REKLAMA

Puls Warszawy

drogi »

 

Wojewoda Radziwiłł: "Wyłączcie parkometry"

  30 marca 2020

alt='Wojewoda Radziwiłł: "Wyłączcie parkometry"'
źródło: ZDM

Na czas epidemii z opłat za parkowanie zwolniono lekarzy i pracowników personelu medycznego. Inni kierowcy też nie chcą płacić.

REKLAMA

Do listy osób uważających, że na czas epidemii warszawska strefa płatnego parkowania powinna zostać zawieszona, dołącza wojewoda Konstanty Radziwiłł.

- Obecnie wiele osób próbuje dotrzeć do pracy własnym środkiem transportu, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się - pisze wojewoda mazowiecki. - Konieczność ponoszenia codziennych opłat za parkowanie powoduje, ze to rozwiązanie staje się zbyt kosztowne, a zatem niedostępne dla wielu osób. Warto podkreślić, że naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności wyszły już władze wielu miast np. Częstochowy, Gdyni, Krakowa, Rzeszowa, Olkusza, Płocka, Pleszewa, Tomaszowa Mazowieckiego i Tychów.

Trzaskowski odpowiada

- To pytanie jest zadawane codziennie i codziennie odpowiadam tak samo - mówi prezydent Rafał Trzaskowski. - Chcemy zapewnić sytuację, w której relatywnie łatwo jest znaleźć miejsce do parkowania w centrum Warszawy. Ci ludzie, którzy muszą dojechać do szpitala czy pomóc seniorom, muszą mieć łatwość znalezienia miejsca do parkowania.

Sytuacja parkingowa w Warszawie jest zupełnie inna, niż w Olkuszu, Pleszewie czy nawet Krakowie. Jak zaznacza prezydent Trzaskowski, 80% płatnych miejsc parkingowych jest nadal zajętych przez posiadaczy abonamentów. Według szacunków drogowców wyłączenie parkometrów poskutkowałoby tym, że nikt nie mógłby znaleźć wolnego miejsca w centrum miasta.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# tytus

31.03.2020 10:22

Do tego więcej samochodów to więcej wypadków, co nie jest nam potrzebne w sytuacji gdy zasoby służby zdrowia są na wagę złota.

# rbuciak

01.04.2020 12:11

#tytus napisał(a) 31.03.2020 10:22
Do tego więcej samochodów to więcej wypadków, co nie jest nam potrzebne w sytuacji gdy zasoby służby zdrowia są na wagę złota.
zaparkowane samochody powodują wypadki?

# KIA

01.04.2020 13:09

no i tak sie konczy polityka promowania komunikacji zbiorowej i likwidacji ruchu samochodow osobowych... kiedy przychodzi epidemia to mamy przepis na katastrofe. Zawdzieczamy to wszystko HGW i teraz T, ktory kontynuje te dzialania. Ile jeszcze porazek nas czeka za jego kadencji?

REKLAMA

# Marek85

02.04.2020 12:40

Przed epidemią w Warszawie nie było gdzie zaparkować i jakoś karetki dawały radę. Teraz gdy racjonalnie jest uzasadnione przeniesienie się na transport indywidualny niestety brak jest przemyślanej decyzji ze strony miasta w sprawie płatności za parking.
Argument Miasta o dużej ilości samochodów DOBITNIE podkreśla, iż wg ich prognoz bardzo dużo ludzi skorzystałoby z takiego rozwiązania przyjeżdżając do pracy. Co za tym idzie znacząco spadłaby ilość spotkań na przystankach i w środkach transportu publicznego (warto podkreślić, że rzadko do pracy dojeżdża się jednym środkiem transportu). W związku z tym dla osób, które muszą pojawić się w pracy kontakty międzyludzkie byłyby znacznie ograniczone. Moim zdaniem argument Miasta, który miał być przeciw, jest argumentem za.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni