REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna »

 

Nieproszony gość przy Wieśniaczej. Wystraszeni mieszkańcy wszczęli alarm

  21 czerwca 2024

alt='Nieproszony gość przy Wieśniaczej. Wystraszeni mieszkańcy wszczęli alarm'
źródło: Straż Miejska

Do domu przy ulicy Wieśniaczej w nocy wpełzł groźnie wyglądający wąż. Interweniowała policja oraz strażnicy miejscy. Ostatecznie gad trafił do... ZOO, zaś przestraszeni mieszkańcy Bemowa mogli odetchnąć z ulgą.

REKLAMA

W nocy z 19 na 20 czerwca strażnicy miejscy otrzymali wezwanie od policjantów, którzy interweniowali w jednym z budynków na Bemowie, przy ulicy Wieśniaczej.

Alarm na Wieśniaczej

Mieszkańcy zaalarmowali służby, gdyż zastali w salonie groźnie wyglądającego węża. Policjantom udało się zabezpieczyć metrowego gada pod szafą, lecz o odłowienie poprosili ekopatrol. Ulica Wieśniacza. Czy jej nazwa obraża mieszkańców? Ulica Wieśniacza. Czy jej nazwa obraża mieszkańców?
Jest mała i niepozorna. Istnieje około dwustu lat, ale nazwę nosi od siedemdziesięciu. Grupa mieszkańców chce ją zmienić, bowiem - jak twierdzą - ulica Wieśniacza to nazwa obraźliwa. Wolą ulicę Kawową lub Truflową. - To absurd - komentuje Jakub Gręziak, wiceburmistrz Bemowa.
Strażnicy nie mieli łatwego zadania. W pokoju było mało miejsca, a wąż próbował uciec do szpary w podłodze. Na szczęście udało się go bezpiecznie umieścić w pojemniku transportowym.

Kup bilet

Niegroźny wąż azjatycki w Warszawie

Strażnicy upewnili się, że wężowi nic nie dolega, a nazajutrz przekazali gada do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. Tamtejsi specjaliści określili, że jest to niegroźny wąż tajwański. Gad nie jest jadowity. W naturze zamieszkuje południowo-wschodnią Azję, m.in. Tajwan, Półwysep Koreański, Tajlandię oraz Półwysep Malajski. Żyje około 12 lat, osiągając nawet do 2,5 m długości.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Kraftowa

21.06.2024 16:33

Słoiki z nowych bloków wolałyby żeby to wszystko wydarzyło się przy ulicy Kraftowej albo Prosecco...

# Panjan

21.06.2024 20:53

Obecność węża z Azji potwierdza kosmopolityczny charakter tej ulicy i zamyka usta wszystkim, którzy krzywili się na jej nazwę.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy