REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna »

 

Mandat za wycieraczką? Straż Miejska: "Nie daj się oszukać!"

  20 października 2023

alt='Mandat za wycieraczką? Straż Miejska: "Nie daj się oszukać!"'
źródło: Straż Miejska

Strażnicy miejscy ostrzegają przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty mandatu, wkładanymi za wycieraczki samochodów zaparkowanych na warszawskich ulicach. Opłacenie nałożonego "mandatu" może nas słono kosztować.

REKLAMA

- Już drugi raz w ostatnim czasie ktoś usiłuje wyłudzać pieniądze metodą "na wezwanie do zapłaty". Druczki znajdowane przez kierowców za wycieraczkami samochodów noszą oznaczenia warszawskiej Straży Miejskiej i mają umożliwiać rzekome opłacenie mandatu - informują strażnicy.

Oszustwa na strażników miejskich

Kolejne fałszywe wezwania zauważono na Pradze Północ., ale nie tylko tam grasują oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze. Za wycieraczkami pojazdu strażnicy wykryli druczek z logo Straży Miejskiej m.st. Warszawy i kodem QR, którego zeskanowanie powoduje przeniesienie na podejrzaną stronę. Na ulotce znajduje się informacja o wysokości nałożonego mandatu z kuszącą propozycją, że jeśli wpłacimy kwotę w ciągu doby, kara za wykroczenie zostanie zmniejszona o połowę. To jednak przynęta, która ma na celu uzyskanie dostępu i wyczyszczenie konta ofiary.

Kup bilet

Strażnicy miejscy: "Nie skanuj kodów, nie wpisuj linków"

- Przypominamy: znalazłeś za wycieraczką "powiadomienie" zachęcające do zapłaty mandatu? To oszustwo! Nie skanuj kodów, nie wpisuj linków. Jeśli masz wątpliwość - skontaktuj się z wybranym oddziałem terenowym - radzą strażnicy miejscy. Nigdy nie stosuj się do nakazów wpłaty umieszczanych na ulotkach znalezionych za wycieraczkami auta. Z wezwaniem od straży miejskiej należy zgłosić się do oddziału terenowego.

JR

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024