REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Stadion futbolu amerykańskiego na Bemowie? To propozycja mieszkańców

  15 lutego 2023

alt='Stadion futbolu amerykańskiego na Bemowie? To propozycja mieszkańców'
źródło: Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce

Jest pomysł budowy za 4,5 mln zł pierwszego stadionu futbolu amerykańskiego w Warszawie. Mógłby on powstać na Bemowie lub Grochowie. Jak bardzo jest to realna koncepcja?

REKLAMA

- W oparciu o bieżącą analizę potrzeb oraz po konsultacjach z przedstawicielami środowiska sportowego zauważyliśmy potrzebę stworzenia obiektu sportowo-rekreacyjnego o charakterze stadionu do futbolu amerykańskiego - przekonuje anonimowa autorka projektu zgłoszonego do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Warszawy.

Futbol amerykański w Warszawie

Pomysłodawczyni pisze, że o utworzenie stadionu do futbolu amerykańskiego fani tego sportu starają się od co najmniej siedmiu lat. Chcieliby, by stadion powstał z pieniędzy podatników: z budżetu jednej z dzielnic lub budżetu obywatelskiego. Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce Zadaszony skatepark z lodowiskiem, wrotkowiskiem i parkiem trampolin powstanie w Warszawie?
Największy w Polsce wielofunkcyjny, zadaszony obiekt z przeznaczeniem na skatepark, lodowisko, park trampolin i wrotkowisko przy Obrońców Tobruku na Bemowie - taką inwestycję wymarzyli sobie mieszkańcy warszawskiej dzielnicy.
Według zgłoszonego projektu budowa miałaby kosztować 4,5 mln zł, co wydaje się kwotą znacznie zaniżoną.

Pod uwagę brane są dwie lokalizacje: teren po Klubie Sportowym Orzeł przy Podskarbińskiej na Grochowie oraz teren obok hali sportowej bemowskiego OSiR-u przy Obrońców Tobruku 40. Stadion byłby pierwszym tego typu obiektem na terenie województwa mazowieckiego, trzecim zaś w Polsce.

Kup bilet

Nie mają gdzie grać

- Aktualnie na terenie Warszawy działają trzy drużyny zrzeszone przez Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Związek ten został powołany w celu organizacji, popularyzacji i rozwoju futbolu amerykańskiego. Nie zrzesza wyłącznie drużyn męskich, ale także drużyny kobiet oraz futbolu flagowego. Miasto w ramach posiadanych możliwości finansowych powinno wspierać szeroko rozumiany sport z uwzględnieniem drużyn mających duże znaczenie dla rozwoju lokalnego sportu i promocji miasta, na terenie którego prowadzone jest systematyczne szkolenie zawodników - przekonuje autorka projektu.

Czy jej pasji ulegną najpierw urzędnicy, którzy oceniają projekt pod względem formalno-prawnym, a następnie mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu? Okaże się wkrótce.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# nnn

15.02.2023 09:01

Gram w picipolo. Czy podatnicy wybudują mi stadion dla popularyzacji gry? Koszt niewielki, tylko 4,5 mln zł.

# TW_CZASKU

13.03.2023 12:06

Basen nie.
Równe chodniki nie.
Ale za to:
Miś na Jelonkach i stadion futbolu amerykańskiego
To nawet układa się w spójną całość.
Brakuje cenzuralnych słów.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA