REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Targi śniadaniowe na Bemowie, czyli jak "przejeść" 400 tysięcy złotych

  11 sierpnia 2023

Targi śniadaniowe na Bemowie, czyli jak "przejeść" 400 tysięcy złotych
źródło: bo.um.warszawa.pl

Za blisko 400 tys. złotych w budżecie obywatelskim dzielnicy "przebił się" projekt organizacji targów śniadaniowych na Bemowie. Na czym mają polegać spotkania z "wystawcami" i kiedy zostaną zorganizowane?

REKLAMA

Wedle założeń projektodawczyni, targi śniadaniowe na Bemowie będą organizowane w co drugą niedzielę - od kwietnia do października przyszłego roku. Proponowane lokalizacje to OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 oraz park Górczewska. Czy chcesz bezpłatnej komunikacji? Czy chcesz bezpłatnej komunikacji?
Zakorkowane ulice, brak parkingów, smog - to bolączki wielu miast w kraju. Są jednak już takie, w których bezpłatna komunikacja publiczna rozwiązuje odwieczne problemy mieszkańców. Najlepszym przykładem, że "da się" są Lubin, Bełchatów oraz Kalisz i ich wzorem Bezpartyjni Samorządowcy chcą w całej Polsce wprowadzić darmową komunikację.

Targi śniadaniowe na Bemowie - bez muzyki, za to z psami

Ważne dla autorki projektu jest, aby na teren targów miały wstęp osoby z psami. Co ciekawe, wedle jej założeń, na targach ma być zakaz puszczania muzyki, tak aby "targi były dostępne dla wszystkich". Zatem - w założeniu autorki - psy i ich szczekanie nikomu nie będą przeszkadzać, nawet alergikom. Absurdów tego projektu jest więcej. Przede wszystkim za wszystko zapłacimy podwójnie! Pierwszy raz w formie naszych podatków wydanych na organizację imprezy, drugi raz zapłacą przybyli na targ mieszkańcy, którzy skuszą się na kulinarne wynalazki.

Zapraszamy na zakupy

Jak najłatwiej "przejeść" pieniądze publiczne?

Za co zatem zapłacimy 400 tysięcy złotych? Za zorganizowanie imprez plenerowych dla tzw. wystawców. Przeanalizujmy: najem obiektu i prąd to już - wedle wyliczeń zawartych w projekcie - około 130 tys. zł, sprzątanie terenu po imprezach to kolejne 50 tys. zł, koszty promocji 16 targów wyliczone na 10 tys. zł, toalety toi-toi - 56 tys., zakup namiotów - 80 tys., zakup krzeseł, leżaków i stołów to łącznie około 15 tys. zł, a dodatkowo transport tych przedmiotów wraz z ich porozkładaniem za kolejne 32 tys. zł.

Dopuszczenie do głosowania takiego projektu jest finansowaniem z budżetu miasta działalności gastronomicznej prywatnych podmiotów. Czy o to chodzi w budżecie obywatelskim?

(db)

.
 

Komentarze (13)

# Felczer

11.08.2023 13:50

I jak ta żywność ma się do zdrowej diety i polityki prozdrowotnej miasta?
O higienie w budach bez bieżącej wody i kanalizacji lepiej nie wspominac

# życzliwy

11.08.2023 15:31

O, widzę, że portal będzie miał super serie newsów z dzielnicy: "bierem co nie wygrało, a co wygrało ale mi się nie podoba, a co odpadło..."
Bez względu czy projekt się podoba czy nie, projekty wybrane do głosowania były znane od dawna i można było zgłaszać swoje uwagi i sprawę nagłaśniać wtedy.
Wolałbym zobaczyć artykuł jak wygląda relizacja projektów z BO na bemowie. Czy spełniły swoje założenia? I co zrobić aby następne edycje były lepsze...
ale lepiej robić serie "nie uwierzycie co wybrali?"

# abba

11.08.2023 16:05

To samo na Bielanach. Te projekty to lobbing grupy interesu

REKLAMA

# nnn

11.08.2023 17:04

Niedaleko, na stadionie Olimpii co niedzielę tłok taki, jakby ludzie nic przez tydzień nie jedli. Teraz znaleźli nowych frajerów na Bemowie.

# Chris

11.08.2023 18:02

Budżet nieobywatelski w wykonaniu Warszawy to niestety granda i fikcja. Cokolwiek wartosciowego zablokują urzędasy, w dzielnicach jest to sposób na lans dla radnych. Na moim osiedlu Radiowie od lat nic nie można sensownego zgłosić a jak będzie zgłoszone np miasteczko rowerowe dla dzieci do nauki to i tak przegra z projektami radnych. Mniejsze osiedla zawsze przegrają z blokowiskami . Żenada

# flow

12.08.2023 01:18

Jak widzę, kolejny artykuł tego samego "dziennikarza" na temat budżetu obywatelskiego. Szkoda, że znowu po fakcie i znowu krytyka wyboru mieszkańców.

REKLAMA

# Czymaj

12.08.2023 15:08

Nie głosowałem na ten "projekt", jestem w niemałym szoku że wygrał, jak przeczytałem opis to miałem wrażenie się się komuś odpieło kilka kabli

# jkk

12.08.2023 22:20

Czekam na realizację projektu obywatelskiego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa pieszych na Batalionów Chłopskich. Totalny bajzel z parkowaniem trwa tutaj w najlepsze, a poza tym nic na dzialkach się nie dzieje.

# Rowerzysta tunelowy

16.08.2023 10:14

#jkk napisał(a) 12.08.2023 22:20
Czekam na realizację projektu obywatelskiego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa pieszych na Batalionów Chłopskich. Totalny bajzel z parkowaniem trwa tutaj w najlepsze, a poza tym nic na dzialkach się nie dzieje.
A ja czekam na realizację projektu kontrapasa dla rowerow na ulicy Kossutha.

REKLAMA

# D@wid

22.08.2023 15:09

A na pływalnię nie ma pieniędzy. Dwukrotnie mniejszy Ursus ma dwie. Na Bemowie dobrze, że jest jedna, w dodatku nieciekawa.
Ten cały budżet obywatelski to jedna wielka farsa.

# Gromek

22.08.2023 16:04

#D@wid napisał(a) 22.08.2023 15:09
A na pływalnię nie ma pieniędzy. Dwukrotnie mniejszy Ursus ma dwie. Na Bemowie dobrze, że jest jedna, w dodatku nieciekawa.
Ten cały budżet obywatelski to jedna wielka farsa.

Gdyby podsumować wszystkie projekty sadzenia drzewek, krzewów i łączek kwietnych w całej Warszawie, to masz kasę na zbudowanie nowego basenu.

# Bemowiak

31.08.2023 06:03

"Dziennikarzyno" zapoznaj się z zasadami głosowania i wybierania danych projektów w BO. Jeśli ten projekt wygrał tzn. że spora cześć osób na niego głosowała. Po co pismaku bijesz pianę, już po fakcie? Ludzie jak widać chcą uczestniczyć w rożnego typu Wydarzeniach, zwróć uwagę ile osób było na ostatnich piknikach...

REKLAMA

# Dynamo

07.09.2023 10:56

#Bemowiak napisał(a) 31.08.2023 06:03
"Dziennikarzyno" zapoznaj się z zasadami głosowania i wybierania danych projektów w BO.

Podstawowa zasada BO to ogólnodostępność. Nie można o niej mówić w przypadku, gdy za coś trzeba zapłacić. Ten projekt powinien być odrzucony przez urząd
więcej na forum

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA