REKLAMA

Białołęka

absurdy »

 

Zwęzili przystanek, zasadzili kwiaty. Dla pasażerów brakuje miejsca

  13 lutego 2022

alt='Zwęzili przystanek, zasadzili kwiaty. Dla pasażerów brakuje miejsca'
źródło: Facebook / Rada Rodziców SP 110 w Warszawie

Rada rodziców z podstawówki przy Bohaterów apeluje o likwidację urządzonej z budżetu obywatelskiego rabaty, która uniemożliwia normalne korzystanie z przystanku autobusowego.

REKLAMA

Coroczne głosowania nad budżetem obywatelskim to okazja nie tylko do załatwienia drobnych spraw, takich jak brakujące odcinki chodników czy dróg rowerowych, ale też uzupełnienia zieleni. Skutki bywają absurdalne, o czym można przekonać się na rogu Bohaterów i Ołówkowej na Białołęce Dworskiej.

Kwiaty na Białołęce

Chodnik na przystanku autobusowym w kierunku stacji kolejowej Płudy ma zaledwie 1,5 metra szerokości, a więc mniej od przyjętego w Warszawie standardu dwóch metrów. Podstawówka w miejscu domu dziecka? 160 tys. zł na samą ekspertyzę Podstawówka w miejscu domu dziecka? 160 tys. zł na samą ekspertyzę
Adaptacja budynku na rogu Bohaterów i Dynamicznej na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 110 zapowiada się na kosztowną inwestycję.
Ponieważ jezdnia Bohaterów jest w tym miejscu krzywa, tuż przed wiatą tworzą się kałuże. Jak łatwo się domyślić, czekające na autobus osoby bardzo często chowały się za wiatą, na mało estetycznym, ale przydatnym klepisku. Wydawało się, że oczywistym rozwiązaniem problemu byłoby zastąpienie klepiska chodnikiem. Stało się inaczej. W wyniku głosowania nad budżetem obywatelskim na początku ubiegłego roku powstała łąka kwietna.

Zwracaliśmy uwagę na problem już w lutym 2021 roku, ale nasz artykuł został zignorowany. Interweniowała także radna Mariola Olszewska, ale w Biuletynie Informacji Publicznej do dziś nie ma odpowiedzi na pytania, które zadała w warszawskim ratuszu... w kwietniu ubiegłego roku. O zajęcie się sprawą apelują też rodzice uczniów z sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 110.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nie mieszczą się na przystanku

- Pytanie do decydentów: którędy dziecko minie grupę ludzi czekających na autobus, w sytuacji jak na zdjęciu?! - pyta rada rodziców. - Tak: jezdnią, bo nie ma innej opcji! Kochamy zieleń, ale jeszcze bardziej nasze dzieci i w trosce o ich zdrowie i życie po raz kolejny apelujemy o przeniesienie nasadzeń w inne miejsce, którego nie brakuje przy tym skrzyżowaniu.

Rada rodziców zwraca uwagę, że ferie właśnie się kończą, podobnie jak okres nauki online. Wkrótce dzieci znów będą jeździć na wycieczki szkolne, wsiadając do autobusów na bezmyślnie zwężonym przystanku. Warto dodać, że Zarząd Zieleni ma już doświadczenie w wyrzucaniu do kosza projektów wybranych w budżecie obywatelskim. Gdy w 2017 roku mieszkańcy Piasków zagłosowali za budową przy Broniewskiego parkingu, miejscy ogrodnicy storpedowali inwestycję przygotowując projekt nasadzenia w tym samym miejscu drzew.

(dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (12)

# nnn

13.02.2022 11:17

Zwiększyć liczbę godzin WF w szkole. Dzieci będą szczuplejsze, zajmą mniej miejsca.

# Marian

13.02.2022 17:17

Ja mam pomysł z budżetu obywatelskiego. Wywieźć lewaków z Ratusza na furze gnoju.

# Kocur

14.02.2022 15:01

Całe te nowe wiaty są nienormalne - zrobione z myślą o maksymalizacji przestrzeni reklamowej, a nie wygodzie pasażerów. Dachy powinny sięgać możliwie blisko jezdni [no ale w warszawie nie wieje], miedzy szybami dziadowskiej uszczelki za dychę brakuje, bo szparą deszcz, bądź woda z kałuż, spod opon samochodów [rondo Babka] leje na ławki [no ale w warszawie nie pada], których też jest na szerokość jednego, niebieskowłosego wieloryba lądowego [no ale ludzie mają nogi]. Dach działa jak szklarnia, cienia zero [no ale w warszawie nie świeci Słońce], po kostkach wiatr pizga.... Jeden, wielki szajs, ale koledzy z AMS, czyli Wyborczej zarobili i to się liczy. Wiata przy parku akacjowym na grunwaldzkim z czasów chyba dziadka stalina jest o niebo lepsza.

REKLAMA

# Tfdv

14.02.2022 18:32

Bynajmniej dzieci nie mogą się zmieścić na przystanku. Ola Boga temat na artykuł. Niech mniej jedzą.

# ,,Rudy,,

14.02.2022 22:58

A ten dołeczek na jezdni w czasie deszczu co samochodu obszczywaja połowę przestanku i ławki to nikomu nie przeszkadza?

# ZelaznA

15.02.2022 17:06

#nnn napisał(a) 13.02.2022 11:17
Dzieci będą szczuplejsze, zajmą mniej miejsca.
Ale wtedy będzie nas, Polaków mniej jakby! O wiele kilogramów! :)

REKLAMA

# ZelaznA

15.02.2022 17:08

#,,Rudy,, napisał(a) 14.02.2022 22:58
A ten dołeczek na jezdni w czasie deszczu co samochodu obszczywaja połowę przestanku i ławki to nikomu nie przeszkadza?

Przeszkadza. Przecież w artykule piszą wyraźnie:
"Ponieważ jezdnia Bohaterów jest w tym miejscu krzywa, tuż przed wiatą tworzą się kałuże."

# Pan

15.02.2022 19:52

Po co komentujecie bez wnoszenia niczego nowego???
Znam ten przystanek, znam kalużę.
Trzeba zbudowac tam studnie chlonne (kilka) i przebudowac przystanek.
I tyle. Polecam docisnac Ratusz, Radnych Dzielnicowych i Miejskich i zglosic na 19115. I dzwonic co 5 dni i weryfikowac, gdzie jest decyzja.
Inaczej zlewisko bedzie nadal a przystanek za waski.

# tomek-232255

15.02.2022 21:39

"Coroczne głosowania nad budżetem obywatelskim to okazja nie tylko do załatwienia drobnych spraw"
Coroczne głosowanie nad budżetem obywatelskim to przede wszystkim nauka bezrefleksyjnego wydawania cudzych pieniędzy. Tak się tworzy "aktywistów", którzy za twoje podatki utrudnią ci życie w imię swojej ideologii.

# Marcin90

18.02.2022 15:29

A co z jeziorem na skrzyżowaniu ulic Bohaterów i Wałuszewskiej zajmujacym cały chodnik i 60% jednego z pasów ruchu. W czasie ulew sporą część ul. Bohaterów staje się rzeką i samochody ochlapują pieszych.

# Czytelnik

23.02.2022 07:53

@tomek-232255 - masz 100% racji!

# Rheirofnror

24.04.2022 16:41

Niech się tak nie obrzeraja tym 500 plus to by się zmieścili.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024