REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Za krótkie zielone obok Hali Wola? Kierowcy niezadowoleni

  4 stycznia 2023

Za krótkie zielone obok Hali Wola? Kierowcy niezadowoleni
Fot. Jarosław Oborski

Wielu kierowców chciałoby wydłużenia czasu trwania zielonego światła dla skręcających w lewo z Człuchowskiej w Powstańców Śląskich. Sprawdzamy, co na to drogowcy.

REKLAMA

Bemowscy radni Marta Sylwestrzak i Jarosław Oborski zwrócili się do miejskich służb z prośbą o wydłużenie czasu trwania zielonego światła dla lewoskrętu przy Hali Wola, z Człuchowskiej w Powstańców Śląskich.

Krótkie zielone na Człuchowskiej

- Światło czerwone dla skręcających w lewo jest długie, a przez to dość niebezpieczne, ponieważ z naprzeciwka w tym samym czasie auta też skręcają w lewo a na skrzyżowaniu jest duże natężenie ruchu. Optymalne byłoby rozwiązanie wydłużające czas trwania skrętu w lewo z Człuchowskiej w Powstańców na zielonej strzałce, czyli żeby tylko z tego kierunku samochody jechały. Kiedy metro dotrze do Szeligowskiej i Połczyńskiej? Punkt informacyjny "na otarcie łez" Kiedy metro dotrze do Szeligowskiej i Połczyńskiej?
Od podpisania umowy na projekt i budowę stacji metra Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska minęły cztery lata i jeden miesiąc. Warszawski samorząd wreszcie dysponuje pozwoleniami na budowę i prace w terenie mogą powoli ruszać. Na razie uruchomiony został punkt informacyjny na Jelonkach.
Bezkolizyjnie - mówi nam radny Oborski.

Zanim urzędnicy odnieśli się do tego pomysłu, najpierw skomentowali go kierowcy na portalu społecznościowym. Wielu z nich poparło pomysł dwójki radnych, choć oczywiście nie obeszło się bez innych, autorskich pomysłów.

- Tu jest raczej potrzebne oddzielne światło do skrętu z Człuchowskiej w Powstańców. Bo skręt w Powstańców z obu stron Człuchowskiej jest blokowany przez jadących prosto przez skrzyżowanie. Zrobiono lewoskręty z Powstańców w Człuchowską i od razu zrobiło się lepiej. Potrzebne takie samo rozwiązanie - czytamy w jednym z komentarzy.

Niektórzy kierowcy uważają, że przydałoby się wydłużyć zielone światło dla skręcających z Powstańców Śląskich w Człuchowską, skracając przy tym zielone dla jadących na wprost.

- Światło dla jadących prosto pali się niepotrzebnie długo. Wszystkie samochody dawno już przejadą, a zielone dalej się pali i pali, nie wiadomo dla kogo, a skręcić w Człuchowską zdążą góra dwa samochody lub jeden autobus - czytamy w kolejnym komentarzu.

REKLAMA

Tramwaje mają priorytet

Na skrzyżowaniu Człuchowskiej z Powstańców Śląskich funkcjonuje sterowanie sygnalizacją świetlną zależne od natężenia ruchu, więc czas trwania zielonego jest różny o różnych porach dnia i tygodnia. Ponadto na skrzyżowaniu obowiązuje jeszcze priorytet dla tramwajów.

- Dzięki rozwiązaniom uprzywilejowującym transport publiczny możliwe jest skrócenie ich czasu przejazdu, co przekłada się m.in. na wzrost atrakcyjności podróży tramwajem, a także pozwala na redukcję zużycia energii - argumentuje dyrektor Biura Zarządzania Ruchem Drogowym Tamás Dombi.

Od dyrektora dowiadujemy się, że dla skręcających z Człuchowskiej w lewo zastosowano podfazę. Oznacza to, że sygnał zielony trwa nieco dłużej, niż na wschodnim wlocie Człuchowskiej.

- Możliwość wprowadzenia zmian w sterowaniu jest ograniczona - twierdzi dyrektor Dombi dodając, że skrzyżowanie będzie kontrolowane pod kątem funkcjonowania sygnalizacji świetlnej.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (8)

# Tybulec

04.01.2023 11:46

Pierwszeństwo to powinny tam mieć autobusy, a samochodów osobowych jest tam góra 10, w których podróżuje 10 osób. Osobówki tylko blokują ten lewoskręt, dałbym im zakaz. Nich jadą prostą i robią nawrotkę na Placu Kasztelańskim.

# pZz

04.01.2023 12:43

@Tubylec Mundrys inaczej. Zajeliby sie lepiej lewoskretami na skrzyzowaniu przy ratuszu. Przod autobusu wjezdza na zielonym, a tyl na czerwonym.

# Pan M

04.01.2023 15:21

Miałem gotowe rozwiązanie tego problemu na wiele lat przed remontem czy de facto przebudową tego skrzyżowania. Trzeba było to poprzeć, a nie mnie hejtować .

REKLAMA

# YELONKY

04.01.2023 19:49

#Tybulec napisał(a) 04.01.2023 11:46
Pierwszeństwo to powinny tam mieć autobusy, a samochodów osobowych jest tam góra 10, w których podróżuje 10 osób. Osobówki tylko blokują ten lewoskręt, dałbym im zakaz. Nich jadą prostą i robią nawrotkę na Placu Kasztelańskim.
Ty przeflancowana faja jesteś a nie tubylec ...

# Tubylec

04.01.2023 20:09

Tylko słoje stoją na tym lewoskręcie jak jest korek.

# VVV

04.01.2023 22:07

Nawiększy sens ma tutaj oddzielna sygnalizacja i tak są tam 3 pasy. Albo jeszcze lepiej, zrobić dalej wiadukty nad torami przy człuchowskiej i jana olbrachta oraz rozbudować pola to zrobi się wygodny prostokąt do nawracania.

REKLAMA

# Marian

05.01.2023 19:28

Wystarczy usunąć PO z Ratusza i problem się rozwiąże

# WAT-owiec

06.01.2023 23:04

Wywalić PiS-iorów z Ratusza i większość dobrych projektów przestanie być torpedowanych.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA