REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów
REKLAMA

Materiały Politechniki Warszawskiej. Wyróżnienie w kategorii tożsamość lokalna. Zespół studentów: Alicja Czaplicka, Patrycja Gańko, Paulina Warchoł, Anna Mamełka, Przemysław Markowski i Krystian Cyganek.


REKLAMA

Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów

Gastronomia i ogródki kawiarniane, plac miejski, na którym mógłby odbywać się handel a pod tym wszystkim wielki garaż podziemny. Czy taka będzie przyszłość okolic obecnego bazaru Wolumen?

REKLAMA

- Świetne wizje studentów na zagospodarowanie Nowego Wawrzyszewa, w tym bazaru Wolumen. Prace zostały przygotowane przez studentów Politechniki Warszawskiej - ogłosił na Facebooku burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Wizje studentów wzbudziły mieszane odczucia wśród mieszkańców. Większość z nich bezwzględnie chce zachowania kultowego bazaru Wolumen. Podkreślić należy, że prace te, to jedynie "głos w dyskusji". Wiążące decyzje w sprawie planu zagospodarowania wciąż nie zapadły. Podejmie je Rada Warszawy.

"Miał być bazar..."

- Miał być bazar! Na pewno to coś uśmierci klimat i charakter tego miejsca - komentuje studenckie wizje mieszkanka. - Ja cenię bazarek, ale jeśli mowa o klimacie, to głównie kojarzy mi się z latającymi śmieciami... Zdecydowanie popieram ucywilizowanie go (dalsze, bo trochę już zrobiono), a widoczna na obrazkach pierzeja od Kasprowicza jest uzasadniona urbanistycznie - byle nie zjadła bazaru, więc z umiarem - przekonuje pan Sebastian. - Broniliśmy bazaru. Podpisywane były listy o pozostawienie targu. A teraz widzę plac rekreacyjny. A ten budynek to parking? - docieka pani Joanna. Szybko odpowiada jej burmistrz: - Każda z wizji studentów przewiduje bazar.

Bazar ważnym elementem miejskiego życia

- Studenci podzieleni na osiem zespołów projektowych wykonali koncepcje zagospodarowania bazaru Wolumen wraz z przylegającym fragmentem osiedla Wawrzyszew. Głównym założeniem wszystkich projektów było utrzymanie funkcji bazaru w tym miejscu. Według studentów, targowiska stanowią ważny element miejskiego życia, ponieważ podtrzymują tradycyjną formę handlu oraz pozwalają na integrację społeczności lokalnej. Większość zespołów zdecydowała się nie ingerować w zagospodarowaną i odnowioną część bazaru - mówi Agnieszka Cieśla z Politechniki Warszawskiej.

Domknięcie pierzei Kasprowicza biurowcem

Nagrodzone prace przewidywały domknięcie pierzei Kasprowicza budynkiem o funkcji usługowo-biurowej. W zwycięskiej koncepcji zaprojektowano gastronomię i ogródki kawiarniane wychodzące na południową stronę tego budynku, czyli w kierunku bazaru.

- Na przedłużeniu ul. Wolumen usytuowano plac miejski, na którym mógłby też odbywać się handel. Od strony Reymonta i skrzyżowania z Kasprowicza zaprojektowano budynek handlowo-usługowy, który w zwycięskiej koncepcji charakteryzował się dominantą dochodzącą do 22 m wysokości. W innych koncepcjach, chcąc zapewnić lepszy przepływ powietrza między Lasem Lindego a osiedlem Warzyszew, przewidywano niższe budynki, również z zielonymi dachami, dostępnymi dla użytkowników. W odpowiedzi na deficyt miejsc parkingowych zarówno pod nowymi budynkami oraz placem zaprojektowano duży wielostanowiskowy garaż podziemny - przekonuje Agnieszka Cieśla.

Wielofunkcyjność bazaru

Studenci podejmowali również temat wielofunkcyjności przestrzeni bazaru, która w dni niehandlowe mogłaby być wykorzystywana także do innych, prospołecznych celów. - Przedstawione w bielańskim ratuszu projekty studenckie stanowią ważny głos w dyskusji nad kształtem bazaru Wolumen i otaczającą go przestrzenią. Myślę, że przyjęte przez większość grup założenia projektowe są możliwe do zrealizowania. Podkreślę jednak, że ważna jest publiczna dyskusja nad możliwymi przekształceniami tej przestrzeni, zanim zapadną wiążące decyzje - podkreśla Agnieszka Cieśla.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów

Materiały Politechniki Warszawskiej. Wyróżnienie w kategorii wielofunkcyjność. Zespół studentów: Maciej Kołacz, Patrycja Stacherska, Ewelina Suska, Weronika Rawska i Joanna Wilkołek


Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów

Materiały Politechniki Warszawskiej. Wyróżnienie w kategorii tożsamość lokalna. Zespół studentów: Alicja Czaplicka, Patrycja Gańko, Paulina Warchoł, Anna Mamełka, Przemysław Markowski i Krystian Cyganek


Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów

Materiały Politechniki Warszawskiej. I miejsce i wyróżnienie za najlepszą przestrzeń publiczną. Zespół studentów: Jan Cholewiński, Aleksandra Kozdrój, Patrycja Krzyżanowska, Monika Piotrkowska i Emilia Żeromska


Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów

Materiały Politechniki Warszawskiej. I miejsce i wyróżnienie za najlepszą przestrzeń publiczną. Zespół studentów: Jan Cholewiński, Aleksandra Kozdrój, Patrycja Krzyżanowska, Monika Piotrkowska i Emilia Żeromska


Wolumen na miarę XXI wieku? Śmiałe wizje studentów

źródło: FB Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany


18.06.2019 08:51 #cobybyłogdybybyło
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka... Na Wolumen chodzą ludzie niezamożni, więc jak nie ma akurat jakiejś kampanii wyborczej to Pietruczuka i innych polityków tam nie spotkacie. Dlatego zielonego pojęcia nie mają, że warszawskie bazary funkcjonowały (bo większość została już zaorana przez "unowocześnienie") bo było na nich TANIO. Przyjeżdżał chłop żukiem lub eltekiem, płacił placowe (od kilkudziesięciu zł) i sprzedawał towar z zyskiem raz za 200 zł, kiedy indziej za 50 zł na dzień. Właściciel bazaru (zwykle jakaś grupka kupców) za zebrane pieniądze na koniec dnia miał go uprzątnąć, a resztę zbierał na opłaty typu prąd, podatki i wynagrodzenia (jak nie byli pazerni to biznes się kręcił). Jak komuś nie odpowiadał bałagan to szedł "na bazarek Lidla" gdzie miał klimatyzację, ładne koszyki, ekipę sprzątającą i kilka razy drożej. Ale jak ktoś miał i dalej ma emeryturę 1000 zł na rękę to mu takie "bazarki" o kant @#$% potłuc i zawsze wybierze Wolumen. A różnice w cenach są ogromne bo pomijając żywność to nawet taki kabel antenowy w hipermarkecie kosztuje 40 zł, a na Wolumenie taki sam kupicie już za 4 zł. Skórzane buty za 100 zł w takim salonie robią szał jak są przecenione z kosmicznych 399 zł na równie abstrakcyjne 199 zł. Dlaczego? Bo gdy wchodzi nowoczesność za grube miliony jak na załączonych zdjęciach to okazuje się, że ktoś po pierwsze musi najpierw je wyłożyć, a po drugie ktoś musi to jeszcze potem utrzymać. I z placowego za kilkadziesiąt zł dziennie robi się kilkanaście tysięcy miesięcznie. Ceny idą w górę, najemców ubywa, a ludzie przestają przychodzić. Tak było z 10-lecia, Halą Mirowską i tak samo będzie z Wolumenem. Otwarte pytanie pozostaje zawsze jedno: czy miasto jest dla ludzi czy dla estetów? Ci co odpowiadają, że dla drugich, likwidują bazary, zwężają ulice, podnoszą czynsze małym sklepikarzom i tworzą urbanistyczne enklawy do których nikt nie chce przychodzić oprócz hipsterów poszukujących sojowego latte, sushi i dań z tofu.
20.06.2019 11:51 #ona
Panie Burmistrzu, Wolumen służy mieszkańcom w obecnej formie-jest tanio.
Proszę się zająć bardziej palącymi problemami w tej dzielnicy.
Mieszkańcy liczą,że będzie się tu żyło spokojniej i bezpieczniej.
Dzielnica się rozwija a my tu mamy mekkę patologii-agresywnej,pijackiej.
To jest problem tej dzielnicy a tego ani Pan ani ZGN nie widzi osiedlając tu kolejne patologiczne rodziny.
Zapraszam w weekend na Dorycką- całe noce nie przespane bo pijaki się bawią.
Nie można zamiast wymyślania cudów na kiju zbudować bloku na Palisadowej i przenieść tam tych, którzy od lat zatruwają życie innym??????
Tutaj przespana w lato noc jest na wagę złota bo mamy wieczne wycieczki pod oknami do monopolowego i pod blok i zabawa do rana.
Zapraszamy na Bielańskie noce patologii, tu też można sobie zrobić fotkę.
20.06.2019 11:55 #ona
władza w tej dzielnicy jest mocno oderwana od rzeczywistości
26.06.2019 15:55 #Wkurzona
Przeciez podpisywaliśmy petycje w obronie Wolumenu!!! Sam Prezydent obiecał sie wstawić bo mi Wolumen bliski sercu jest! A teraz" Burmiszcz" nagle zmienia zdanie, bo juz po wyborach!!! K... przeciez to jeden z ostatnich bazarów -tanich i naprawdę dobrych w Warszawie! Wszystko trzeba zalać betonem i pierdzielnac centrum gastro!!?? Mało ich w ostatnich latach? Hala Kpszyki, teraz Powiśle, Hala Gwardii bezużyteczna ! Bedziemy walczyć o Wolumen
12.08.2019 10:00 #AKK
Zostawić bazarek, koniec i kropka. Można co najwyżej symbolicznie odremontować, uporządkować i to wszystko.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

Ogłoszenia drobne

Dam pracę
 Szukamy osób do promocji lokalu wynagrodzenie 25zł/h plus prowizje Jeśli jesteś zainteresowana zapraszam

Nauka
 Niemiecki przez Skype - szybka nauka języka do pracy Wybierasz się do pracy, pracujesz lub uczysz się zagranicą? Twój pracodawca w Polsce chce żebyś lepiej mówiła po niemiecku? Interesuje Cię szybka i skuteczna nauka praktycznego niemieckiego? Jeśli nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne to przetestuj metodę dającą praktycznie 100% SATYSFAKCJI. Na pewno zdarzyło Ci się rozmawiać z kimś w obcym języku i "zgadywać" z kontekstu, o czym jest rozmowa. Ale w pracy, jak zadzwoni do Ciebie szef lub klient, nie będzie już czasu na zgadywanie. Musisz dobrze rozumieć i poprawnie mówić po niemiecku. Dlatego skorzystaj z metody, która ćwiczy rozumienie ze słuchu i angażuje wzrok. Niemiecki przez Skype - NA CZYM TO POLEGA http://www.niemiecki-skype.pl/ jolanta.niemiecki@interia.pl Mój telefon: 790 701 508

3-pokojowe do wynajęcia
 Wynajmę mieszkanie na osiedlu przy Mehoffera 66. Jest to Osiedle zamknięte, strzeżone, z dużą ilością zieleni, boiskiem , licznymi placami zabaw. Mieszkanie 70 m2, na 3 piętrze, z balkonem (od pd). Mieszkanie jest umeblowane, składa się z : Salonu z kuchnią (jasna, z oknem) Przedpokoju Sypialni (12 m2, szafa, łóżko małżeńskie, komody) Pokoju dziecięcego (8m2, łóżko, biurko, komody) Łazienki (4 m2) z WC, prysznicem, pralką Balkonu 6 m2 Garderoba ok 3 m2 Kuchnia umeblowana, wyposażenie zawiera: Piekarnik Zmywarkę Kuchenkę gazową Lodówkę Okap Parking do wynajęcia lub miejsce pod blokiem Informacje dodatkowe: -Mieszkanie jest świeżo PO REMONCIE, jest w jasnych kolorach - dostępne od 1.01.2020 r. - cena wynajmu 2100 zł - czynsz wynosi 600 zł (zawiera ryczałt za wodę i CO) + opłaty licznikowe ( za prąd, gaz) - kaucja 2500 zł - zwierzęta nie akceptowane - dla osób niepalących tel. 795678016

Kupię samochód
 Każdy! 513-606-666


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA