REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

List

Tak się bawi Warszawa. "Meliny w środku parku"

REKLAMA

Tak się bawi Warszawa. "Meliny w środku parku"

"Nie chcę chodzić do jedynego parku w okolicy i kłócić się z jakimiś wyrostkami" pisze nasz czytelnik. Lista grzechów jest długa.

REKLAMA

Chciałem zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są użytkowane wiaty w parku Magiczna na Białołęce oraz to, jak żadna ze służb: (straż miejska, ochrona czy policja) nie robi nic (lub niewiele), aby ten stan rzeczy zmienić. Co więcej, sam urząd miasta niewiele zrobił, aby poprawić sytuację. Pomimo zamykania parku, "monitoringu" i "ochrony" trzy drewniane wiaty w parku Magiczna stały się miejscem przesiadywania okolicznej młodzieży, która pije alkohol, wypisuje bazgroły, robi śmietnik. Wokół często nie można przejść spokojnie z dzieckiem, bo słychać tylko przekleństwa, różne "mądrości" porzuconej przez rodziców młodzieży, a po okolicy walają się potłuczone butelki.

Domki wyglądają jak najgorsze "żulernie" i ten stan przez urząd miasta jest akceptowany, co dla mnie jako mieszkańca jest nie do przyjęcia. Wieczorami chodzą po parku grupki nastolatków i się "bawią", co widać po okolicznej infrastrukturze: połamane ławki, zniszczona zieleń, zniszczone ogrodzenia, zniszczone znaki, zniszczony piec (nie wiem za bardzo, do czego służy, ale ładnie wyglądał).

Skoro ochrona i nibymonitoring (na domki patrzy chyba ze trzy kamery, ale czy działają?) nie są w stanie sobie z tym problemem poradzić, a ja nie chcę chodzić do jedynego parku w okolicy i kłócić się z jakimiś wyrostkami, żądam, aby te trzy speluny zostały rozebrane a w ich miejsce postawione boisko do koszykówki lub siatkówki. Z rozebranych domków można zrobić zadaszenie lub coś innego, bardziej pożytecznego.

Szkoda, że te miejsca są w ten sposób wykorzystywane, ale uważam, że park ma służyć rodzinom i wypoczynkowi. Może ktoś się zainteresuje problemem i temat nie zostanie zamieciony pod stosy urzędniczej biurokracji?

Michał


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Tak się bawi Warszawa. "Meliny w środku parku"

Tak się bawi Warszawa. "Meliny w środku parku"

Tak się bawi Warszawa. "Meliny w środku parku"
14.05.2019 19:49 #ociec
stary jestes i juz zapomniales gdzie spotykales sie ze znajomymi? no chyba ze ich nie miales i tylko stukales wiedze w samotnosci...
wiatty sa ok, przynajmniej wiem gdzie syn jest:))
14.05.2019 21:04 #plor
Też bym to rozebrał, to nie melina, a park publiczny. Skoro robią syf to po sobie nie posprzątają. Byle skrawek krzaków czy wiaty są dobre do chlania. To samo przy zagajniku na rogu Familijnej i Piechocińskiej. Non sto syf i śmieci.
15.05.2019 08:10 #jarik
Tacy włodarze, jacy mieszkańcy(nie mówię o wszystkich) najwyraźniej gdzieś ma się swoje pieniądze skoro ktoś pisze takie bzdury jak w pierwszym poście bez względu czy jest ojcem jak się nazwał, czy kimś innym kto nie ma swoich pieniędzy. Domyślam się, że ma taki sam chlew w domu więc co tu wymagać.

Najśmieszniejsze jest to, że jest ta sama grupa ok. 10 osób. Władza miejska nie potrafi poradzić sobie z grupą 10 osób a chcą zarządzać dobrze prawie 2 milionową aglomeracją. Trzeba zgłosić to do TVP to może się coś ruszy

Inne elementy placów zabaw tez wyglądają fatalnie. Niektóre są uszkodzone już od ponad roku.

Jestem za rozebraniem domków

Zauważyłem jednak lekką poprawę po zamykaniu parku na noc.
15.05.2019 09:55 #Ż-ART
#ociec napisał(a) 14.05.2019 19:49

stary jestes i juz zapomniales gdzie spotykales sie ze znajomymi? no chyba ze ich nie miales i tylko stukales wiedze w samotnosci...
wiatty sa ok, przynajmniej wiem gdzie syn jest:))
ojciec po gimnazjum o imieniu Seba... a synalek wychowany pod wiatą żeby tatuś daleko nie szukał w drodze do "nocnego okna życia" po 23.00...
15.05.2019 10:25 #Mewa
To daj tej młodzieży inne miejsce na spędzenie czasu
Będą siedzieć pod blokiem źle na boisku źle gdy ten park powstawał i był tylko skate park nikomu nie przeszkadzały butelki czy młodzież a teraz robicie z tego kurort dla słoików i macie problem do osób które wychowują się w tej okolicy. Straszenie policja czy strażą miejską jest żałosne bo tylko ich nastawiacie przeciwko sobie, i tak z dzieckiem nie usiadalbys na tej wiacie tylko chodził po parku, a przekleństwa co to za argument twoje dziecko i tak je słyszy w domu szkole telewizji internecie to nic nowego nie uchornisz go przed tym. Dewastacji bazgroły założe się że ledwo trzymasz długopis a oni pozostawiają po sobie ślad który zniknie z kolejnym malowanie tak jak moje bazgroły i pojawi się kolejne pokolenie i znowu będą się tam podpisywać to jest kołu macieju jeżeli chcesz je rozmontować to daj im inne miejsce bo w domach siedzieć młodzież nie będzie taki jej urok. Nie pozdrawiam
15.05.2019 11:22 #Scooby
To jedyne miejsce gdzie młodzież może się spotkać w tej okolicy.
Czy Wy myślicie że nastolatkowie marzą o tym aby siedzieć w drewnianej wiacie, zamiast spędzać czas w innym, bardziej atrakcyjnym miejscu?
I nie piszcie mi tu o skate parku czy siłowniach, bo po zmroku nawet młodzież z tego korzystać nie będzie.
Co do utrzymania czystości, to może gdyby napływowi mieszkańcy Warszawy, płacili podatki w Warszawie a nie w swoich miasteczkach (bo tam jest taniej), byłyby większe środki w stolicy na utrzymanie porządku, bo za to odpowiadają służby miejskie i pretensje o bałagan proszę kierować do nich, a nie do młodzieży.
Zdecydowanie mniej hipokryzji polecam oponentom, bo w Waszych ustach zapewne nie raz zagościło przekleństwo a od samego "brzydkiego" słowa nikomu krzywda się nie stanie!
15.05.2019 11:51 #jajcarze
Można na ten temat spojrzeć z różnej strony, ale rozgrzeszać młodzież z tego, że nie szanuje mienia? No bez jaj!
15.05.2019 13:13 #max
Pozamykać tego rodzaju obiekty rekreacyjne dlatego bo jakiś niewielki % je dewastuje ? Analogicznie należało by zakazać jazdy samochodem dla wszystkich bo część ludzi łamie przepisy drogowe. Wracając jednak do tych ,, domków ,, przecież w tego typu obiektach są tabliczki ,, obiekt monitorowany ,, więc zapewne są kamery . Skoro są kamery jaki problem aby ktoś takie miejsca zdalnie nadzorował ?
15.05.2019 15:51 #również_ojciec
#ociec napisał(a) 14.05.2019 19:49

stary jestes i juz zapomniales gdzie spotykales sie ze znajomymi? no chyba ze ich nie miales i tylko stukales wiedze w samotnosci...
wiatty sa ok, przynajmniej wiem gdzie syn jest:))
To przejdź się pod te wiaty czasem i sprzątnij chlew po synku, skoro nie potrafisz wychować, żeby sam po sobie sprzątał.
15.05.2019 15:56 #użytkownik_parku
Ze dwa tygodnie temu widziałem patrol policji i młodocianego patusa w kajdankach. Takiego który regularnie za dnia paraduje tam sobie z browarkiem. Żulia spod wiat od razu zniknęła. Żeby policja czy SM mogła wyczyścić ten park, to trzeba zgłaszać patoli, bo miejscem patoli są poprawczaki, a nie park dla dzieci. Skoro starzy mają gdzieś co robią ich dzieci i nie poświęcają im należytej uwagi, to niech zrobi to policja.
REKLAMA
15.05.2019 16:14 Taltos2
Przecież to oczywiste: nie niszcz, korzystałeś - sprzątnij. Jeśli nie, SM lub Policja i dzwonić, dzwonić, bo na każde zgłoszenie mają obowiązek przyjechać. Niektórych inaczej się kultury nie nauczy, niestety....
15.05.2019 16:49 #KATAKI
Moim zdaniem wiatów nie trzeba rozebrać gdyż młodzież spędza tam czas, jeżeli tam brudzą to przecież oni siedzą w tych śmieciach nie my. Jeżeli byśmy rozebrali te domki przenieśli by sie oni np. pod miejsca do grilowania przy placyku albo na sam placyk to jest o wiele gorsze niż te ich domki.

To jest młodzież niech sie uczą na własnych błędach.
15.05.2019 19:09 #okok
nie zgadzam się z tą opinią, policja prawie codziennie przyjeżdża do parku i zabiera jakiegoś pijanego nastolatka, więc jednak straże starają się o dobro tego parku. Młodzież chodzi tutaj, ponieważ niestety jest to jeden z nielicznych miejsc w okolicy gdzie mogą na spokojnie wyjść, napić się i porozmawiać. Tak jak jeden nastolatek kiedys tutaj powiedzial "stary to jest magiczna, nas stad nie wygodnisz i nas nie zmienisz. to nasz dom i tutaj mamy naszą familie". Oczywiscie nie do zatolerowania są przebywające na terenie parku dzieci w wieku 11-13 lat, ktore ćpają, palą, piją i nie wiadomo co jeszcze, ale jednak... cokolwiek tutaj zmienicie to nie pozbędziecie sie stad takich osob. wręcz przeciwnie zeby pokazac, ze nic ich nie pokona to przyjdzie ich jeszcze wiecej. #zostawiamydomki
16.05.2019 10:26 kiciakocia
Witam również uważam że powinno coś się z tym zrobić
16.05.2019 15:52 #Neska
Młodość ma swoje Prawa....Nikt nie był święty.....Ważne aby nie uprawiali lobuzerki....
17.05.2019 20:50 #qvertz
Kiedyś wiat nie było, za to było mnóstwo ławek, wygodnych, z oparciami, takie modele z lat 60-70. W latach 90. obok niektórych ławek lepiej było nie przechodzić wieczorem. Te natarczywe pytania w stylu, czy mam jakiś problem, nagabywania o fajki, drobne etc. Dziś tamtych ławek nie ma, towarzycho się gdzieś rozpełzło. Nowe ławki osiedlowe (teoretycznie dla staruszków) powolutku znowu zaczynają okupować "zmęczeni". Trochę teraz spokojniej, ale przecież pytania o problem zawsze mogą powrócić.
24.05.2019 20:32 Pani Wiosna
Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA