REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Szogun na ekranie, ninja w realu? Oryginalny pomysł z Białołęki

  5 marca 2024

alt='Szogun na ekranie, ninja w realu? Oryginalny pomysł z Białołęki'
źródło: bo.um.warszawa.pl

W parkach Picassa i/lub Magiczna na Białołęce już w przyszłym roku mają szansę powstać tory zręcznościowe dla młodzieży inspirowane programem telewizyjnym "Ninja Warrior Polska". Ninja Park mógł powstać już w tym roku na Tarchominie, jednak nie zyskał poparcia mieszkańców.

REKLAMA

Projekt Agnieszki Wielgołaskiej i Michała Kozioła zakłada montaż konstrukcji do ogólnorozwojowego "treningu ninja" dla dzieci i młodzieży w jednej z dwóch lokalizacji - tak w dużym skrócie można opisać propozycję wydania ponad 743 tys. złotych, która pojawiła się w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Białołęki.

Jak zostać ninją?

Ninja Park ma być pierwszym takim torem przeszkód w Warszawie, dostosowanym rozmiarem oraz stopniem trudności dla dzieci i młodzieży. Będzie zawierać elementy podobne do tych, które można oglądać np. w programie "Ninja Warrior Polska".

- Z konstrukcji chętnie skorzystają dzieci, które już wyrosły ze zwykłych placów zabaw, a chciałyby w bezpieczny sposób dać upust swojej energii. Chcemy, aby Ninja Park zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mobilizował do aktywności fizycznej oraz uczył zdrowej i sportowej rywalizacji - piszą pomysłodawcy.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Tor przeszkód w Warszawie

Projekt Ninja Park w ubiegłorocznej edycji już był. Obiekt mógł zostać wykonany w parku Picassa na Tarchominie. Nie zyskał on jednak wystarczającej sympatii mieszkańców, dlatego nie będzie realizowany w tym roku. Warto też nadmienić, że ubiegłoroczna wycena była tańsza o ponad 200 tysięcy. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego projektu, teraz wpisano jako miejsce ewentualnej lokalizacji również park Magiczna.

A może w ramach tej kwoty udałoby się urzędnikom pogodzić obie lokalizacje? Wszystko jest możliwe. Projekt jest bowiem teraz wnikliwie oceniany przez urzędników, którzy mogą nanieść poprawki. O losie jego ostatecznej wersji zadecydują zapewne sami mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim dzielnicy na 2025 rok.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Forito

06.03.2024 14:50

Wszystko dla bombelkow. Ta dzielnica to żałosna wioska warszawy
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe