REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Miasto zbuduje parking przy kościele na Wawrzyszewie? "Wierni blokują chodniki"
REKLAMA

źródło: twojbudzet.um.warszawa.pl


REKLAMA

Miasto zbuduje parking przy kościele na Wawrzyszewie? "Wierni blokują chodniki"

Do budżetu obywatelskiego wpłynął projekt stworzenia parkingu przy parafii św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie.

REKLAMA

Projekt autorstwa dzielnicowego radnego Radosława Sroczyńskiego i Agnieszki Głowackiej-Miszczak to tylko jeden z kilkudziesięciu pomysłów złożonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego dla dzielnicy Bielany.

Duży problem z parkowaniem

O potrzebie stworzenia nowych miejsc parkingowych w okolicach dość ruchliwego skrzyżowania Wólczyńskiej z Horacego radny wspominał już w październiku 2018 roku.

- Na Wawrzyszewie występuje duży problem z dostępnością wystarczającej liczby miejsc postojowych dla samochodów - szczególnie na osiedlach, które nie mają garaży podziemnych oraz w pobliżu kościoła i cmentarza. Widzę potrzebę budowy nowego parkingu w rejonie kościoła pod wezwaniem Marii Magdaleny na Wawrzyszewie, gdzie po zlikwidowaniu jednego z parkingów problem ten jest szczególnie dokuczliwy zarówno dla mieszkańców, jak i wiernych przybywających na msze oraz uroczystości kościelne - napisał na Facebooku radny Sroczyński. Wiele osób uważa, iż kościół mógłby sobie sam wybudować parkingi i nie powinny być na nie wydawane publiczne, miejskie pieniądze. Jak podkreślają projektodawcy - miejsca przy parafii są, jednak wciąż zbyt mało. A ewentualny parking byłby nieogrodzony, a więc ogólnodostępny.

Mały parking pod kościołem

Projekt został wyceniony na 150 tys. zł. Miejsca postojowe powstałyby na obecnym pasie zieleni stanowiącym rezerwę pod drugą nitkę ul. Wólczyńskiej, obok kościoła pod wezwaniem Marii Magdaleny przy ulicy Horacego i nieopodal pobliskiego cmentarza. Projekt zakłada parking na raptem 20-30 miejsc postojowych, z wjazdem od strony ulicy Horacego.

- Rejon ulicy Wólczyńskiej i Horacego w rejonie kościoła to miejsce o niedostatecznej liczbie miejsc parkingowych, przez co w trakcie odbywających się w kościele nabożeństw pojazdy wiernych blokują chodniki i drogi dojazdowe na osiedle oraz rozjeżdżają trawniki - uzasadnia celowość projektu radny Radosław Sroczyński.

Projekty w budżecie obywatelskim obecnie przechodzą weryfikację urzędników, jeśli nie będzie przeciwwskazań pod względem formalnym, to będzie można oddać na nie głos już na jesieni. Jeśli mieszkańcy poprą tę inicjatywę, realizacja pomysłu nastąpi już w przyszłym roku.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Miasto zbuduje parking przy kościele na Wawrzyszewie? "Wierni blokują chodniki"

źródło: twojbudzet.um.warszawa.pl


Miasto zbuduje parking przy kościele na Wawrzyszewie? "Wierni blokują chodniki"

źródło: twojbudzet.um.warszawa.pl


18.02.2020 12:58 #8765889000
Ludzie są niereformowalni, dalej nie chce im sie iść spacerem 50 m, albo dojechać komunikacją miejską, tylko wożą się samochodami. A potem są otyli i ledwo w kosciele ustoją.
18.02.2020 13:24 #Balcerek
No tak. Typowe dla naszego "świeckiego" państwa. Miasto zbuduje parking dla kościoła. A właściwie nie miasto, a nasze podatki.
19.02.2020 09:56 #asda services
Jaka jest twoja sytuacja * Potrzebujesz 100% finansowania * Nie mogę zweryfikować dochodu * Nie mogę zweryfikować zatrudnienia * Ostatnio samozatrudniony * Windykacje bankructw * Emisje kredytowe * Rozliczenie zakumulowanych rachunków * Osobisty projekt inwestycyjny lub firmowy projekt inwestycyjny e.t.c.
Złóż wniosek o szybką i wygodną pożyczkę na spłatę rachunków i długów, załóż nową firmę lub refinansuj swoje projekty i rozwijaj swoją działalność w tym roku 2020 według najniższej stopy procentowej.
Obecnie staramy się inwestować w jakąkolwiek dobrą, dochodową działalność, proszę przedstawić tylko realne pomysły biznesowe. Jeśli masz jakieś projekty, które wymagają finansowania, uprzejmie zwróć się do mnie ze swoim biznesplanem, a także jeśli uznamy, że Twoja firma jest warta inwestycji, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami:
marklucasloans@hotmail.com
WhatsApp +17042750147
telefon komórkowy +441865922067
19.02.2020 09:56 #mark lucas
Cześć, nazywam się Oscar Gustafsson z Kristianstad, Szwecja. Jestem tutaj, aby zobaczyć, jak dostałem moją pożyczkę od pana Marka Lucasa po kilkakrotnym złożeniu wniosku przez różnych pożyczkodawców, którzy obiecali pomóc, ale nigdy nie udzielili mi pożyczki. Dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie panu mark lucas obiecał mi pomóc i zrobił to, co obiecał bez opóźnień. Nigdy nie myślałem, że są wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie poznałem pana Mark Lucas, który faktycznie pomógł z pożyczką i zmienił moją wiarę. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki. Proszę skontaktować się z panem oznaczyć Lucasa za pośrednictwem jego adresu e-mail: marklucasloans @ hotmail.com lub zadzwonić pod numer +44 1865 922067

Imię i nazwisko: Oscar Gustafsson
Adres e-mail: marklucasloans@hotmail.com
28.02.2020 14:27 #bielanka
Porządny i estetycznie wyglądający parking w zaproponowanym miejscu będzie kosztował znacznie więcej. Jeśli to ma być "klepisko" to lepiej zostawmy pas zieleni. A jeśli na poważnie myślimy o parkingu to należałoby też pomyśleć o bezpośrednim dojeździe do niego. Nie wyobrażam sobie, że miałaby to być tylko droga (ciąg pieszo-jezdny), która obecnie prowadzi do budynków Sokratesa 2b, 2a. Ogrodzenie kościoła bardzo ogranicza tam widoczność i już jest dość niebezpiecznie.

Poza tym to przecież miałby być parking publiczny więc dostępny dla każdego, zatem niekoniecznie dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Wcale nie znaczy, że znajdą oni tam miejsca w niedziele i święta.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Nieruchomości
 ZAMIENIĘ mieszkanie kwaterunkowe Żoliborz, 2 pok 53m2 na WIĘKSZE. Spłacę zadłużenie. tel:609808185

Usługi motoryzacyjne
 Regeneracja turbin Mielec woj. podkarpackie. Firma MR Radka - profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki to także wysyłka turbosprężarki. Wysyłamy turbo kurierem do klientów z Warszawy również. Przede wszystkim posiadamy wieloletnie doświadczenie, regenerujemy też zmienną geometrię i turbo z modułami elektronicznymi. Ewentualnie przy okazji po drodze zapraszamy do nas ul. Polna 3b, 39-300 Mielec Kontakt: +48 609 141 806

Nauka
 Mów po niemiecku - indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? Chcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę niemieckiego przez Internet (darmowy program do rozmów Skype). Jestem profesjonalnym lektorem, mam za sobą lata doświadczeń. Wiele dorosłych osób nauczyłam mówić i rozumieć po niemiecku. Mogę Cię zapewnić: ta metoda GWARANTUJE rewelacyjne efekty. Dlaczego warto wybrać zajęcia indywidualne? Po pierwsze - uczysz się mówić, a nie tracisz czasu na kursach wieloosobowych lub integracyjnych. Najczęściej na takich kursach zjada Cię stres, który Cię blokuje oraz w tłumie ludzi nie widzisz efektów. Po drugie - możesz się uczyć, niezależnie od godzin Twojej pracy i innych zajęć, ponieważ to Ty ustalasz dni i godziny zajęć. Po trzecie - żadne zajęcia Ci nie przepadną. Wystarczy, że wcześniej zgłosisz, że nie możesz być na czas. www.niemiecki-skype.pl

Dom i ogród
 24KM Kosiarka,Traktorek,Pług Do Śniegu !3w1! 24KM Głównym przeznaczeniem urządzenia jest koszenie trawników i odgarnianie śniegu, ale z powodzeniem może być używane jako ciągnik do ciągnięcia przyczepki i małego pługa do orania ziemi itp. Urządzenie zbudowane jest z niektórych elementów Fiata 126P, z których główne to: silnik, skrzynia biegów, fotel, kierownica ze wskaźnikami, pedały, piasty, koła. Agregat tnący zamontowany jest między osiami co czyni konstrukcje bardzo zwrotną. Wysokość koszenia jest regulowana. Agregat drobno mieli skoszoną trawę, która staje się naturalnym nawozem i nie ma potrzeby jej zbierania. Do pracy z pługiem śnieżnym nie są nawet konieczne opony zimowe a montaż pługu to kilka minut pracy. www.kosiarki-kk.pl tel. 663 569 185


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA