REKLAMA

Bemowo

środowisko »

 

Segregacja widmo

  25 kwietnia 2008

- W osiedlu Bemowo IV dzieją się dziwne rzeczy. Im głośniej mówi się o segregacji śmieci, tym częściej znikają przeznaczone na to pojemniki. Jeżeli mamy segregować odpady, to musimy mieć je gdzie wyrzucić. To jakiś absurd - mówi mieszkaniec.

REKLAMA

- Rzeczywiście w osiedlu było wcześniej więcej pojemników do segregacji. Część należała do nas, część do miasta. Miasto niestety swoje zabrało - mówi kierownik osiedla Franciszek Michalski. - Obecnie prowadzimy rozmowy z MPO o dostawienie nowych kontenerów. Nie będą one stały na powietrzu, lecz zostaną umieszczone w każdej komorze zsypowej bloku. Sądzę, że w przeciągu miesiąca mieszkańcy do-czekają się nowych pojemników. Przedtem przeprowadzimy akcję informacyjną, w jaki sposób należy segregować śmieci.

Szkoda, że administracja zareagowała dopiero teraz. Nowy regulamin utrzyma-nia porządku w Warszawie obowiązuje od ponad roku. Zgodnie z jego zapisami segregowaniem śmieci zajmują się właściciele i zarządcy nieruchomości, czyli m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Pochwalić natomiast należy pomysł umieszczenia po-jemników w komorach zsypowych. Dzięki temu mieszkańcy unikną bałaganu na podwórkach.

Agnieszka Pająk-Czech

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024