REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce

  14 lutego 2023

Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce
źródło: Powiat Legionowski/KRL

Największy w Polsce wielofunkcyjny, zadaszony obiekt z przeznaczeniem na skatepark, lodowisko, park trampolin i wrotkowisko przy Obrońców Tobruku na Bemowie - taką inwestycję wymarzyli sobie mieszkańcy warszawskiej dzielnicy.

REKLAMA

Śmiała wizja Piotra Kaczmarka zakłada powstanie nowego i niepowtarzalnego skateparku z elementami parku trampolin, lodowiskiem oraz wrotkowiskiem jako przestrzeni dla kreatywnego i aktywnego spędzania czasu.

Największy skatepark w Polsce

Zadaszony obiekt o powierzchni ok. 3 tys. Sportowe pomysły dla podstawówki na Górcach Sportowe pomysły dla podstawówki na Górcach
Dzieci uczęszczające do podstawówki przy Górczewskiej 201 i nauczyciele wychowania fizycznego od lat borykają się z brakiem odpowiedniej infrastruktury sportowej. Jest szansa, by im pomóc.
m2 byłby - jak przekonuje jego pomysłodawca - największym tego typu obiektem w Polsce. 600 m2 z jego powierzchni to lodowisko w zimie, zamiennie z wrotkowiskiem podczas lata. Oszacowany na ponad 6 mln zł projekt właśnie trafił na biurka urzędników, którzy w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego muszą go teraz ocenić pod kątem formalno-prawnym.

Jeśli otrzyma ocenę pozytywną, nad jego dalszym losem pochylą się już sami mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu. Szansa na duże poparcie byłaby spora, bo w poprzednich latach tego typu projekty były bardzo chętnie wybierane.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowe atrakcje na Bemowie

Celem projektu jest powstanie nowego i niepowtarzalnego obiektu na terenie bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którym znajdować się będzie skatepark z elementami parku trampolin, który zaspokoi potrzeby użytkowników wszystkich dyscyplin związanych z tego typu aktywnością. Z hali - jeśli powstanie - będzie można korzystać przez cały rok, bez względu na porę dnia czy pogodę. Zakłada się, aby projektant uwzględniał też uwagi doświadczonych rolkarzy i deskorolkarzy, np. przy rozmieszczeniu elementów w taki sposób, aby zapewnić płynną i ciągłą jazdę.

- Ważne, by poruszanie się po wielu kreatywnych torach i przeszkodach odbywało się bez zbędnego zatrzymywania - przekonuje pomysłodawca.

Na terenie hali powstać mają też: strefa obsługi, szatnia, łazienki, wypożyczalnia sprzętu, sklepy oraz gastronomia. Wielką atrakcją będzie możliwość korzystania z 600-metrowego lodowiska w okresie zimowym, zamiennie z wrotkowiskiem w okresie letnim. Obok hali powstanie strefa odpoczynku z trzema i dwoma stojakami na rowery. W ramach projektu dodatkowo zorganizowane byłyby zawody deskorolkowe na skateparkach: żoliborskiego OSiR-u przy Potockiej, w parku Szczęśliwickim i przy Światowida 53 na Białołęce.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Orto Graff

14.02.2023 15:22

Czy tego skejtparku to nie da się normalnie po polsku nazwać? Jakieś zaćmienie umysłowe ogarnęło wszystkich z redakcją na czele, albo też uważacie że jak po amerykańsku ponazywacie niektóre rzeczy, to będziecie bardziej światowi?
A tak na marginesie - czy ktoś z czytelników wie, jak Amerykanie nazywają kogoś komu słoma z butów wystaje?

# Inter Punkt

18.02.2023 19:32

"uważacie, że jak"
"nazywają kogoś, komu"
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA