REKLAMA

Bemowo

drogi »

 

Na Jelonkach coraz widniej. "Sava" wkracza na osiedle

  19 czerwca 2024

alt='Na Jelonkach coraz widniej. "Sava" wkracza na osiedle'
Nowe oprawy wzdłuż ulicy Czumy, źródło: Jarosław Dąbrowski - Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo

Wielka modernizacja warszawskiego oświetlenia postępuje. Drogowcy wzięli się za wymianę lamp na osiedlowych ulicach Jelonek. - Jest zdecydowanie widniej - mówi Jakub Gręziak, wiceburmistrz Bemowa.

REKLAMA

"Sava" to nazwa nowoczesnej, ledowej oprawy oświetleniowej. Od dwóch lat Zarząd Dróg Miejskich instaluje te lampy wzdłuż warszawskich ulic. Na pierwszy rzut poszły główne arterie, a od jakiegoś czasu prace zawitały na ulice osiedlowe.

- Na Boernerowie i Grotach wszystkie oprawy są już wymienione, choć mam sygnały, że pojedyncze lampy czasem nie działają - mówi Adam Stańko, radny Bemowa. - Po zmroku jest zdecydowanie widniej, przez co bezpieczniej, choć nie wszyscy przyzwyczaili się jeszcze do nowych latarń - dodaje Stańko.

Jeszcze dużo do zrobienia

W ostatnim czasie elektrycy pracowali na Jelonkach. - Ledowe lampy są już wzdłuż ulic Raginisa, Kryształowej, gen. Czumy, Klemensiewicza, Kossutha, Doroszewskiego czy Szobera - mówi Jakub Gręziak, wiceburmistrz Bemowa. - Niestety, na osiedlu jest jeszcze bardzo dużo przestarzałych lamp sodowych, które nie należą ani do dzielnicy, ani do Zarządu Dróg Miejskich. Jednak trend na wymianę sodówek na ledy jest bardzo silny, bo przynosi ogromne oszczędności, dlatego zapewne niedługo także należące do spółdzielni mieszkaniowych latarnie zostaną wymienione - mówi Jakub Gręziak.

Kup bilet

Mrok na Pełczyńskiego

Wzdłuż ulic Narwik i Pełczyńskiego na Górcach wciąż świecą około 20-letnie oprawy sodowe. Na początku XX wieku były bardzo popularne, wręcz pospolite, ale dziś ich miejsce jest albo na złomowisku, albo w Muzeum Techniki.

- Na Pełczyńskiego jest po prostu ciemno, dlatego czekamy z utęsknieniem na ledowe Savy - mówi radny Maciej Ryszkowski. - Mieszkańcy zwrócili mi uwagę, że bardzo ciemno jest na przejściach dla pieszych. Jeżeli po wymianie lamp wzdłuż ulicy nadal zebry będą ciemne, wystąpię do zarządu dzielnicy o ustawienie dodatkowych latarenek przy pasach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze - podkreśla Ryszkowski.

(pik)

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# teceo

19.06.2024 18:55

oni powinni dopasowywać latarnie do słupa bo taka stylowa nowa latarnia będzie na starym betonowym orłowskim słupie

# asdasf

20.06.2024 09:54

#teceo napisał(a) 19.06.2024 18:55
oni powinni dopasowywać latarnie do słupa bo taka stylowa nowa latarnia będzie na starym betonowym orłowskim słupie

Zdaje się, że po zakończeniu wymiany opraw będzie zmasowana wymiana słupów również. Nie mam pojęcia, dlaczego w takiej kolejności. Btw te SAVY to jedna z nielicznych rzeczy które dobrze wyszły ratuszowi czaszkoskiego. Barwa światła nie za biała, nie dają jakoś bardzo po oczach.

# ksiegowy

20.06.2024 16:24

Po ilu latach oszczędności na prądzie pokryją koszty wymiany opraw?
Jak ktoś to liczył to niech poda liczby!

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA