REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna

 

Wysoki rachunek za bazgroły. "Malowali wulgarne treści"

  26 sierpnia 2021

Wysoki rachunek za bazgroły. "Malowali wulgarne treści"
zdjęcie poglądowe, fot. MZ

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy bazgrali po elewacji budynku przy Iwickiej. Poczynania zwolenników pseudograffiti zauważył jeden z mieszkańców.

REKLAMA

Interwencja policji rozpoczęła się kilka minut przed godz. 15:00 dzielnicowych urzędujących przy Podchorążych, których odwiedził mieszkaniec Iwickiej na Czerniakowie.

Bazgrali po ścianie

- Mężczyzna powiedział, że był świadkiem tego, jak dwaj młodzieńcy malują na elewacji budynku zdanie zawierające wulgarne treści - relacjonuje policja. - Jeden z nich ubrany w czerwoną bluzę oraz jasne, krótkie spodenki. Drugi miał na sobie ciemną bluzę i czarne spodnie. Obaj mieli stać na skrzyżowaniu Podchorążych i Hołówki.

Po otrzymaniu zgłoszenia dzielnicowi pojechali wylegitymować sprawców wykroczenia. Nie byli skorzy do dyskusji z policjantami, ponieważ na widok mundurów przemieścili się w stronę Czerniakowskiej. Byli przekonani, że znikną w gąszczu budynków i klatek schodowych. Nie udało się.

Wstąp do księgarni

Słono zapłacą

- Odnalezienie 21-latka i jego o dwa lata starszego kolegi nie potrwało długo - pisze policja. - Funkcjonariusze namierzyli ich na dziewiątym piętrze w bloku przy Czerniakowskiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do biura dzielnicowych.

Starszy z nich od razu przyznał się do pomalowania elewacji wyjaśniając, że zrobił to z udziałem kolegi. Młodszy udawał jednak, że nie wie, o co chodzi. Wobec zatrzymanych zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu, który może ich skazać na 5000 zł grzywny oraz zobowiązać do naprawienia szkody lub pokrycia kosztów przywrócenia elewacji do pierwotnego wyglądu.

(db)

 

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023