REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Budowa podstawówki przy Szeligowskiej. Pierwsze problemy?

  6 stycznia 2023

Budowa podstawówki przy Szeligowskiej. Pierwsze problemy?
źródło: Miasto Warszawa

Ogłoszone niedawno podpisanie umowy na budowę szkoły na Chrzanowie poprawiło humory zapewne nie tylko samorządowcom i rodzicom, ale też wszystkim tym, którym oświata w dzielnicy nie jest obojętna. Niestety już zaczęły pojawiać się pierwsze problemy.

REKLAMA

23 listopada minionego roku bemowski ratusz podpisał umowę na długo wyczekiwaną budowę szkoły podstawowej na Chrzanowie. W budynku będzie przestrzeń dla około 1000 dzieci. To świetna informacja, bo szkoły na sąsiednich Jelonkach przeżywają w ostatnich latach prawdziwe oblężenie. Nareszcie! Umowa na budowę szkoły przy Szeligowskiej podpisana Startuje budowa szkoły, która przyjmie tysiąc uczniów
84,7 mln zł - aż tyle będzie kosztować warszawski samorząd budowa szkoły podstawowej dla młodych mieszkańców Chrzanowa. Gabaryty placówki i galopująca inflacja sprawiły, że będzie to jedna z najdroższych podstawówek w historii miasta.

Kardynał Nycz poświęcił budowę nowego kościoła dla Chrzanowa (GALERIA ZDJĘĆ) Nowy kościół dla Chrzanowa powstanie za trasą S8
W sobotę 11 czerwca br. o godz. 19:30 w Szeligach odbyła się uroczystość poświęcenia krzyża i placu pod budowę nowego kościoła. Świątynia zostanie zbudowana przy ulicy Szeligowskiej za trasą S8.

Kiedy metro dotrze do Szeligowskiej i Połczyńskiej? Punkt informacyjny "na otarcie łez" Kiedy metro dotrze do Szeligowskiej i Połczyńskiej?
Od podpisania umowy na projekt i budowę stacji metra Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska minęły cztery lata i jeden miesiąc. Warszawski samorząd wreszcie dysponuje pozwoleniami na budowę i prace w terenie mogą powoli ruszać. Na razie uruchomiony został punkt informacyjny na Jelonkach.
Nowych osiedli w okolicy przybywa, a wraz z napływem młodych mieszkańców potrzeby oświatowe Bemowa stają się znacznie większe.

Zbudują szkołę przy Szeligowskiej

W pierwszym etapie inwestycji, który będzie realizowany do 2025 roku, przewidziano budowę podstawówki. W drugim - przedszkola. Oprócz głównego budynku powstaną także place zabaw, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, a także parking. Wykonawca, firma Mirbud, otrzyma od samorządu 84,7 mln zł. Podstawówka przy Szeligowskiej będzie zatem jedną z najdroższych w historii Warszawy i Polski. Zanim prace na dobre ruszyły, już pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że mogą nastąpić opóźnienia.

- Dlaczego zarząd dzielnicy nie dopilnował, a raczej nie zadbał o przygotowanie warunków podłączenia do sieci ciepłowniczej, co powoduje opóźnienie budowy szkoły? Proszę o wyjaśnienie, czy problem został rozwiązany - dopytuje radny Wojciech Klażyński.

Jak przekonuje samorządowiec, uzgodnienie węzła ciepłowniczego i przyłącza z Veolią powinno nastąpić jak najszybciej, żeby uniknąć dodatkowych opóźnień w budowie.

REKLAMA

Uzgodnienia trwają

Jak uspokaja burmistrz Urszula Kierzkowska, ratusz ma już warunki przyłączenia węzła cieplnego dla projektowanej szkoły. Na razie nie wiadomo, w którym miejscu zostanie zbudowane połączenie, ponieważ wciąż trwają uzgodnienia Veolii z deweloperami budującymi w sąsiedztwie bloki i nie wiadomo, jaki będzie docelowy kształt sieci.

- Projektant i wydział inwestycji są w stałym kontakcie zarówno z Veolią, jak i deweloperami realizującymi na działkach sąsiednich swoje inwestycje, aby w sposób precyzyjny i zgodny z warunkami technicznymi móc zatwierdzić dokumentację wykonawczą - uspokaja burmistrz Kierzkowska. - Urząd dzielnicy nie zakłada opóźnienia inwestycji, gdyż roboty budowlane będą realizowane zgodnie z przedstawionym i zatwierdzonym harmonogramem wykonawcy - dodaje.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# Szkolny

06.01.2023 22:42

Brawo! Budujcie jak najszybciej !

# JKacz

12.01.2023 17:41

Czemu na wizualizacji są stojaki rowerowe typu wyrwikółko, a nie zgodne z miejskim standardam U-kształtne?!

# bemwaw

12.01.2023 17:56

Przy tej szkole od razu powinna byc pływalnia.

REKLAMA

# jkk

14.01.2023 22:01

Dobry pomysł z tą pływalnią. Szkoda, że nierealny. Projekt zakładał budowę szkoły, przedszkola oraz żłobka (dla dzieci). Na cokolwiek innego nie ma miejsca, o pieniądzach nie wspominając.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA