REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Mokotów

drogi

 

Więcej parkometrów na Mokotowie. Strefa będzie powiększona

  10 listopada 2021

Więcej parkometrów na Mokotowie. Strefa będzie powiększona
źródło: ZDM

Drogowcy rozpoczynają konsultacje dotyczące ulic północnej części dzielnicy. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z urzędnikami.

REKLAMA

Prowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich konsultacje dotyczą zarówno rejonu objętego już płatnym parkowaniem, jak i osiedli, na których planowane jest ustawienie parkometrów. Konsultowany obszar obejmuje klin w rejonie Goworka, Sandomierskiej, Bałuckiego, Puławskiej i Słonecznej, fragment Czerniakowa ograniczony Gagarina i Czerniakowską, fragment Mokotowa na północ od Madalińskiego oraz kilka ulic na pograniczu śródmiejsko-mokotowskim.

REKLAMA

Płatne parkowanie na Mokotowie

- Rozszerzenie strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności - piszą drogowcy. - Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na łatwe znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom, którzy mając abonament nie muszą płacić za postój.

W drugiej kolejności strefa ma zwiększać rotację na miejscach postojowych, by z każdego mogło skorzystać więcej kierowców niż dziś.

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmą formalnie warszawscy radni, ale w rzeczywistości zapadła ona już dawno. Konsultacje potrwają do 19 grudnia. Mieszkańcy poznają m.in. wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji.

REKLAMA

Konsultacje na Mokotowie

Aby ułatwić dyskusję, teren Mokotowa został podzielony na cztery obszary. Każdemu z nich poświęcone będzie osobne "spotkanie" online (transmisja na YouTube z możliwością zadawania pytań). Następnie będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami na platformie Zoom.

- Do dyspozycji mieszkańców będą również dyżury konsultacyjne i telefoniczny - zapowiada ZDM. - Pierwszy dyżur konsultacyjny odbędzie się 23 listopada w godz. 13:00-16:00 w teatrze Baza przy Podchorążych 39, a drugi 13 grudnia w godz. 13:00-16:00 w kinie Iluzjon przy Narbutta 50A. Z kolei dyżur telefoniczny pod nr 572-066-752 został zaplanowany na poniedziałek 13 grudnia na godz. 10:00-13:00. Uwagi można również zgłosić za pomocą formularza elektronicznego lub mailowo na adres sppnmokotow@zdm.waw.pl do 19 grudnia.

(dg)

.
 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA