REKLAMA

Żoliborz

drogi

 

Umowa na remont Bohomolca podpisana. Co się zmieni i do kiedy potrwają prace?

  8 listopada 2023

Umowa na remont Bohomolca podpisana. Co się zmieni i do kiedy potrwają prace?
źródło: Dzielnica Żoliborz

Żoliborski ratusz podpisał umowę na wykonanie długo wyczekiwanego remontu ulicy Franciszka Bohomolca. Co się zmieni i kiedy?

REKLAMA

Przebudową objęty zostanie 300-metrowy odcinek ulicy od Promyka do Mickiewicza. Prace rozpoczną się m.in. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
od rozbiórki istniejących nawierzchni, następnie wykonane zostaną roboty konstrukcyjne i podbudowa, aby na końcu móc położyć nowe nawierzchnie ulicy, chodników oraz zjazdów do posesji.

Co się zmieni w tej części Starego Żoliborza?

- Realizując nowe inwestycje w rozbudowującej się części dzielnicy, dbamy także o to, aby historyczna zabudowa Żoliborza otoczona została odnowioną i zadbaną infrastrukturą. A ulica Bohomolca jest już w złym stanie, widoczne są wyboje, spękania i nierówności w nawierzchni asfaltowej na jezdni. Zniszczone są również krawężniki, nawierzchnie zjazdów do posesji oraz część chodników. Przebudowa ulicy Bohomolca to kolejna - po ulicy Śmiałej - realizowana przez nas inwestycja drogowa na Starym Żoliborzu - mówi burmistrz Paweł Michalec.

Nowa nawierzchnia jezdni wykonana będzie z betonu asfaltowego, zaś chodniki ułożone ze średniej wielkości płyt (35 na 35 cm), a przy przejściach dla pieszych znajdą się dwa rzędy płytek betonowych dotykowych. Nowe zjazdy mają być z kostki kamiennej. Dodatkowo wykonane będzie nowe oświetlenie uliczne. Wybudowana ma zostać nowa linia oświetlenia o długości około 490 metrów, zdemontowanych i odrestaurowanych zostanie 10 latarni ulicznych typu "pastorał". Inwestycji towarzyszyć będzie przebudowa odwodnienia ulicy, w tym m.in. budowa studni, nowych wpustów deszczowych oraz instalacji rozsączających.

Wstąp do księgarni

Zieleń na Starym Żoliborzu pod szczególną ochroną

Wykonawca odpowiada za zagospodarowanie zieleni na przebudowywanym odcinku ulicy Bohomolca. Jego obowiązkiem będzie przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych rosnących przy ulicy drzew, krzewów oraz żywopłotów, a także renowacja trawników.

- Inwestycja będzie realizowana pod szczególnym nadzorem dendrologicznym, aby nie ucierpiał tutejszy starodrzew - mówi radna Joanna Tucholska, przewodnicząca komisji infrastruktury i budżetu. - Wykonawca został zobowiązany do przeprowadzenia pełnych ekspertyz dendrologicznych 11 drzew, które mają określić ich stan, statykę i wytrzymałość, a następnie wykonanie zaleceń pielęgnacyjnych dla każdego z osobna. Dodatkowo przez rok od zakończenia prac wykonawca ma dbać o całą zieleń uliczną.

Do kiedy roboty na Bohomolca?

Przebudowa ulicy Bohomolca skoordynowana będzie z pracami konserwacyjnymi sieci należących do Veolia Energia Warszawa oraz Polskiej Spółki Gazownictwa. Całkowity koszt inwestycji to 2,8 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w lipcu 2024 roku.

MB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy