REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Szeryf ostrzega. Mieszkańcy Lewandowa: "To nie jest fair"
REKLAMA

źródło: Facebook/Osiedle Lewandów Park i Białołęka Platforma Sąsiedzka


REKLAMA

Szeryf ostrzega. Mieszkańcy Lewandowa: "To nie jest fair"

Na osiedlach Lewandów I i II trwa międzysąsiedzka walka z nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami.

REKLAMA

- Chyba komuś z sąsiadów puściły nerwy - napisał na grupie facebookowej "Białołęka - Platforma Sąsiedzka" pan Tomasz załączając zdjęcie z informacją jednego z mieszkańców bloku umieszczoną na tablicy ogłoszeń. Treść na kartce brzmi: "Bydło, które zostawia samochody na chodnikach lub pomiędzy garażami, prosi się o wykupienie (lub wynajęcie) miejsc parkingowych. Skoro was stać na samochody, to znajdziecie pieniądze i na miejsce. Przez was nie można wyjechać bezpiecznie na drogę główną, o bezpiecznym przejściu z wózkiem po chodniku nie wspominając. Jak ktoś zastanie swój samochód z poprzebijanymi oponami albo wysmarowany g..., to może w końcu się zastanowicie. Nie utrudniajcie życia innym!".

"To nie jest fair"

- Intencje słuszne, ale forma niekoniecznie. Da się spokojnie napisać tę informację bez nazywania sąsiadów bydłem - komentuje pani Beata. - Przymus wykupienia miejsca parkingowego wraz zakupem mieszkania jest teoretycznie w porządku, tylko że często jedna rodzina ma dwa auta, a deweloper przewidział jedno - dodaje pani Magdalena. - Brakuje miejsc już od kilku lat. Skąd ludzie mają je wziąć? Poza tym czasem do mieszkańców przyjeżdżają w odwiedziny członkowie rodzin i znajomi. Po chwili od zaparkowania zjawia się straż miejska.... Mandaty na zamkniętym osiedlu liczą w ciągu roku w tysiącach. To nie jest chyba fair - komentuje pan Tomasz.

Ponad dwa tysiące interwencji

W zeszłym roku strażnicy miejscy wszczęli 15 procedur usunięcia pojazdów z drogi na koszt właścicieli, nałożyli 45 mandatów karnych, sporządzili trzy wnioski do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń a 65 osób zostało pouczonych przez funkcjonariuszy. Ponadto strażnicy wszczęli 1924(!) procedury zmierzające do ukarania sprawców wykroczeń pod ich nieobecność. Dane te dotyczą ulic: Lewandów, Głębockiej, Internetowej, Konik Polny, Berensona, Rocha Kowalskiego, Zagłoby, Skrzetuskiego, Oknickiej, Wołodyjowskiego, Podłużnej. - Na wskazanych osiedlach problem nieprawidłowego parkowania nie występuje w takim natężeniu jak w innych miejscach stolicy. Niemniej reagujemy na wszystkie zgłoszenia mieszkańców - informuje inspektor Sławomir Smyk ze straży miejskiej.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

09.01.2019 23:03 #Parkingowy
1) Zasada jest prosta: nie mam miejsca do parkowania, to nie kupuję samochodu. Są autobusy, taksówki, rowery. Jak ktoś tego nie rozumie i utrudnia innym życie, to jest bydłem.
2) Ani w Polsce, ani też w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje przymus posiadania dwóch aut przez rodzinę.
3) Jak goście wybierają się na osiedle gdzie nie ma dla nich miejsc do parkowania, to powinni przyjechać autobusem lub taksówką. Jak kupię sobie samolot, to też będę wymagał, żeby władza wybudowała mi lotniska wszędzie tam, gdzie zamierzam polecieć?
10.01.2019 10:16 #vibero
Z mojego życia: mam gości to proszę innego sąsiada o udostępnienie miejsca, jak się nie uda - to sam wyjeżdżam swoim atutem. Jeżeli rodzina ma 2 auta i 1 miejsce parkingowe, albo odkupuje/wypożycza od kogoś miejsce, albo 1 znajduje się za osiedlem. Proste zasady...

Raz byłem na tym konkretnym osiedlu odebrać coś od osoby tam mieszkającej. Fabrycznie, nie było nawet gdzie się zatrzymać. Stanąłem na 10 minut przy śmietniku (nie blokując nikogo) i 3 osoby zwróciły mi uwagę... Chyba to jest po prostu tam nagminne. Więc ja się zgadzam z opisem. Jak się nie szanuje zasad powinno się mieszkać na wsi, a nie w mieście.
10.01.2019 10:21 #ehuehu
tego typu chamstwo (bo nazywanie kogokolwiek bydłem to prymitywizm i prostactwo na równi z tym z czym rzekomo ten człowiek walczy) to efekt działalności furiackich grup facebookowych . Święte Krowy Warszawskie to właśnie taka grupa i na sto procent autor tej kartki tam się udziela, tam się gromadzą furiaci którzy nawołują do niszczenia mienia, wybijania szyb, wyłamywania lusterek, smarowania kałem i tak dalej, to jest spirala nienawiści
10.01.2019 10:41 #zmotoryzowana Podłużna
#Parkingowy napisał(a) 09.01.2019 23:03

1) Zasada jest prosta: nie mam miejsca do parkowania, to nie kupuję samochodu. Są autobusy, taksówki, rowery. Jak ktoś tego nie rozumie i utrudnia innym życie, to jest bydłem.
2) Ani w Polsce, ani też w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje przymus posiadania dwóch aut przez rodzinę.
3) Jak goście wybierają się na osiedle gdzie nie ma dla nich miejsc do parkowania, to powinni przyjechać autobusem lub taksówką. Jak kupię sobie samolot, to też będę wymagał, żeby władza wybudowała mi lotniska wszędzie tam, gdzie zamierzam polecieć?
Takie myślenie to totalna głupota.. Chodniki są przejezdne auta parkowane są wzdłuż drogi i nikomu normalnemu nie wadzą.. tylko niezrównoważonym furiatom. Rozumiem, że zazdrość przemawia przez tych którzy muszą w tych fatalnych obecnie warunkach komunikacyjnych - wszędzie remonty i objazdy, przystanki daleko i bez wiat.. tułać się w mrozie i ciągnąć za sobą biedne dzieci. Może jak już się dorobicie to też będziecie mieli 2 auta i sąsiadkę wariatkę, która będzie dzwoniła po straż. Od ponad roku próbuję wynająć miejsce lub garaż za każde pieniądze - nie ma. Brak miejsc dla gości to oszustwo dewelopera #J.W. Construction i nie jest to winą mieszkańców. Problem należy rozwiązać a nie wyzywać się od bydła.. może zaczniemy wszyscy chodzić na zebrania, założymy jakiś komitet, grupę .. jestem skłonna podjąć wyzwanie z ulicy Podłużnej- jeśli ktoś też proszę dać znać
10.01.2019 11:28 drugastrona
Brawo Parkingowy, pełna zgoda. Chcesz mieć 2 samochody? Kup 2 miejsca parkingowe. Proste jak drut. Deweloper nie przewidział? To nie kupuj 2 samochodów.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Nieruchomości
 Kupimy działkę pod budownictwo wielorodzinne, tel. 691-500- 751

Nauka
 Wybierasz się do pracy, pracujesz lub uczysz się zagranicą? Twój pracodawca w Polsce chce żebyś lepiej mówiła po niemiecku? Interesuje Cię szybka i skuteczna nauka praktycznego niemieckiego? Jeśli nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne to przetestuj metodę dającą praktycznie 100% SATYSFAKCJI. Na pewno zdarzyło Ci się rozmawiać z kimś w obcym języku i "zgadywać" z kontekstu, o czym jest rozmowa. Ale w pracy, jak zadzwoni do Ciebie szef lub klient, nie będzie już czasu na zgadywanie. Musisz dobrze rozumieć i poprawnie mówić po niemiecku. Dlatego skorzystaj z metody, która ćwiczy rozumienie ze słuchu i angażuje wzrok. Niemiecki przez Skype - NA CZYM TO POLEGA Niemiecki przez Skype to zajęcia indywidualne. Wystarczy mieć słuchawki do telefonu komórkowego, no i oczywiście DARMOWE konto Skype. Jeśli nie masz, pomogę Ci je założyć. Trwa to 2 minuty. Zapisz się na moje stronie: http://www.niemiecki-skype.pl/ jolanta.niemiecki@interia.pl Mój telefon: 790 701 508

Oddam za darmo
 Zapraszam na zajęcia z tenisa stołowego. Więcej informacji na ttexperts.com Tenis stołowy dla ciała i umysłu Tenis stołowy to sport, który jest znany niemal każdemu. Pamiętamy go chociażby z lekcji wychowania fizycznego czy osiedlowej świetlicy. Jest nieskomplikowany i niewymagający, ale czy na pewno? Okazuje się, że ping-pong jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym dziecka, ale też emocjonalnym. W ping-ponga mogą grać już kilkuletnie dzieci, młodzież, a na nawet osoby starsze. Tenis stołowy, to także doskonała propozycja dla osób z częściową lub wysoką niepełnosprawnością; na turniejach niepełnosprawni mogą konkurować z osobami pełnosprawnymi - przykładem jest chociażby tenisistka stołowa Natalia Partyka, która z powodzeniem uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie.

3-pokojowe sprzedam
 Otrzymałeś spadek/udział który generuje koszty? Odziedziczyłeś tylko część nieruchomości? Odkupimy Twój udział we współwłasności: - mieszkania, - domu, - działki Masz problem z porozumieniem się z innymi współwłaścicielami? Załatwimy wszelkie formalności. Skontaktuj się z nami: Tel: 571-360-354 www.citihaus.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA