REKLAMA

Bielany

wypoczynek »

 

Tężnia wśród bloków na Wrzecionie. Drugie podejście

  17 lutego 2020

alt='Tężnia wśród bloków na Wrzecionie. Drugie podejście'

Do budżetu obywatelskiego ponownie trafił projekt budowy tężni na osiedlu Wrzeciono. Czy Bielany doczekają się miniuzdrowiska między blokami?

REKLAMA

Do budżetu obywatelskiego na 2021 rok trafił projekt budowy tężni solankowej na osiedlu Wrzeciono zgłoszony przez Mariusza Rogowskiego. Tężnia miałaby powstać na działce przy placu do ćwiczeń typu street workout między Gajcego 7A a budynkiem Kasprowicza 88. Jeśli przejdzie on pozytywnie weryfikację urzędników, zostanie w kolejnym etapie poddany ocenie mieszkańców. Tężnia stanie na Wrzecionie w przyszłym roku, o ile zagłosuje na nią odpowiednia liczba osób. Jednak jak pokazuje dotychczasowa praktyka - nie musi się on wcale spodobać. Projekt robi już "drugie podejście", gdyż pomysł budowy tężni na Bialanach z ubiegłego roku nie zyskał akceptacji mieszkańców.

Czy mieszkańcy oczekują tężni?

Projekt zakłada budowę małej tężni solankowej dla mieszkańców Bielan i okolic. - Pozwoli stworzyć namiastkę przyjemności jak w uzdrowisku - zapewnia autor pomysłu, który uważa, że miejsce jest idealne dla tego typu obiektu, bo jest często uczęszczane przez rodziny z dziećmi i młodzież. Budowa tężni zachęciłaby z kolei osoby starsze do częstszego odwiedzania tego miejsca.

- Doświadczenia innych dzielnic m.in. Wawra, Pragi czy Ursynowa dowiodły, że podobne, nieduże konstrukcje mają świetny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Tężnia solankowa wytwarza mikroklimat, który pomaga w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, nadciśnieniu, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania - argumentuje mieszkaniec.

Wstąp do księgarni

Bez ogrodzenia

Tężnia miałaby mieć wymiary 8 na 4 metry, wysokość 3,5 metra, a wokół obiektu miałoby stanąć sześć ławek, obok kosze na śmieci, stojak na rowery i przenośna toaleta typu toi-toi. Solankowy obiekt nie byłby ogrodzony, jednak teren wokół tężni byłby objęty monitoringiem miejskim. Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na 420 tys. zł. Roczny koszt eksploatacji został wyliczony na 50 tys. zł.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA