REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

absurdy

 

Absurdalna łączka obok przystanku przeszła do historii. Mieszkańcy chcą chodnika

  2 sierpnia 2022

Absurdalna łączka obok przystanku przeszła do historii. Mieszkańcy chcą chodnika
MK

Zdarza się, że projekty budżetu obywatelskiego są realizowane w miejscach, w których nie powinny się nigdy znaleźć. Tak było z łączką kwietną przy ul. Bohaterów w sąsiedztwie przystanku autobusowego.

REKLAMA

Coroczne głosowania nad budżetem obywatelskim to okazja nie tylko do załatwienia drobnych spraw, takich jak brakujące odcinki chodników czy dróg rowerowych, ale też uzupełnienia zieleni. Skutki bywają absurdalne, o czym - do niedawna - można było przekonać się na rogu Bohaterów i Ołówkowej na Białołęce Dworskiej.

REKLAMA

Ulica Bohaterów. Zamiast szerszego chodnika powstała łączka

Chodnik na przystanku autobusowym w kierunku stacji kolejowej Płudy ma zaledwie 1,5 metra szerokości, a więc mniej od przyjętego w Warszawie standardu dwóch metrów. Ponieważ jezdnia Bohaterów jest w tym miejscu krzywa, tuż przed wiatą tworzą się kałuże. Jak łatwo się domyślić, czekające na autobus osoby bardzo często chowały się za wiatą, na mało estetycznym, ale przydatnym klepisku. Wydawało się, że oczywistym rozwiązaniem problemu byłoby zastąpienie klepiska chodnikiem. Stało się inaczej. W wyniku głosowania nad budżetem obywatelskim na początku ubiegłego roku powstała łąka kwietna.

Zwracaliśmy uwagę na problem już w lutym 2021 roku, ale nasz artykuł został zignorowany. Interweniowała także radna Mariola Olszewska - bez skutku. O zajęcie się sprawą zaapelowali też rodzice uczniów z sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 110. Dzieci w trakcie organizowanych wycieczek szkolnych nie mieściły się na wąskim przystanku, stwarzało to poważne zagrożenie. Z logicznego punktu widzenia zamiast łączki kwietnej, powinien zostać poszerzony chodnik. Po niespełna półtora roku projekt z budżetu obywatelskiego ostatecznie trafił do kosza.

REKLAMA

Przystanek Ołówkowa. Rabata została przeniesiona

- Rabata została przeniesiona w inne miejsce. Część roślin została dosadzona do rabat wzdłuż ul. Ołówkowej - informuje rzeczniczka prasowa Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska. Jak dalej wyjaśnia, do Zarządu Zieleni docierały głosy mieszkańców, którzy zwracali uwagę, iż rabata znacznie zwęziła przestrzeń w okolicach przystanku, co powodowało, że dzieci nie mieściły się na chodniku oczekując na autobus. - Zwróciliśmy się również do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o wybudowanie nowego chodnika wzdłuż ogrodzenia i mamy zapewnienie, że zrobią to w miarę dostępnych środków - dodaje Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

(db/dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

# Skos

04.08.2022 00:24

Decyzję co do realizacji projektu z budżetu obywatelskiego podejmują w mieście dyletanci. Wiem co mówię.

# helx

04.08.2022 15:54

a może tylko tak się wydaje, a inwestycje z tego budżetu są na realizowane "zamówienie"
a czy wiemy ile ta nietrafiona inwestycja kosztowała (stracone pieniądze) ?
szkoda, że wnioski w sprawie konsultacji dotyczących inwestycji czy zmian kolidujących z interesami mieszkańców są często inne oczekiwania samych mieszkańców, których te zmiany mają dotyczyć

# aaaga

05.08.2022 14:41

A może warto rozważyć zmianę formuły głosowania na projekty Budżetu Partycypacyjnego i wprowadzić też możliwość głosowania "przeciw"? Wtedy mieliby mozliwość wypowiedzenia się również bezpośrednio zainteresowani konkretnym projektem i "dzięki" głosom kilkunastu zainteresowanych osób nie mogłyby powstawać takie właśnie bezsensowne łączki i parkingi pod oknami mieszkańców lub ścieżki rowerowe zamiast parkingów w innych miejscach, i inne projekty, które juz po realizacji okazują się być nietrafione...

REKLAMA

# Madmax

05.08.2022 16:42

"Jezdnia jest krzywa" ??? Nie jest "krzywa" tylko po lokalnym wylaniu dodatkowej warstwy asfaltu w pobliżu przystanku (bodajże 5 lat temu - ZDiM) powstało zagłębienie wokół pokrywy hydrantu. Efekt - po każdym deszczu powstaje w tym miejscu kałuża i samochody rozpryskują wodę niemal na całą wiatę przystankową. Chyba 4 lata temu straż miejska obfotografowała to zagłębienie i nic. MPWiK ma poważniejsze sprawy na głowie niz jakaś trefna studzienka hydrantu na jakiejś tam Białołęce i koordynacja z ZDiM..
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA