REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

drogi

 

To dzieje się naprawdę. Umowa na przebudowę Perzyńskiego lada dzień

  7 kwietnia 2022

To dzieje się naprawdę. Umowa na przebudowę Perzyńskiego lada dzień
źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich zapłaci 17,7 mln zł za przebudowę ciągu ulic, którą obiecywał mieszkańcom, rowerzystom i kierowcom od lat.

REKLAMA

Firma Balzola pokonała w przetargu czterech konkurentów i podpisze w najbliższych dniach umowę na przebudowę ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego. Jak zapowiadają drogowcy, wykonawca przebuduje jezdnię, chodniki i drogę dla rowerów na całej długości, a klasyczne skrzyżowanie z Kochanowskiego zmieni w rondo turbinowe.

REKLAMA

Przebudowa potrwa rok

Przebudowa Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego była zapowiada przez Zarząd Dróg Miejskich od lat. Pierwotnie drogowcy zamierzali zająć się drogą rowerową, która powstała niezgodnie z przepisami i nie została formalnie dopuszczona do użytku. Później zakres prac został znacznie rozszerzony, a w 2016 roku odbyły się konsultacje z mieszkańcami.

- W przetargu zgłosiło się pięć firm. Oferty złożyły Balzola (17,7 mln zł), Instal-Nika (18,9 mln), Mabau (22 mln), Rokom (22,7 mln) i Wod-Kan-Bruk (19 mln) - informują drogowcy. - Najkorzystniejszą propozycję przedstawiła Balzola i to jej powierzymy zadanie odnowy jednego z ważniejszych ciągów ulic na Bielanach. Pozostało tylko podpisać umowę, co powinno nastąpić jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

REKLAMA

Duży remont na Bielanach

- Największa zmiana czeka skrzyżowanie Rudnickiego i Kochanowskiego - zapowiada ZDM. - Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu ma zastąpić rondo turbinowe. To rozwiązanie o koszcie porównywalnym z przebudową sygnalizacji, ale w przeciwieństwie do niej pozwoli usprawnić przejazd przez to skrzyżowanie. Dziś najbardziej newralgiczna jest tu relacja skrętu w lewo z Rudnickiego w Kochanowskiego (na zachód). Wydzielenie lewoskrętu w sygnalizacji doprowadziłoby do paraliżu skrzyżowania. Odpowiednio zaprojektowane rondo turbinowe pozwoli na płynny przejazd skręcających pojazdów.

Podczas przebudowy ulic powstaną trzy nowe przejścia dla pieszych. Pierwsza zebra zostanie wyznaczona na Rudnickiego przy wjeździe do myjni, druga na wysokości budynku Perzyńskiego 14D, a trzecia przy skrzyżowaniu ze Staffa. Pozostałe przejścia bez sygnalizacji zyskają azyle. Z kolei na Podczaszyńskiego parkowanie zostanie przeniesione z zachodniego chodnika na jezdnię.

REKLAMA

Rudnickiego do przebudowy

Najwięcej zmian zajdzie na Rudnickiego, na której przebudujemy również dwa parkingi - informują drogowcy. - Chodzi o place postojowe po wschodniej stronie: na wysokości przystanku autobusowego Kochanowskiego 04 i Megasamu Żoliborskiego. Dziś to tak naprawdę klepiska pełne nierówności, które po opadach zamieniają się w kałuże. Po przebudowie parkingi zostaną ucywilizowane. Na obu do dyspozycji kierowców będzie łącznie 50 miejsc postojowych, w tym cztery niebieskie koperty.

Na całej długości Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego powstanie droga dla rowerów i hulajnóg, a na skrzyżowaniu z Broniewskiego - komplet przejazdów. Przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych przez mniejsze uliczki zostaną wyniesione do poziomu chodnika. Chodniki zostaną wyremontowane, podobnie jak przystanki autobusowe. Przybędzie kilkadziesiąt drzew (m.in. klony polne i zwyczajne, lipy drobnolistne czy głogi jednoszyjkowe) oraz ponad trzy tysiące krzewów (m.in. tawuła brzozolistna, irga błyszcząca czy śnieguliczka Chenaulta).

(dg)

 

Komentarze (5)

# Jeydablju

07.04.2022 17:48

Dlaczego nie wyliczacie zaslug burmistrza Pietruczuka?

# abce

07.04.2022 19:50

rychło w czas

# kamil55

07.04.2022 20:16

smutne to jedynie że ktoś ten chory projekt zaakceptował ;/ tzn cały jest dobry i przemyślany oprócz skasowania większości miejsc parkingowych przy Podczaszyńskiego gdzie już obecnie nie było gdzie parkować.... dziękujemy temu kto to wymyślił za pogorszenie warunków do życia i oddychania (krążące codziennie długi czas samochody w koło budynków w poszukiwaniu miejsc)

REKLAMA

 Grzegorz42132

08.04.2022 11:42, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 14.04.2022 10:25

Naprawde szkoda, że coś podpiszą i to wykonują.
sauny sklep

# asfsdfdsgd

10.04.2022 11:51

W sumie to dobrze, że dopiero teraz, bo budowa matexi przy perzyńskiego/żeromskiego doszczętnie zdewastowała istniejący asfalt w okolicy
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA