REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Strefy i tabliczki

  8 czerwca 2002

Brakujące tabliczki z nazwami ulic będą na bieżąco uzupełniane, a stare poddane zostaną konserwacji. Tylko w tym roku pojawi się na terenie gminy kilkaset nowych tablic z nazwami.

REKLAMA

Przybędzie także nowych znaków drogowych i pasów na jezdni. Wymaga tego organizacja ruchu nowych odcinków jezdni, rond i skrzyżowań. Mieszkańcy mogą także sami zgłaszać w urzędzie gminy, gdzie brakuje odpowiedniej tabliczki lub postulować konkretne zmiany.

Zdarza się niestety, że rozmaite tablice giną. Znikają także rurki zwane sztycami, na których montuje się tablice. Są po prostu kradzione. Przydać przecież może się wszystko. - Przypuszczam, że osoby przywłaszczające sobie sztyce wykorzystują je później do budowy płotów na swoich działkach - usłyszeliśmy z ust jednego z gminnych urzędników.

Montaż nowych oznakowań i tablic przeprowadzany jest każdego roku w miarę bieżących potrzeb. Tym razem mamy jednak także do czynienia z zakrojoną na dosyć dużą skalę akcją instalowania oznaczeń na potrzeby nowych stref taxi. Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami rada gminy rozszerzyła w kilku rejonach Białołęki - szczególnie na Tarchominie - pierwszą strefę taxi. Pojawiła się zatem konieczność zaznaczenia wszystkich punktów, w których kończy się pierwsza strefa, a rozpoczyna druga, droższa. Jest ich zaś bardzo wiele. Dla przykładu można podać, że tylko na liczącym 6 kilometrów odcinku ul. Ostródzkiej i Mochtyńskiej trzeba będzie ustawić tablice oznaczające koniec I strefy przy skręcie we wszystkie przecznice. Zasięg poszerzonej pierwszej strefy powinien być widoczny już na początku lipca.

Przy okazji umieszczania tablic informacyjnych, z nazwami ulic i innych zawsze powraca pytanie o Miejski System Informacji funkcjonujący od kilku lat w gminie Centrum. Obejmuje on przecież także m.in. podświetlane informatory uliczne z mapkami i oznaczenia numerów domów. Białołęka nie zdecydowała się dotąd na jego wprowadzenie uznając inwestycję za zbyt kosztowną. Można przypuszczać, że z czasem system MSI obejmie całą Warszawę, ale na pewno jednak nie nastąpi to szybko.

Gustaw Czarka

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy