REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Rusza budowa trzech ostatnich odcinków metra. Będą utrudnienia w ruchu

  15 lutego 2023

Rusza budowa trzech ostatnich odcinków metra. Będą utrudnienia w ruchu
źródło: UM Warszawa

Rusza budowa stacji metra Lazurowa, Chrzanów i Karolin. Od piątkowej nocy 17/18 lutego mieszkańców Chrzanowa czekają pierwsze utrudnienia w ruchu na Rayskiego. Zmieni się trasa linii autobusowej 249. Prace rozpoczną się także w rejonie ulic Połczyńskiej, Dostawczej i Łęgi.

REKLAMA

Po ponad czterech latach od podpisania umowy Metro Warszawskie ma już komplet pozwoleń na budowę kolejnych trzech stacji metra. Firma Gülermak wygrodziła w ostatnich tygodniach place budowy i na terenach przyszłych stacji Karolin, Chrzanów i Lazurowa oraz Stacji Techniczno-Postojowej Karolin prowadzone są prace przygotowawcze. Trwa zabezpieczanie drzew w pobliżu budowanych stacji. Trzaskowski obiecuje pięć linii metra. Tym razem inne trasy Trzaskowski obiecuje pięć linii metra. Tym razem inne trasy
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po pięciu latach znów obiecuje trzy nowe linie metra, tym razem na zmienionych trasach i z bardziej realistycznym terminem otwarcia. Budowa sieci miałaby trwać aż do roku 2050.

Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty? Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty?
Nowoczesne technologie otwierają zupełnie nowe metody rozszerzania grona znajomych. Tematyczne grupy na popularnych portalach społecznościowych oraz aplikacje mobilne przestają być utożsamiane tylko z poszukiwaniem romantycznych relacji. Grupa ludzi pragnących poznać wartościowych znajomych, z którymi mogliby współdzielić swoje pasje, jest niemałą częścią internetowej społeczności.

Zmiany na Rayskiego

W związku z przygotowaniem zaplecza budowy od piątku 17 lutego od godz. 23:00 wprowadzane będą pierwsze zmiany w organizacji ruchu. Budowniczowie rozpoczną wykonywanie przyłączy i zajmą całą szerokość jezdni na wysokości bloku przy ul. Rayskiego 7. W związku z tym ulica straci swoją przejezdność i będzie się składać z dwóch niezależnych odcinków. Dojazd do niej będzie możliwy od Szeligowskiej lub Batalionów Chłopskich. Nie będzie również przejazdu pomiędzy tymi ulicami. Aby dostać się z ul. Szeligowskiej na Batalionów Chłopskich lub odwrotnie, trzeba będzie skorzystać z objazdu ul. Lazurową.

W poniedziałek 20 lutego rozpoczną się prace na chodnikach oraz dojściach do budynków i lokali usługowych pod adresami Rayskiego 7, 9 i 11. Roboty zostaną podzielone na etapy w taki sposób, żeby zapewnić swobodny dostęp do bloków. Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się także budowa tymczasowego dojazdu do parkingu podziemnego pod budynkiem nr 11. Prace potrwają do końca kwietnia. Następnie planowane jest zamknięcie Rayskiego od numeru 7 do ul. Szeligowskiej.

Zapraszamy na zakupy

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z rozpoczęciem budowy stacji Chrzanów i zamknięciem przejazdu ulicą Rayskiego w sobotę 18 lutego zmieni się trasa autobusów linii 249. Z ulicy Człuchowskiej przez Lazurową dojadą one do ul. Batalionów Chłopskich i Coopera.

Z kolei na ulicy Łęgi w poniedziałek 13 lutego rozpoczęła się budowa wodociągu do stacji techniczno-postojowej i podziemnego przystanku Karolin. Na początku roboty prowadzone będą na drodze dla rowerów, chodniku i trawniku na wysokości ul. Dostawczej. Piesi będą kierowani do przejścia drugą stroną ulicy. Na samej ulicy Łęgi prace prowadzone będą odcinkami o długości 30-100 metrów. Jezdnia będzie miejscowo zwężana, ale ruch zostanie na niej utrzymany cały czas.

Także w poniedziałek 13 lutego wystartowały prace przy budowie przyłącza kanalizacji przyszłej STP Karolin. Roboty prowadzone są na trawniku ul. Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dostawczą. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie zaplanowane są na przełom lutego i marca.

(jok)

.
 

Komentarze (7)

# jkk

15.02.2023 15:24

Zmian związanych z budową metra jest już więcej. Przykładowo, na Batalionów Chłopskich postawiono vis a vis Kauflanda znak zakazu zatrzymywania z adnotacją, że znak ten dotyczy również wyznaczonych na chodniku miejsc postojowych. Czy coś to zmieni? Osobiście bardzo w to wątpię. Przykład z teraz - stoi na chodniku naprzeciw sklepu Na Rogu zaparkowany od wielu godzin samochód ciężarowy marki Scania, kierowca tego pojazdu albo zupełnie nie zna przepisów ruchu drogowego (art. 47.1 oraz 2) albo totalnie rznie głupa. Zresztą tuż obok zaparkowany jest Opel Movano, oba pojazdy stoją już poza wyznaczonymi do parkowania miejscami. I co? SM tego nie zauważa. Czy możemy oczekiwać respektowania zmienionych reguł parkowania? Chyba, że dojdzie do paru stłuczek z udziałem autobusu który przez najbliższe 3 lata będzie musiał tędy jeździć. Większy ruch na Batalionów będzie także z powodu zamknięcia Rayskiego, za moment zaczną też tędy jeździć mieszkańcy nowego osiedla zbudowanego w pobliżu S8.

# nnn

16.02.2023 19:58

Może wykażcie się dziennikarsko i sprawdźcie jak wygląda sprawa wywłaszczenia i odszkodowań dla właścicieli gruntów.
Bo wygląda na to, że włodarze miasta odtrąbili sukces w postaci porozumienia z wykonawcami metra, a o właścicielach gruntu zapomnieli.

# jkk

16.02.2023 22:50

Wspomniany przeze mnie samochód ciężarowy marki Scania z rejestracją WZ przeniósł się dziś 40 metrów bliżej Lazurowej. Pikanterii dodaje fakt, że za szybą kierowcy widnieje identyfikator C16 wydany przez ZDM, który zapewne zdaniem kierowcy upoważnia go do parkowania w dowolnym miejscu, według uznania. Proponuję zatem parkowanie na przekątnej skrzyżowania Batalionów i Coopera, w przypadku parkowania na chodniku pozostaje bowiem pieszym 120 cm szerokości tego chodnika, o ile nie jest tam umieszczony betonowy kosz.
W związku z permanentnie trwającymi utrudnieniami dla pieszych spowodowanymi fatalnymi rozwiązaniami pozwalającymi parkować w sposób utrudniający ruch pieszym proponuję :
1. Ustanowić zakaz poruszania się pieszych chodnikami wzdłuż ulicy Batalionów Chłopskich,
2. Dla wykorzystania uwolnionej przestrzeni zbudowanie, po doprowadzeniu torów, bocznicy kolejowej,
3. Wybudowanie Muzeum Osiągnięć Straży Miejskiej, w celu wyeksponowania olbrzymich zasług tej formacji dla naszego miasta a w szczególności dla Bemowa.

REKLAMA

# DoJkk

17.02.2023 22:11

Weź Ty człowieku zajmij się czymś pożytecznym. Brzmisz jak typowy rudy konfident ..., którego aż świerzbi żeby coś przykonfidencić. Smutne zycie prowadzisz.

# jkk

17.02.2023 23:04

Do jkk.
Czyżbyś był kierowcą tego samochodu, który niszczy chodnik i utrudnia przechodzenie pieszym, cały ruch pieszy na Chrzanowie musi się bowiem odbywać ulicą Batalionów Chłopskich z braku jakichkolwiek innych możliwości.? Dziś ciężarówka się nie pojawiła. Jeśli się pojawi, oznaczać to będzie zignorowanie ostrzeżenia. Nie miej człowieku pretensji do mnie z powodu swojej głupoty.

# Mikolo

19.02.2023 09:21

#DoJkk napisał(a) 17.02.2023 22:11
Weź Ty człowieku zajmij się czymś pożytecznym. Brzmisz jak typowy rudy konfident ..., którego aż świerzbi żeby coś przykonfidencić. Smutne zycie prowadzisz.
To pewnie jest jakiś ubek na emeryturze, któremu wydaje się że nadal może dyscyplinować wszystkich dookoła.

REKLAMA

# jkk

19.02.2023 11:11

Oczywiście prawidłowe jest to, że jeden człowiek dla swojej wygody niszczy chodnik parkując na nim ciężarówkę i utrudnia poruszanie się tym chodnikiem matkom z dziećmi, starszym osobom zmierzającym do przychodni itp. Zaparkować swój wehikuł mógłby choćby na chwilowo niezabudowywanej działce niespełna 100 metrów obok gdzie już zrobiono sobie dziki parking. I, na dodatek, ten osobnik eksponuje za szybą identyfikator dla usprawiedliwienia swojego postępowania. Wszyscy mają się zachciankom tej osoby podporządkować?
Przypominam, że niebawem będzie zrealizowany projekt obywatelski związany z poprawą bezpieczeństwa pieszych na ulicy Batalionów Chłopskich, nie jestem autorem tego pomysłu. Problem zauważył ktoś inny, pomysł zyskał poparcie mieszkańców. Czy w tej okolicy mieszkają zatem sami ubeccy emeryci?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA