REKLAMA

Bemowo

kultura »

 

Co się dzieje w Art.bem-ie?

  25 kwietnia 2008

Art.bem, czyli Bemowskie Centrum Kultury rozpoczęło działalność w marcu 2006 roku. Swoją ofertę kieruje zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych zamieszkujących na terenie dzielnicy.

REKLAMA

Ofertę Art.bem-u obejmują stałe i cykliczne imprezy takie jak: koncerty muzyki rockowej, folkowej, jazzowej, koncerty rodzinne, przeglądy amatorskich zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych, integracyjny festiwal muzyki młodzieżowej czy monodramy. Utworzonych jest tu wiele sekcji.
  • Pracownia sztuk wizualnych. To tutaj kształtuje się twórcze postawy dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby oraz rękodzieła artystycznego - batik i ceramika.

  • Pracownia muzyczna. To sekcja, która objęła swoją opieką utalentowanych muzycznie. Zainteresowani mogą się tu rozwijać w zakresie śpiewu chóralnego, piosenki rozrywkowej i jazzowej oraz gry na instrumentach. Pracownia oferuje również warsztaty taneczne w ramach studia muzyki folk.

  • Pracownia teatralna, literatury i słowa pisanego. Obejmuje naukę sztuki teatru od podstaw do występu przed publicznością, warsztaty literackie i poszerzające umiejętności językowe. Pracownia proponuje także warsztaty taneczne z za-kresu tańca nowoczesnego i estradowego.

  • Aeromodelklub. W Art.bem-ie powstał jedyny w Warszawie aeromodelklub. Stworzono tu piękną pracownię modelarską. Przychodząc do aeromodelklubu i budując modele latające - od najprostszych po zdalnie sterowane, można roz-wijać swoje zainteresowania lotnictwem i poznawać jego pasjonującą historię. Przed pierwszym lotem własnego modelu można zdobyć doświadczenie na komputerowym symulatorze, a później metodą instruktor - student na prawdzi-wym lotnisku. Na warsztatach poznaje się nowe techniki i technologie wraz z wykorzystywaniem specjalistycznych materiałów, miniaturowych elektronarzę-dzi, radiowych aparatur sterujących i silników napędowych. Modelarstwo z aeromodelklubem, to także udział w różnego rodzaju wystawach, pokazach, konkursach i zawodach.

  • Pracownia Poza Ramami. Oferta skierowana jest głównie do młodzieży poszu-kującej sensu życia, chcącej wykrzyczeć światu swoje prawdziwe myśli. Dzia-łanie tej sekcji ma właściwości terapeutyczne.

Przy Art.bem-ie działa również centrum promocji zdrowia i edukacji ekologicznej, które w ramach współpracy z Bemowskim Centrum Kultury zaprasza osoby dorosłe oraz seniorów na zajęcia z aerobiku oraz Tai-chi.

Od tego roku Art.bem-owi doszedł jeszcze jeden poważny obowiązek. Pod jego opieką będzie nowo powstały amfiteatr w parku Górczewska. Już teraz zapowiada liczne wydarzenia kulturalne. Pierwszym z nich będzie z pewnością wielkie otwarcie w dniach 25-27 kwietnia.

Art.bem posiada w swojej ofercie organizację konferencji, imprez artystycz-nych, programów edukacyjnych, festynów oraz imprez integracyjnych dla innych placówek kultury. Zainteresowani ofertą bemowskiego ośrodka kultury mogą skon-taktować się telefonicznie z placówką pod numerem 022 532-04-00 lub zajrzeć na stronę internetową www.artbem.pl.

APC

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA