Młody mężczyzna miał dość życia. W środku nocy poprosił o pomoc
17 listopada 2025
Strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego przeżyli dramatyczny moment, gdy w nocy do ich patrolu podszedł 25-latek w kryzysie samobójczym. Mężczyzna otrzymał specjalistyczną opiekę.
Była 1:50 w nocy z soboty na niedzielę, gdy do patrolu strażników miejskich kontrolujących przestrzeganie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu podszedł 25-letni, nietrzeźwy mężczyzna. Powiedział, że "ma dość życia".
"Są sytuacje, na które nie da się przygotować"
Strażnicy przyznają, że chwila była dramatyczna, lecz niezwykła.
Zwężą jezdnię na pl. Zbawiciela. Aktywiści chcą ją zamknąć
Na zabytkowym placu w Śródmieściu znów staną betonowe klocki, które wygrodzą zewnętrzny pas jezdni. W jego miejscu staną stoliki restauracyjne, ale aktywiści z Miasto Jest Nasze chcieliby iść znacznie dalej.
- Jesteśmy szkoleni, abyśmy byli gotowi na takie chwile, jednak są sytuacje, na które nie można się przygotować - mówi jeden z funkcjonariuszy.
Mężczyzna zgodził się wsiąść do radiowozu. Strażnicy przeprowadzili z nim spokojną, pełną emocji rozmowę. - Był nietrzeźwy, ale przede wszystkim nieszczęśliwy i roztrzęsiony. Chwilę wcześniej chciał ze sobą skończyć - relacjonuje drugi z funkcjonariuszy. - Najważniejsze były jego słowa na koniec: "Panowie, dziękuję. Nie żałuję, że poprosiłem was o pomoc."
Po około 20 minutach strażnicy wezwali karetkę. 25-latek trafił do szpitala pod opieką ratowników medycznych.
Gdzie szukać wsparcia?
Osoby w kryzysie psychicznym nie są same. Warto zwrócić się do bliskich, funkcjonariuszy służb lub skorzystać z bezpłatnych telefonów wsparcia:
- 800-70-2222 - całodobowa linia dla dorosłych,
- 116-111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Pełna lista miejsc pomocy znajduje się na stronie: pokonackryzys.pl.
red
.



































