REKLAMA

Bielany

drogi »

 

Bezpieczeństwo na dwóję. Noga z gazu, będą światła

  16 lutego 2024

alt='Bezpieczeństwo na dwóję. Noga z gazu, będą światła'
źródło: ZDM

Drogowcy ogłosili przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Niedzielskiego "Żywiciela". Nowe światła w tym miejscu to efekt audytu bezpieczeństwa, w którym obie zebry dostały zaledwie dwa punkty w sześciostopniowej skali.

REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich zabiera się za nową inwestycję na Bielanach: budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych przez ul. gen. Maczka w rejonie ul. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Niedzielskiego "Żywiciela" oraz przebudowę sąsiedniej sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. gen. Maczka i Rudnickiego.

Niebezpieczne przejście w Warszawie

"Po wybraniu najkorzystniejszej oferty - pod uwagę będą brane cena (60 proc.) i gwarancja na wykonane roboty (40 proc.) - i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności rozpoczną się prace w terenie. Na ich zakończenie zwycięzca przetargu będzie miał cztery miesiące, co oznacza, że sygnalizacja w tym miejscu powinna się pojawić latem" - informują drogowcy.

By przejść na drugą stronę przez ul. gen. Maczka na wysokości ul. Niedzielskiego "Żywiciela", trzeba dwukrotnie przekroczyć jezdnię. Obie zebry są rozdzielone pasem zieleni, na którym zamontowano ekrany akustyczne. Choć ruch pieszych nie jest w tym miejscu duży, to po jednej stronie znajdują się ogródki działkowe, a po drugiej osiedla. Oba przejścia zlokalizowane są na długim i prostym odcinku ul. gen. Maczka. Bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu analizowano w ramach audytu nieosygnalizowanych przejść w Warszawie. W obu przypadkach oceniono je na dwa w sześciopunktowej skali (od zera do pięciu). Audytorzy podkreślili, że duże ryzyko dla pieszych wiąże się m.in. z nadmierną prędkością samochodów poruszających się ul. gen. Maczka, mimo ograniczenia do 50 km/h.

Wstąp do księgarni

Wyprzedzają na przejściu

W trakcie wizji lokalnej audytorzy odnotowali duże natężenie ruch pojazdów. Stanowi to potencjalne niebezpieczeństwo dla przechodniów.

"Pieszy przy wysokiej prędkości pojazdów może niewłaściwie ocenić odległość i wejść na przejście, a jednocześnie kierowca może nie zdążyć wyhamować przed pieszym. Występuje jednocześnie konieczność przekraczania jezdni przy dwóch pasach w tym samym kierunku. Powoduje to ryzyko najechania na pieszego w przypadku, gdy pojazd na jednym pasie zatrzyma się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, a auto na drugim pasie się nie zatrzyma" - czytamy w audycie.

Ponadto ekran akustyczny stojący na krawędzi pasa dzielącego powoduje, że kierowca zauważa pieszego dopiero w ostatniej chwili. Dlatego zarekomendowano budowę na obu zebrach sygnalizacji świetlnej.

REKLAMA

Zielona fala na Maczka

Wybudowana przez drogowców sygnalizacja świetlna będzie wyposażona w czujniki wykrywające pieszych. Jednocześnie zostanie dostosowana do działania w pełnej koordynacji z sąsiadującym skrzyżowaniem ul. gen. Maczka i Rudnickiego.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# chomik

17.02.2024 00:45

Wystarczyłoby migające żółte postawić, gdy pieszy się zbliża... Ale to przecież wyszłoby za tanio.
Podobny bezsens będzie z tym rondem na Powązkowska / Obrońców Tobruku.

# Kleks

18.02.2024 12:11

Powinni zrobić rondo Maczka/Powązkowska. Rano 10 minut czekania do skrętu w lewo z Maczka do Powązkowskiej przed 8 rano.

# Rano przed 8 rano

19.02.2024 20:55

#Kleks napisał(a) 18.02.2024 12:11
Powinni zrobić rondo Maczka/Powązkowska
Cóś mi tu nie klapuje. Przecież Maczka nie krzyżuje się z Powiązkowską?

REKLAMA

# Kleks

19.02.2024 22:54

Sorki, Rudnickiego/ Maczka

# Lucek

20.02.2024 22:04

Chyba ktoś ważny wprowadzi się do nowego budynku który budują przy ul. Rudnickiego /Gen. Maczka powstanie koło niego rondo choć w innych miejscach np. na Wólczyńska /Nocznickiego bardzej by sie przydało ,powstanie sygnalizacją której mał kto oczekuje a na Conrada nie potrafią przycisków uaktywnić dla pieszych w sygnalizacji .

# Ukrainiec

21.02.2024 07:07

Raczej ktoś ważny nie kupuje mieszkania przy samej ulicy, skrzyżowaniu, salonie samochodowym.
Adres z du*y tylko pod wynajem.

REKLAMA

# Nowy

01.03.2024 20:17

Jeszcze koniecznie buspas. Żeby ciężej się jeździło. Zwężalnia Dróg Miejskich w akcji.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024