REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

komunikacja

 

Węzeł "Młociny" - dach przecieka?

  28 lutego 2012

Węzeł "Młociny" - dach przecieka?

Pasażerowie oczekujący na autobus na pętli przy węźle komunikacyjnym Młociny zwrócili naszą uwagę, że podczas deszczu dach dworca... przecieka. - Nie wiem, po co miasto wydało tyle pieniędzy na budowę dachu, z którego po zardzewiałych śrubach pasażerom woda leje się na głowy - mówi pan Ryszard z ul. Przy Agorze.

REKLAMA

Pasażerowie spekulują, że konstrukcja dachu jest wadliwie wykonana i grozi zawaleniem. - Sama byłam świadkiem, jak podczas silnej ulewy dach się załamywał, a woda lała się strumieniami, że autobus nie mógł wyjechać z pętli. Podejrzewam, że problem tkwi w braku należytego odwodnienia tego szklanego zadaszenia - mówi pani Anna z Wrzeciona.

Zarząd Transportu Miejskiego uspokaja. Zapewnia, że konstrukcja dachu jest bezpieczna dla pasażerów. - Dach to kratownica z elementów stalowych, wypełniona bezbarwnymi dwuwarstwowymi szybami z bezpiecznego szkła.

Czasami, w przypadku silnego wiatru, opady atmosferyczne pojawiają się również pod zadaszeniem - ocenia rzecznik ZTM.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami co roku wykonywane są szczegółowe przeglądy całej konstrukcji - zapewnia Konrad Klimczak, rzecznik ZTM. - Zadaszenie szklane znajduje się na wysokości ponad pięciu metrów. Z uwagi na brak kurtyn jest rzeczą naturalną, że czasami, w przypadku silnego wiatru, opady atmosferyczne - zależnie od kierunku i siły wiatru oraz intensywności - pojawiają się również pod zadaszeniem - tłumaczy obecność wody na peronach rzecznik ZTM. Jednocześnie dodaje, że do ZTM nie wpłynęły do tej pory żadne skargi dotyczące przypadków załamywania się dachu lub braku możliwości wyjazdu autobusu z pętli. - Jeśli ktoś z pasażerów jest świadkiem tego typu zdarzeń, może zgłosić to do nas podając m.in. datę zdarzenia i numer peronu. System monitoringu zamontowany w obiekcie pozwoli nam na weryfikację prawdziwości takich stwierdzeń - informuje Konrad Klimczak.

Anna Przerwa

 

Komentarze (2)

# eRDe

29.02.2012 11:07

Wielka nowina;) Już w zeszłym roku na wiosnę na niektórych peronach tramwajowych dach przeciekał. Podejrzewam, że ZTM tego nawet nie sprawdza i ma to w nosie. Pewnie tylko sprawdzają, czy się nie zawali.

# nikt

03.03.2012 22:05

ciągle coś tam majdrują przy tym dachu
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA