REKLAMA

Bemowo

różne »

 

Telefoniczna bez kanalizacji

  25 kwietnia 2008

- Jestem mieszkańcem ulicy Telefonicznej. Od dawna walczę o zbudowanie tu kanalizacji. Bezskutecznie. Żyjemy w XXI wieku, a u nas jest gorzej niż na wsi. Czy ktoś wreszcie mógłby na poważnie zająć się naszą ulicą? - pyta nasz Czytelnik.

REKLAMA

- Budowa kanalizacji na ul. Telefonicznej była ujęta w planie inwestycyjnym. Jed-nak po rozmowach z urzędem dzielnicy musieliśmy z niej zrezygnować - tłumaczy Bartosz Milczarczyk z MPWiK. - Przyczyną podjęcia tej decyzji była odmowa loka-lizacji celu publicznego, którą wydał urząd miasta, na budowę kanalizacji, ze wzglę-du na otoczenie gruntami leśnymi. Jednocześnie sama ulica jest za wąska, aby zbudować pod nią sieć kanalizacyjną. Urząd dzielnicy zaproponował nam, abyśmy podłączyli ul. Telefoniczną do kanału ogólnospławnego w ul. Kaliskiego, niestety kanał ten nie może przyjąć dodatkowego obciążenia, gdyż nie ma wystarczającej przepustowości. W związku z tym, do czasu uzyskania przez urząd dzielnicy Bemo-wo praw własności do gruntów na poszerzenie ulicy, nie mamy możliwości realizacji tej inwestycji.

- Jeżeli okaże się, że tereny leśne można będzie wyciąć w celu poszerzenia ulicy, będziemy starać się o pozyskanie tych gruntów - obiecuje rzecznik dzielnicy Krzysztof Zygrzak.

Faktycznie ulica Telefoniczna jest bardzo wąska. Z jednej strony stoją domy, z drugiej jest las. Można spodziewać się, że wycinka drzew spotka się z protestami niektórych mieszkańców i ekologów. W najbliższym czasie na kanalizację w tym rejonie raczej nie ma co liczyć.

Agnieszka Pająk-Czech

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy