REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

gdzie dobrze zjeść?

 

Wielkie zmiany w Galerii Młociny. Rusza nowa Hala Hutnik

  13 stycznia 2023

Wielkie zmiany w Galerii Młociny. Rusza nowa Hala Hutnik
źródło: materiały prasowe

Galeria Młociny przeprowadziła dużą rearanżację Hali Hutnik, czyli strefy gastronomiczno-rozrywkowej na drugim piętrze. Pojawiły się automaty do gier oraz jedyne w północnej Warszawie stoły do shuffleboardu. Na scenie odbędą się koncerty, występy na żywo czy transmisje wydarzeń sportowych. Inspiracją dla wystroju była sąsiednia huta stali ArcelorMittal (dawna Huta Warszawa).

REKLAMA

Tylu nowości jeszcze w Galerii Młociny nie było. W Hali Hutnik można teraz zagrać m.in. Hutnicy pili na potęgę? "Kończyło się to nie tylko burdami, ale często też ofiarami" Hutnicy pili na potęgę? "Kończyło się to nie tylko burdami, ale często też ofiarami"
W napisanej na zlecenie urzędu dzielnicy Bielany książce "Bielany. Przewodnik historyczny", znany varsavianista Jarosław Zieliński cały rozdział poświęcił Hucie Warszawa. Środowisko byłych hutników, a także niektórzy radni uważają tę część publikacji za nieprawdziwą i tendencyjną.
Pac-Mana, zdobywać punkty na automatach do koszykówki czy rozegrać mistrzostwa przy stołach z piłkarzykami. Nowością są także stoły do gry w shuffleboard, która łączy w sobie elementy m.in. curlingu i kręgli. Gra polega na przesuwaniu specjalnych krążków po długim i wąskim stole posypanym cienką warstwą piasku. Zadaniem graczy jest wybicie krążków tak, aby trafiły na przeciwną stronę stołu w obszar oznaczony punktami. Wygrywa osoba, której wszystkie krążki znajdą się w obszarze punktowanym.

Restauracje obok stacji metra

Na klientów Hali Hutnik czeka także różnorodna oferta kulinarna, m.in. Tel Aviv, Pasibus, Buena Vista Social Food, Gringo Bar czy Pesto Cafe.

- Do wspólnego spędzania czasu w Hali Hutnik zachęca także wnętrze: wysokie, industrialne stoły, nad którymi unosi się oświetlenie dające efekt rozżarzonego pieca. To jeden z elementów wystroju nawiązujących do huty stali znajdującej się tuż obok Galerii Młociny. Przez niektórych nadal nazywana Hutą Warszawa (dawna oficjalna nazwa), jest największym zakładem przemysłowym na Bielanach i w okolicy. Powstała w 1952 roku i jest ostatnim warszawskim wytwórcą stali pozostałym z czasów PRL. To w dużej mierze dzięki niej na Bielanach powstawały kolejne osiedla mieszkaniowe, w których zamieszkiwali m.in. specjaliści sprowadzani głównie z ówczesnego województwa ciechanowskiego - przypomina Galeria Młociny.

Wstąp do księgarni

Seria koncertów na Młocinach

- Od samego początku istnienia Galeria jest osadzona w kulturze i tradycji dzielnicy. Nawiązuje do tego również Hala Hutnik, której wystrój po ostatnich zmianach jeszcze bardziej przypomina o pobliskiej hucie stali. Poza tym w nowej odsłonie Hali mamy szereg ciekawych atrakcji oraz dania z różnych stron świata. Więcej rozrywki to jeszcze więcej możliwości na przyjemne spędzanie czasu w gronie zarówno przyjaciół, jak i rodziny. Nową odsłonę Hali wzmacnia nie tylko strefa gier, shuffleboard, ale także urozmaicony program kulturalny, który realizowany będzie cyklicznie na scenie Hali Hutnik - mówi Kamila Kiersikowska, dyrektorka Galerii Młociny.

W piątek 13 stycznia klienci Hali Hutnik będą mogli posłuchać koncertu Tomasza Packa, który rozpocznie serię planowanych wydarzeń muzycznych. Sobota upłynie pod znakiem turnieju w shuffleboard oraz występu artystów reprezentujących Bielański Ośrodek Kultury. Z kolei niedziela będzie okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem Instaxa.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA