Między Dworcem Wschodnim a stacją Praga torów ma być sześć, a na odcinku białołęckim - cztery.

Za najlepszy uznany został wariant trzeci, w którym tory mają odbić w lewo kilkaset metrów przed przystankiem Płudy, biec tuż obok kościoła na Klasyków, a następnie przez las, za Mehoffera bardzo blisko domów jednorodzinnych i domu opieki na Czeremchowej. Potem w stronę Czajki, wzdłuż oczyszczalni i dalej prosto. Tory przetną Modlińską tuż przed obwodnicą Jabłonny, by następnie przejść w pobliżu wału wiślanego skrajem... zabytkowego parku przy pałacu w Jabłonnie.

Przeciwników kontrowersyjnego przebiegu torów ucieszy fakt, że inwestycja nie ma jeszcze zapewnionego finansowania. Na razie nie wiadomo, kiedy mogłyby rozpocząć się prace w terenie. To z pewnością perspektywa wielu lat.

(dg)

 

Komentarze (6)

# Onuc

01.04.2022 16:41

To żart. Dzisiaj 1 kwietnia.

# He he

01.04.2022 18:14

Dobry żart funta wart :)

# Uważam_że

01.04.2022 23:30

Jak tory byłyby przebudowywane, to przy okazji należałoby poszerzyć przejazd Płochocińską pod torami, bo to miejsce notorycznie powoduje duże korki rano w stronę centrum

REKLAMA

# Bogi

02.04.2022 12:23

Naprawdę taki żart żona nie mogła spać. Gratuluję żartu. Artykuł wywołał sporą burzę na lokalnym forum.

# lutek

03.04.2022 13:13

31 03 22 upłynął termin do którego kolejarze mieli wybrac wariant torów, to ja mam pytanie czy to zart czy przygotowywanie do takiego jak ww wariantu to moze teraz dziennkarze nas poinformuja bo na rzadzacych nie ma co liczyc mam na mysli PO

# Malfh

24.04.2022 16:31

Boisko i korty im zróbcie żeby mieli

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA