REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Światełek Kaznowskiego nie będzie!

  16 lutego 2012

alt='Światełek Kaznowskiego nie będzie!'
mat. przetargowe dzielnicy

Po naszym artykule w sprawie planowanej przez burmistrza Jacka Kaznowskiego iluminacji ratusza za kwotę ponad 300 tys. zł przez dzielnicę przetoczyła się burza.

REKLAMA

Mieszkańcy nie kryli oburzenia z powodu niefrasobliwości burmistrza (a może nieznajomości potrzeb zarządzanej przez siebie dzielnicy?), zaś radni byli wściekli na pominięcie ich w procesie decyzyjnym. Na naszym forum zarzucano burmistrzowi oderwanie od rzeczywistości, bagatelizowanie potrzeb poszczególnych osiedli na terenie Białołęki, dostało się też przy okazji rzeczniczce urzędu Bernadecie Włoch-Nagórny za usprawiedliwianie "konieczności" oświetlenia budynku. Sugerowano, kto i w jakim zakresie powinien zająć się białołęckimi urzędnikami. Wypowiedzi internautów z naszego forum krążyły po stołecznych mediach - od "Gazety Wyborczej" po liczne portale. Teraz wiadomo już na pewno: "światełek Kaznowskiego" nie będzie. Zarząd dzielnicy postanowił unieważnić przetarg na iluminację.

W redakcji przypomniał nam się skecz kabaretu Tey, odnoszący się do rządów w teraźniejszości i starożytnym Egipcie (co prawda z 1980 roku, ale akurat przez te trzydzieści lat w Polsce niewiele się zmieniło w tej kwestii): tam masy były ciemne, a umysły jasne. Strach pomyśleć, co się teraz stanie, jak ratusz będzie pogrążony w ciemnościach...

(wt)

 

Komentarze (10)

# tarcho2

17.02.2012 09:09

Moim zdaniem powinno zamknąć się ten urzad gminy - bądź zatrudnić nowych urzedników - to co tam się dzieję jest jakimś nieporozumieniem i utrudnianiem życia mieszkańców.

# były wyborca PO

17.02.2012 10:35

Oj, oj,oj. Nie ma óświetlenia .Ratunku- to do Białołeki nie przyjadą turyści na Euro 2012. A co mieliby robić w Białołęce turyści, przecież nie ma tu porządnej restauracji i teatru, kina, parku, hotelu, centrum handlowo-rozrywkowego a nawet nie ma WC - no chyba że mieliby oglądać oświetlony Ratusz Burmistrza Kaznowskiego . Rzecznik Ratusza pani mgr Włoch to najwybitniejszy rzecznik Polski, Wg mnie to Pani lokalnie się tutaj marnuje, powinna pani pracować w rządzie RP/za ostatnie wypowiedzi Panią natychmiast przyjmą/. {Pozdrawiam Panią Rzecznik

# Wnuczka Matki Sławka z Gdańska

17.02.2012 16:32

Jak to co mieliby robić turyści Euro 2012 na Białołęce? W programie: zwiedzanie ratusza, gawęda Jacka K. o słynnym liście do Pendereckiego, prezentacja najdroższych kapeluszy świata pani Barańskiej-Wróblewskiej, zwiedzanie centrum handlowego Marywilska no i koniecznie szybki rejs Kanałem Żerańskim wodolotem (zawrotne 5km/h). Przewodnikiem będzie wybitny erudyta Roman. S.

REKLAMA

# mieszkam tu

17.02.2012 17:56

Ta ekipa chyba nie ma pomysłu na Bialołękę.Trzeba tu gospodarza z prawdziwego zdarzenia a nie fantasty .Wodoloty ,oświetlenie ratusza ,osiedla hiszpańskie ,romantika , i podobne proby stworzenia na siłę wielkiego miasta przy tak rażących niedostatkach w zwykłej codzienności tylko irytuje . Może przed marzeniami na publiczny rachunek kazdy powinien być badany .

# były wyborca PO.

17.02.2012 18:05

Ej Wnuczka, zapomnieliśmy o sztandarowej polskiej inwestycji Czajce, pewnie w pobliżu ustawą dla euroturystów ławeczki aby wdychali opary wydostające się ze spalarni osadów, chyba mówi się gó....n , myślę również , że turyści mogliby podziwiać tramwaje dwukierunkowe mknące tam i z powrotem po Moście Północnym a może również wprowadzą autobusy dwukierunkowe / mój patent/a tak nie ma światełek burmistrzowskich i nie będzie kibicoturystów w Białołęce. A może i dobrze bo z nadmiaru atrakcji w Białołęce by zwariowali. A jak się czuje Sławek Matki z Gdańska

# cobra22

17.02.2012 22:38

Czajka to taki nasz Ciechocinek.Proponuje iluminatorowi wszystkie dziwne pomysły wcześniej konsultować z ludem, zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć np. na poprawienie ul.Mehoffera w kierunku Choszczówki.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

18.02.2012 13:35

... cieszy Babe, ze dzieckiem bedac nie wysunelas sie Mamuni z kocyka, wiesz?
A tymczasem slodko pochylona nad zyciorysem zawodowym Josipa Broz Tito Matka pragna przeprosic PT Czytelnikow oraz Redakcje, ze w ostatniej korespondencji slowo "pozadanie" napisala przez "rz".
Wstyd Matce z tego powodu!

# platformers

19.02.2012 11:22

No radni do roboty, odwołujemy pana burmistrza. I niech zwróci za wszelkie koszta i kary z własnej kieszeni. Dostał premię od HGW to ma z czego.

# obecny wyborca PO

20.02.2012 00:38

o co ten hałas, ratusz na białołęce powinien dobrze wyglądać, to nasza wizytowka. czym innym mamy sie pochwalić, szkołami, placami zabaw?

REKLAMA

# antyurzędnik

20.02.2012 14:11

a czy zdaniem wyborcy nie powinny dobrze wyglądać ulice? szkoły? chodniki? place zabaw? obiekty sportowe ( dostępne dla wszystkich)!!!?
Jako mieszkaniec Białołęki z pewnością chwaliłbym się innymi miejscami niz ratusz. Jak na razie chcąc spędzić czas ze znajomymi, którzy przyjadą z innych miast najczęściej wybieramy się na drugą stronę Wisly, bo tu w godzinach wieczornych nie ma gdzie iść.
Pozostaje zaciemniony wał nad Wisłą i nieoświetlone ulice bez chodników.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024