REKLAMA

Białołęka

oświata »

 

Lekcja dla nauczycieli

  8 czerwca 2002

Ponad 30 nauczycieli z białołęckich, legionowskich, bródnowskich, praskich, żoliborskich i śródmiejskich szkół pilnie uczestniczyło w półtoragodzinnej, nietypowej lekcji, która odbyła się późnym wieczorem 24 maja w kameralnym neogotyckim wnętrzu kościoła w Płudach.

REKLAMA

Na zakończenie słuchacze zostali przeegzaminowani. Na pytania najlepiej odpowiadała p. Adrianna Wiejak z Gimnazjum Nr 4 w Choszczówce, która pamiętała m.in., że AVETKI przygotowały w tym roku 1500 palemek, a ostatnio pierwsze nagrody wyśpiewały na konkursach w Kaliszu i Łodzi. Tematem lekcji było bowiem "Poznanie AVETEK".

Ale owa płudowska lekcja tylko formułą przypominała zajęcia szkolne: w kościele zawieszono dużą zieloną planszę, imitujące tablicę, spotkanie rozpoczęto dzwonkiem i sprawdzeniem listy obecności. Tak naprawdę był to koncert dziewczęcego chóru z Płud, dedykowany - według pomysłu mamy jednej z AVETEK Doroty Chorąży - nauczycielom w dowód wdzięczności za ich trud i zaangażowanie. Na początku dyrygent zapewniał, że chórzystom wcale nie chodzi o "łaskawsze" traktowanie w przypadku nieodrobionych prac domowych...

Na koncert złożyły się wszystkie przeboje AVETEK tak chóralne, jak i solowe. Śpiewy przeplatano wspomnieniami rozmaitych wydarzeń z życia chóru, jakie miały miejsce w mijającym roku szkolnym. Można było na przykład zobaczyć, jak wykonuje się palemkę, za kogo przebrały się AVETKI na Sylwestra albo posłuchać poetyckich impresji nt. dyrygenta czy nieoficjalnego hymnu grupy pt. "Kto najlepszym chórem w całej Polsce jest?". Z kolei chórzystki o najdłuższym, pięcioletnim stażu: Agnieszka Nizio, Marta Ferfet, Paulina Paster i Agata Mandał otrzymały Medale i Tytuły Aniołka AVE. Tego dnia ukazał się również jubileuszowy, 50. numer tygodnika chórzystów - AVECIARZA. Całość z prawdziwą swadą poprowadziły Jola Ugodzińska i Magda Chorąży. Zdradzono po raz pierwszy najbliższe plany: z okazji 5-lecia zespołu na tegoroczne wakacje AVETKI pojadą do Włoch. Dużą pomoc w realizacji przedsięwzięcia okazał p. Burmistrz Arkadiusz Przybylski.

Pod koniec koncertu mikrofon przejęli, choć nie było tego w scenariuszu, Dyrektorzy. P. Alicja Małecka-Mierzwa z Gimnazjum Nr 2 na Tarchominie podziwiała ogromną pracę dziewcząt i zaangażowanie ich rodziców, a w dowód uznania przekazała kwiaty na ręce swojej uczennicy Sylwii Młotkowskiej i Jej rodziców. Z kolei p. Teresa Mandał ze SP 257 w Wiśniewie podkreśliła, że w koncertach AVETEK uczestniczy systematycznie i wszystkie są na wysokim poziomie artystycznym. Dodajmy, że koncertu słuchali również wykładowcy ze szkoły baletowej, której uczennicą jest jedna z AVETEK - Ania Pacuła. Nauczyciele tańca, fortepianu i emisji głosu wysoko ocenili umiejętności wokalne chóru i wróżą zespołowi wiele sukcesów. Oby tak było.

Bartłomiej Włodkowski

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024