REKLAMA

Puls Warszawy

społeczeństwo »

 

Jarosław Kaczyński odesłany na koniec kolejki. Żoliborzanie chcą przybić piątkę

  20 października 2023

alt='Jarosław Kaczyński odesłany na koniec kolejki. Żoliborzanie chcą przybić piątkę'
źródło: TVN24

Wybory parlamentarne za nami, ale gorączka z nimi związana w dalszym ciągu jest podgrzewana. Polacy, jak nigdy, tłumnie ruszyli do urn a gigantyczna frekwencja chyba zaskoczyła nawet wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który w lokalu wyborczym na Żoliborzu został odesłany na koniec kolejki.

REKLAMA

W internecie krąży nagranie TVN 24 z lokalu wyborczego na Żoliborzu, gdzie swój głos oddawał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na filmie widać, jak zmieszany i lekko zdezorientowany starszy polityk rozgląda się po tłumnie zgromadzonych wyborcach. I nie ma taryfy ulgowej. "Chyba nielegalnie zdałem maturę". Szkolne przygody Jarosława Kaczyńskiego "Chyba nielegalnie zdałem maturę". Szkolne przygody Jarosława Kaczyńskiego
Przyszły premier miał trzy dwóje i w dziwnych okolicznościach przystąpił do matury. Wszystko działo się w latach 60. w "Lelewelu".

Poszukiwany młody żoliborzanin

Co ciekawe na filmiku widać, że byli i tacy, którzy wicepremiera chcieli przepuścić przed siebie. Jednak na uwagę rzuconą z tłumu, że "każdy tu w kolejce stoi" posłusznie skierował się na jej koniec. Jeden z młodych mężczyzn wskazał prezesowi PiS kciukiem kierunek końca kolejki. Kaczyński tam poszedł, a w ślad za nim ruszyli też jego ochroniarze. Wielu komentujących filmik w mediach społecznościowych poszukuje teraz młodego mężczyzny, który kciukiem odsyła Kaczyńskiego, bo chcą z nim... przybić piątkę. Inni zaś są zdania, że takie zachowanie jest niekulturalne, gdyż prezes jako senior powinien był zostać w kolejce przepuszczony.

Zapraszamy na zakupy

Przepuścić prezesa PiS ze względu na wiek?

Komentujący wyrażają satysfakcję, że odesłano na koniec kolejki "dziadka" korzystającego całe życie z przywilejów, ale jest też druga strona medalu: to jednak starszy pan.

- Kultura osobista - kulturą osobistą, jednak prawda też jest taka, że mnóstwo starszych ludzi musiało odstać swoje w niedzielnych wyborach w tysiącach punktów do głosowania w całym kraju. Prezes nie był wyjątkiem - komentuje internauta.

- Gdyby seniorzy wchodzili bez kolejki, to ile pozostali musieliby dłużej w tych kolejkach stać? - pyta jeden z internautów i dodaje: - A dlaczego tylko seniorzy? A osoby niepełnosprawne? A kobiety ciężarne, a matki z malutkimi dziećmi, a może ktoś był chory, osłabiony i gorzej się tego dnia czuł? Być może powinno być tak jak w pandemii z godzinami dla seniorów w marketach? Ja bym pootwierał lokale wyborcze już w sobotę, powiedzmy od 15 do 20 - tylko dla seniorów, niepełnosprawnych i ciężarnych kobiet. To nie jest kwestia kultury osobistej, że kogoś przepuścisz lub nie. To kwestia organizacji wyborów, w niedzielę był chaos. Nikt nad tym nie panował. Być może wybory powinny być dwudniowe?

DB

.
 

Komentarze (11)

# Tgvvh

20.10.2023 18:42

"jako senior powinien zostać przepuszczony"
I tym sposobem czekamy kilka godzin bo co rusz jakiś senior przyjdzie.
Nikomu korona z głowy nie spadnie jak odczeka swoje. Nie róbmy ze starszych takich uprzywilejowanych bo to głównie dzięki nim PiS zniszczył ten kraj.

# Magda Borowska

20.10.2023 19:21

Fake news. Pytał się o koniec kolejki, wiem od osoby, która była naocznym świadkiem tego incydentu

# Alina Twardowska

20.10.2023 19:44

Potwierdzam wersję Magdy B. Byłam tą kolejką o którą pytał. Kolejką wysokogórską dla ścisłości.

# Pan tu nie stal

20.10.2023 20:24

Pytal o koniec kolejki jak uslyszal od ludzi ze jest kolejka.

# Pan tu stał

20.10.2023 20:30

Dobrze że mu powiedzieli że jest kolejka. Nie widać przecież.

# jedwabiście

23.10.2023 07:31

ale senasacja... Duuupiarz nie stał na końcu, pewnie każdy by się bał mieć takiego za sobą...

# Taka prawda

24.10.2023 11:47

Kulturalna teraz ta nasza młodzież. Za kilkadziesiąt lat nieciekawie będzie

# seniorka z Warszawy

02.11.2023 11:10

A tak w ogóle, to po co te wybory, skoro od czterdziestu lat nie ma wyboru? I po co na to tyle kasy marnować zamiast dać ją potrzebującym, czyli np. owym seniorom, inwalidom czy na przedszkola i żłobki, żeby odciążyć rodziców i pozwolić im na zarobienie na siebie i potomstwo?Dlaczego nie dać tych pieniędzy matkom (najczęściej to one zostają same) albo w ogóle rodzicom niepełnosprawnych dzieci, żeby nie musiały przylądać się każdemu groszowi przed wydaniem? Lub, jeszcze lepiej, stworzyć ośrodki opieki nad takimi dziećmi i pozwolić rodzicom na pracę zawodową plus odrobinę oddechu od codzienności? Taka władza byłaby warta wyboru, inna nie jest do niczego potrzebna, chyba że do wydawania miliardów na własne, bo nikomu niepotrzebne ego.

# facio aligacio

03.11.2023 22:11

krwiożerczy dyktator stał w kolejce. dobrze że ta totalitarna dyktatura się skończyła, cud że wszyscy przeżyli. ele jeszcze nie chwalmy dnia w każdej chwili może wyprowadzić wojsko na ulice i zaatakować.

# Babcia Ewa

08.11.2023 15:15

jak rozwalal wieniec to mial tyle siły jak młodzieniaszek!!!!

# Babciszcze

17.11.2023 01:51

#Babcia Ewa napisał(a) 08.11.2023 15:15
jak rozwalal wieniec to mial tyle siły jak młodzieniaszek!!!!
No, przecież ma swoje lata.
więcej na forum

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023