REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

wypoczynek

 

Wodny plac zabaw już działa. Wkrótce głosowanie na kolejne atrakcje

  1 czerwca 2022

Wodny plac zabaw już działa. Wkrótce głosowanie na kolejne atrakcje
źródło: Miasto Stołeczne Warszawa, fot. Maksymilian Chołuj

Dzieci już mogą korzystać z wodnego placu zabaw w parku Henrykowskim a w tegorocznym budżecie obywatelskim można głosować na kolejne atrakcje.

REKLAMA

Propozycję budowy wodnego placu zabaw autorstwa Dominiki Rybarczyk poparło podczas głosowania nad budżetem obywatelskim w 2017 roku ponad 2300 głosujących. Potem była cała masa problemów, począwszy od projektu a na zwiększonych kosztach skończywszy. Ostatecznie atrakcja dla dzieci kosztowała 1,4 mln i powstała dwa lata temu, ale z powodu pandemii uruchomiono ją przed rokiem.

W tym sezonie jest już po otwarciu. - Popularny wodny plac zabaw zapewni ochłodę w letnie upały. Do dyspozycji mieszkańców jest przebieralnia i automatyczna toaleta. Wodna atrakcja będzie dostępna codziennie w godz. 10-19. Można będzie z niej korzystać do końca wakacji - informują urzędnicy.

REKLAMA

Nie tylko wodny plac zabaw

To nie jedyny pomysł zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego na terenie parku. Wcześniej za 90 tys. zł powstały huśtawki dla dzieci, za 186 tys. zł zakupiono duży zestaw zabawowy dla dzieci, czy też postawiono hamaki za ponad 46 tys. zł.

W tym roku za sprawą m.in. autorki wodnego placu pojawił się projekt wzbogacający park Henrykowski o kolejne atrakcje. Mateusz Senko wraz z Dominiką Rybarczyk zaproponowali modernizację parku, która objęłaby montaż trampoliny ziemnej i zestawu zabawowego, lifting i rozbudowę wybiegu dla psów o nowe przeszkody, wymianę ławek i koszy na śmieci oraz przebudowę wejść i ścieżek w rejonie mostków, aby zniwelować różnice wysokości i schody. Wszystko to za 400 tys. złotych.

REKLAMA

Monitoring dla parków

Mateusz Senko w innym projekcie za blisko 400 tys. zł zaproponował montaż monitoringu i oświetlenia w parkach i placach zabaw na Białołęce. Dla parku Henrykowskiego autor przewidział rozbudowę monitoringu o dodatkową kamerę i wymianę oświetlenia na ledowe. W parku przy Magicznej montaż dodatkowych pięciu kamer w głębi terenu oraz modernizację istniejącego monitoringu, w Bocianim Zakątku montaż trzech kamer, a dla Truskawkowego Pola monitoring składający się z trzech kamer.

Projekty przeszły pozytywną ocenę urzędników i już od 15 do 30 czerwca w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego będziemy mogli na nie zagłosować. Ewentualna realizacja pomysłów powinna odbyć się w przyszłym roku. Jednak jak pokazuje przykład wodnego placu zabaw, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i regulaminem.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

# rst+ack

03.06.2022 10:43

Widać, że autor/autorka artykuły nie był na miejscu i pisze wyłącznie na podstawie materiałów prasowych. Nie jest prawdą, że toaleta jest do dyspozycji mieszkańcow. Od wielu miesięcy jest ona nieczynna, po uruchomieniu wodnego plasu też. Powinna działać cały rok, ale z jakiegoś nieznanego powodu tak nie jest. Wodny plac zabaw działa rzadko, bo tylko przez małą część roku jest wystarczająco ciepło. OK, taki mamy klimat w Polsce, mieszkańcy chcieli to mają. Ale niedziałająca toaleta jest oznaką niegospodarności, nasze pieniądze się marnują. Kosztowała niemało a w praktyce nadal jest tylko toi-toi przy wejściu od strony szkoły.

# Dominik

05.06.2022 14:04

Bo toaleta jest dla wodnego placu zabaw. Jest otwierana i zamykana razem z wodnym placem. Cały rok jest toi toi przy wejściu od ul. Dziatwy.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA