REKLAMA

Wawer

różne »

 

Szpital w Międzylesiu

  11 maja 2007

"Szpital naszym domem, pacjent naszą rodziną - leczymy nowocześnie, bezpiecznie i z sercem" - to motto działalności Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

REKLAMA

By słowa te nabrały treści trwa nieustająca jego modernizacja. Szybkim krokiem szpital wchodzi w XXI wiek, remontowane są istniejące oddziały, tworzone i odda-wane nowe, szpital poszerza swoją wielospecjalistyczną usługę, wyposażając od-działy i centralny blok w ultranowoczesny, wysokospecjalistyczny sprzęt.

W dniu 7 marca 2007 roku odbyła się uroczystość przekazania nowych oddzia-łów laryngologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, dermatologii ogólnej i dziecięcej oraz bloków operacyjnych oraz ich poświęcenia przez Jego Ekscelencję Arcybisku-pa Sławoja Leszka Głódzia. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Marszałek Województwa Mazowieckiego A. Struzik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego R. Soszyński, Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin, Jarosław Pinkas - Wiceminister Zdrowia i inne ważne osobistości oraz przyjaciele szpitala.

Od 2 stycznia ordynatorem nowo oddanego oddziału laryngologii została dr med. Mirosława Pietniczka-Załęska, uprzednio wieloletni zastępca profesora And-rzeja Kukwy i adiunkt Kliniki Otolaryngologii Akademii Medycznej. Pracując w klini-ce zajmowała się w sposób szczególny operacyjnym rekonstruowaniem uszkodzo-nego nerwu twarzowego i porażonej twarzy oraz usuwaniem guzów ślinianek przy-usznych, w których to operacjach doskonała znajomość przebiegu nerwu twarzo-wego jest niezbędna.

Oddział laryngologii w świadczeniu usług leczniczych nastawiony jest przede wszystkim na działalność chirurgiczną, bo laryngologia to w znacznej mierze chirur-gia głowy i szyi, a bezpośrednią przyczyną wielu chorób laryngologicznych są zmia-ny w anatomii szkieletu twarzoczaszki i górnych dróg oddechowych. W oddziale operujemy zarówno dorosłych, jak i dzieci od 4-tego roku życia.

Po modernizacji szpitala istniejący od 1960 roku oddział laryngologii przenie-siony został do nowo wybudowanego skrzydła. Sale chorych są przestronne, 1-, 2- lub 3-osobowe z łazienkami i telewizorami. Przez przestronne okna sal pacjentów widać stuletnie drzewa Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i słychać śpiew pta-ków. Szpital nie jest tak oddalony od centrum jak wydawałoby się Warszawiakom, ponieważ z okien poprzez gałęzie drzew widać wyraźnie panoramę lewobrzeżnej Warszawy z górującym Pałacem Kultury.

Sala pooperacyjna w oddziale wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do moni-torowania funkcji życiowych pacjenta z możliwością odbioru zapisu na ekranie mo-nitora umieszczonego na konsoli pielęgniarskiej zarówno w sali pooperacyjnej jak i w oddziale.

Możliwości leczenia chirurgicznego w oddziale otolaryngologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie są następujące. Wykonujemy:

  • Operacje nosa i zatok przynosowych: operacje czynnościowe i estetyczne nosa (septoplas-tyka, konchoplastyka, polipektomia, rynoplastyka), operacje zatok przynosowych metodą endoskopową (FEOZ) i klasyczną.
  • Leczenie chirurgiczne w zespole zaburzeń oddychania podczas snu: palatofaryngoplastyka, uvulopalatofaryngoplastyka, zmniejszanie masy języka.
  • Mikrochirurgię krtani - polipy, zmiany przerostowe strun głosowych, zmiany rozrostowe w krtani.
  • Operacje ucha środkowego: zakładanie dreników wentylacyjnych, poszerzona attykoantro-mastoidektomia, tympanoplastyki.
  • Leczenie chirurgiczne uszkodzeń nerwu twarzowego (porażeń mięśni twarzy nagłych i dłu-gotrwałych): dekompresję nerwu twarzowego, rekonstrukcję nerwu twarzowego (połączenie koniecdo końca, kabel, zespolenie nerwu twarzowego z nerwem podjęzykowym, mioplastykę mięśni twarzy, wszczepianie płytek obciążających powiekę górną.
  • Operacje usunięcia: torbieli bocznych i środkowych szyi, przetok, torbieli dna jamy ustnej, migdałków podniebiennych.
  • Chirurgię onkologiczną: operacje usuwające nowotwory krtani (operacje częściowe i całko-wite), operacje węzłów chłonnych (operacja Crile'a, selektywne i elektywne), operacje mo-noblokowe, operacje laryngofaryngektomii częściowych, operacje usuwające guzy języka, dna jamy ustnej, gardła środkowego i dolnego, operacje łagodnych i złośliwych guzów śli-nianek przyusznych i podżuchwowych, operacje guzów przestrzeni przygardłowej, operacje łagodnych i złośliwych guzów zatok przynosowych, operacje innych guzów twarzoczaszki, operacyjne leczenie nowotworów skóry, operacje rekonstrukcyjne w obrębie głowy i szyi z użyciem uszypułowanych płatów.
  • U dzieci wykonujemy zabiegi w zakresie: usunięcie przerośniętego migdałka gardłowego, klinowe wycięcie migdałków podniebiennych, usuwanie torbieli, przetok, chirurgia guzów ślinianek przyusznych i podżuchwowych, chirurgia onkologiczna w zakresie głowy i szyi (współpraca z klinikami onkologii dziecięcej).
Oddział współpracuje z lekarzami medycyny rodzinnej oraz laryngologami z sze-regu warszawskich przychodni specjalistycznych. Kwalifikacje pacjentów, którzy otrzymali skierowanie na leczenie operacyjne od wyżej wymienionych odbywają się we wtorki w godzinach 11.00-13.00 w punkcie konsultacyjnym oddziału na IV piętrze szpitala.

Zapraszamy!!!

Mirosława Pietniczka


 

REKLAMA

Komentarze (2)

# pacjentka

05.09.2014 21:24

Na innych oddziałach tragedia..Łózka zagrzybione, niedostosowane do potrzeb ciężko chorych pacjentów. Szafki porozbijane.Pacjenci leżą na korytarzach ,na głowy sypie się płatami farba ze ścian. Trzeba bardzo uważać aby płaty spadającej lamperii nie uszkodziły oka.Badania pacjentów leżących na korytarzach odbywają się na oczach widowni. tzn.personelu,rodzin odwiedzających innych pacjentów. Nie zabezpieczone dokumenty z danymi osobowymi pacjentów fruwają po korytarzach. W łazience nie ma ciepłej wody , nikt nie pamięta od kiedy i nie ma pojęcia kiedy będzie.Na krzywdzie ludzkiej budowany jest ten blichtr .Lekarzom,pielęgniarkom i pacjentom nie potrzebne są te marmury i dekoracje. Pacjenci potrzebują fachowej opieki a personel medyczny normalnych warunków pracy. Kto daje takim placówkom certyfikaty!!!!!!!!!!To jakieś nieporozumienie.A może powinna na stronie szpitala być informacja. NIE DOTYCZY
ODDZIAŁU NEUROLOGII B . Szpital ma tylko wspaniały zespół medyczny,reszta nieporozumienie

# zły tyrmondzik

13.01.2015 07:57

Marmury a a na regulatory do grzejników zabrakło pieniędzy i ludzie z astmą i innymi poważnymi schorzeniami przebywają w temp.29 stopni C. Koszt takiego grzania jest podwójny a szpitale podobno nie mają pieniędzy.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni