REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Park sensoryczny między jezdniami? Oryginalna koncepcja mieszkańców

  13 lutego 2024

alt='Park sensoryczny między jezdniami? Oryginalna koncepcja mieszkańców'
źródło: ZDM

"Troskliwe Bielany - minipark sensoryczno-orientacyjny" - jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego zakłada stworzenie ogrodów... pomiędzy ruchliwymi jezdniami ulicy Kasprowicza.

REKLAMA

Coraz częściej projekty budżetu obywatelskiego mocno zaskakują. W tym wypadku sam pomysł za pół miliona złotych nie wzbudza kontrowersji, jednak lokalizacja już tak.

Budżet obywatelski w Warszawie

Patryk Bernardelli i Maria Małecka-Rzodkiewicz wymyślili utworzenie ogrodów sensorycznych i toru do samodzielnej nauki jazdy na wózku inwalidzkim na terenie zielonym między jezdniami ulicy Kasprowicza na odcinku od ul. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Makuszyńskiego do al. Zjednoczenia.

Czym są ogrody sensoryczne? Jak czytamy, "są to takie ogrody, w których odpowiedni dobór roślin i aranżacja przestrzeni sprzyjają doświadczaniu otoczenia wszystkimi zmysłami (węch, wzrok, słuch, dotyk). W takiej przestrzeni można poczuć się jak w innym, bajkowym świecie i oderwać od żmudnej codzienności, co powinno korzystnie wpłynąć na stan psychiczno-fizyczny mieszkańców dzielnicy. Przebywanie w takim ogrodzie może mieć też wymiar terapeutyczny i edukacyjny. Najczęściej ogrody sensoryczne tworzone są z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, które ze względu na określone dysfunkcje potrzebują dodatkowej stymulacji poszczególnych zmysłów".

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wymiar terapeutyczny między jezdniami

Jaki "wymiar terapeutyczny" miałoby mieć przebywanie w nawet najciekawiej zaaranżowanej zielonej przestrzeni w głośnej i zanieczyszczonej spalinami przestrzeni pomiędzy ruchliwymi jezdniami? Trudno to pojąć. Tym bardziej nie przekonuje nas, że w takiej przestrzeni "można poczuć się, jak w innym, bajkowym świecie". Wiemy natomiast, że - przy ewentualnym zwycięstwie tego projektu i jego późniejszej realizacji - nie tylko otaczające rośliny sprzyjać będą "doświadczaniu otoczenia wszystkimi zmysłami". Bliskość przejeżdżających z obu stron pojazdów z pewnością nie umknie też uwadze zmysłom węchu, słuchu i wzroku.

Pomysł lokalizacji dla tej inwestycji nie został - delikatnie mówiąc - przemyślany. Póki co musi przejść ocenę formalno-prawną, a na tym etapie urzędnicy mogą dokonać poprawek, w tym zaproponować inną lokalizację lub odrzucić w całości, nie dopuszczając do czerwcowego głosowania mieszkańców. Dwukrotne "zielone światło" - od urzędników i głosujących mieszkańców - oznaczać będzie realizację tej inwestycji już w przyszłym roku.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (11)

# Kolo

13.02.2024 17:40

Głupot ciąg dalszy. Na Bielanach jest tyle różnych potrzeb, w niektórych miejscach chodniki przypominają pole po bitwie, brak sprzątania osiedli, syf i chaos a tu kolejny pomysł z... kosmosu. Rozumiem że chodzi o to żeby wydać kasę dla samego wydawania i ktoś musi zarobić. Czas skończyć z tym szaleństwem. Zbliżają się wybory samorządowe i może ludzie wreszcie się obudzą i przestaną głosować na tych samych od prawie 30 lat. Toż to jakieś szaleństwo.

# Tarchomin

14.02.2024 09:19

Skończ z tym szaleństwem. Zgłoś własny projekt, zbierz ludzi i wygraj. Nikt Ci tego nie zabrania.

# Kocur

14.02.2024 09:57

A niech głosują. Ja sensu nie widzę ale mieszkańcy decydują. :)

REKLAMA

# Kolo

14.02.2024 12:53

Ciekawe, czy gdyby musieli zapłacić za te durnoty z własnych pieniędzy to czy też by mieli takie pomysły. A środki publiczne czyli niczyje więc co tam komu szkodzi. Niech ktoś zarobi - to jest tego typu myślenie. W ogóle te wszystkie tzw budżety obywatelskie to totalna porażka i należy z tym skończyć. To jest tylko marnowanie pieniędzy publicznych. Też "projekt" jest tyle wart co słynny szałas na Tarchominie czy tzw strefa relaksu z palet za jakieś kosmiczne kwoty. Ale kto bogatemu zabroni. To jest Miś na miarę naszych możliwości przecież. Ale najważniejsze jest to, że potem zrobi się protokół zniszczenia i po kłopocie. Dla mało wtajemniczonych to cytat że słynnego filmu Miś ukazujacego absurdy PRL. Nic się nie zmieniło, ta sama narracja i ta sama mentalność. Tylko forma inna i oczywiście większa kasa. W końcu wrócił PRL więc i czas powrócić do dobrych starych wzorców.

# Ala27

14.02.2024 23:44

Najwyższa pora zacząć nakładać mandaty na właścicieli zaśmieconych działek, chodników pokrytych zgniłymi liściami, butelek walających się na posesjach prywatnych. Mandaty także powinny dostawać dozorcy zatrudnieni w Spóldzielniach Mieszkaniowych za brudy na osiedlach i właściciele firm sprzątających, których pracownicy nie wykonują solidnie swojej pracy, a pieniądze wszyscy otrzymują.

# Rybka

16.02.2024 09:51

Zgadzam sie z "Ala 27" i "Kolo", maja racje.Jedyne co moge dodac to to ze samochodow nam przybywa, a miejsc parkingowy systematycznie ubywa.Kierowcy parkuja jak im wygodnie,moze warto wydac niewielkie pieniadze na biala farbe i wyznaczyc miejsca do parkowania w zdluz ulic na Starych Bielanach i nie tylko.

REKLAMA

# RaY

17.02.2024 11:52

"Oryginalna koncepcja"? Przecież to totany nonsesn.

# asfadffad

23.03.2024 11:13

#RaY napisał(a) 17.02.2024 11:52
"Oryginalna koncepcja"? Przecież to totany nonsesn.
W zeszłej edycji BO ten sam wizjoner chciał ulokować ten sam nonsens w Dolince Marymonckiej, czyli tam między Chlewińską a Opatowską.

# WysypiskoŚmieciKsiężycowa

24.03.2024 07:52

Czas na założenie kamer na ulicy Księżycowej. Brudasy robią wysypisko na ulicy. A potem durne akcje sprzątania tej ulicy.
Brudasy wyrzucają śmieci a potem radni Chomczówki po nich sprzątają.
........Cyrk na kółkach.......

REKLAMA

# sassads

29.03.2024 15:33

Bernardelli, wyprowadź się z Warszawy, proszę.

# Kleks w majtkach.

30.03.2024 12:24

#sassads napisał(a) 29.03.2024 15:33
Bernardelli, wyprowadź się z Warszawy, proszę.
Raczej do Włoch bynajmniej nie tych pod Warszawą.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy