REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Stadion futbolu amerykańskiego na Bemowie? To propozycja mieszkańców

  15 lutego 2023

Stadion futbolu amerykańskiego na Bemowie? To propozycja mieszkańców
źródło: Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce

Jest pomysł budowy za 4,5 mln zł pierwszego stadionu futbolu amerykańskiego w Warszawie. Mógłby on powstać na Bemowie lub Grochowie. Jak bardzo jest to realna koncepcja?

REKLAMA

- W oparciu o bieżącą analizę potrzeb oraz po konsultacjach z przedstawicielami środowiska sportowego zauważyliśmy potrzebę stworzenia obiektu sportowo-rekreacyjnego o charakterze stadionu do futbolu amerykańskiego - przekonuje anonimowa autorka projektu zgłoszonego do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Warszawy.

Futbol amerykański w Warszawie

Pomysłodawczyni pisze, że o utworzenie stadionu do futbolu amerykańskiego fani tego sportu starają się od co najmniej siedmiu lat. Chcieliby, by stadion powstał z pieniędzy podatników: z budżetu jednej z dzielnic lub budżetu obywatelskiego. Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce Zadaszony skatepark z lodowiskiem, wrotkowiskiem i parkiem trampolin powstanie w Warszawie?
Największy w Polsce wielofunkcyjny, zadaszony obiekt z przeznaczeniem na skatepark, lodowisko, park trampolin i wrotkowisko przy Obrońców Tobruku na Bemowie - taką inwestycję wymarzyli sobie mieszkańcy warszawskiej dzielnicy.
Według zgłoszonego projektu budowa miałaby kosztować 4,5 mln zł, co wydaje się kwotą znacznie zaniżoną.

Pod uwagę brane są dwie lokalizacje: teren po Klubie Sportowym Orzeł przy Podskarbińskiej na Grochowie oraz teren obok hali sportowej bemowskiego OSiR-u przy Obrońców Tobruku 40. Stadion byłby pierwszym tego typu obiektem na terenie województwa mazowieckiego, trzecim zaś w Polsce.

Wstąp do księgarni

Nie mają gdzie grać

- Aktualnie na terenie Warszawy działają trzy drużyny zrzeszone przez Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Związek ten został powołany w celu organizacji, popularyzacji i rozwoju futbolu amerykańskiego. Nie zrzesza wyłącznie drużyn męskich, ale także drużyny kobiet oraz futbolu flagowego. Miasto w ramach posiadanych możliwości finansowych powinno wspierać szeroko rozumiany sport z uwzględnieniem drużyn mających duże znaczenie dla rozwoju lokalnego sportu i promocji miasta, na terenie którego prowadzone jest systematyczne szkolenie zawodników - przekonuje autorka projektu.

Czy jej pasji ulegną najpierw urzędnicy, którzy oceniają projekt pod względem formalno-prawnym, a następnie mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu? Okaże się wkrótce.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# nnn

15.02.2023 09:01

Gram w picipolo. Czy podatnicy wybudują mi stadion dla popularyzacji gry? Koszt niewielki, tylko 4,5 mln zł.

# TW_CZASKU

13.03.2023 12:06

Basen nie.
Równe chodniki nie.
Ale za to:
Miś na Jelonkach i stadion futbolu amerykańskiego
To nawet układa się w spójną całość.
Brakuje cenzuralnych słów.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA