REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

zdrowie

 

Kuriozalna sytuacja w przychodni na Jelonkach. Pacjenci stali na mrozie

  10 stycznia 2023

Kuriozalna sytuacja w przychodni na Jelonkach. Pacjenci stali na mrozie
Fot. Marta Sylwestrzak

Pacjenci korzystający z nocnej pomocy lekarskiej w przychodni przy Czumy 1 skarżą się, że nie są wpuszczani do środka. Wielu z nich musiało stać z chorymi dziećmi nawet godzinę na mrozie. Czy wszystkiemu winne są... przerwy spowodowane wietrzeniem i dezynfekcją gabinetów?

REKLAMA

Na prośbę mieszkańców dwójka radnych - Łukasz Lorentowicz i Marta Sylwestrzak - zwrócili się z zapytaniem, w jakich godzinach trwa przerwa związana z dezynfekcją i wietrzeniem pomieszczeń w przychodni przy Czumy 1 podczas nocnej pomocy lekarskiej.

"Pacjenci stoją na zewnątrz"

Jak poinformowali radni, zdarza się, że pacjenci nie są wpuszczani do przychodni. - Mieszkańcy narzekali, że przez ponad godzinę czekali z chorymi dziećmi na mrozie. Przychodnia przy ul. Czumy. Pacjenci i lekarze nie mają gdzie zaparkować Pacjenci i lekarze nie mają gdzie zaparkować
Zmotoryzowani pacjenci przychodni przy ul. Czumy od lat borykają się z problemem braku możliwości zaparkowania w pobliżu. Czy władze Bemowa oraz dyrekcja placówki mają jakiś pomysł na zmianę tej sytuacji?
Oczywiście konieczność dezynfekcji jest zrozumiała, ale może jest jakiś stały grafik, który moglibyśmy upublicznić, a który pozwoliłby uniknąć takich sytuacji? - zastanawiają się Łukasz Lorentowicz z Martą Sylwestrzak.

REKLAMA

Poczekalnia jest za mała?

Dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy twierdzi, że radni podali nieprawdziwą informację.

- W okresie zwiększonej zachorowalności, szczególnie u dzieci, który rozpoczął się w połowie listopada z powodu epidemii grypy oraz RSV, liczba zgłaszających się pacjentów czasami przekracza możliwości poczekalni. W takiej sytuacji część pacjentów była proszona, by poczekać na zewnątrz - informuje dyrektor Paweł Dorosz.

Jak dodaje, dezynfekcja i wietrzenie pomieszczeń odbywa się czasami w dni wolne od pracy około godziny 13:00, kiedy dochodzi do zmiany pracujących lekarzy. Przerwy nie trwają dłużej niż 15 minut, zaś w godzinach nocnych przychodnia nie wprowadza żadnych przerw.

- Wietrzenie odbywa się wtedy, kiedy aktualnie nie ma pacjentów w przychodni - dodaje Paweł Dorosz.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (5)

# nnn

10.01.2023 16:57

Jak postali na mrozie to wszyscy byli naprawdę chorzy. Nawet ci co wcześniej mieli zamiar symulować.

# Panjan

10.01.2023 23:09

Aż ciężko mi uwierzyć, że artykuł opisuje prawdziwe zdarzenie.
Dyrektor przychodni [P. Dorosz], który kazał nocą i w zimie stać pacjentom (w tym dzieciom) na dworze powinien być zwolniony dyscyplinarnie z zakazem pracy w służbie zdrowia. Jeżeli jest lekarzem, samorząd zawodowy powinien pozbawić go prawa wykonywania zawodu. Ten człowiek nie ma pojęcia o swoich obowiązkach w pracy i złamał podstawowe zasady etyki zawodowej lekarza.

# Jelonkowy

11.01.2023 00:49

Znowu przychodnia na Czumy. Najlepsza w mieście. Dodzownić się nie można, aby umówić się na wizytę i trzeba stać w kolejce przed siódmą aby numerek dostać. Dobrze jak ktoś ma z kim dzici zostawić, inaczej do lekarza się nie umówi.

REKLAMA

# pZz

11.01.2023 09:14

Tylko przypomne, ze przychodnia przy ul. Czumy nalezy do miasta, wiec nadzor nad nia sprawuje pan nam znany Trzaskowski.

# grześ

12.01.2023 18:08

To fatalna przychodnia z bardzo niegrzecznym, aroganckim i nieuczynnym personelem (nie mówię o lekarzach). Tak jest od bardzo dawna i nic się nie zmienia!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA