REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

interwencja

 

Przychodnia przy ul. Czumy. Pacjenci i lekarze nie mają gdzie zaparkować

  2 stycznia 2023

Przychodnia przy ul. Czumy. Pacjenci i lekarze nie mają gdzie zaparkować
źródło: zozbemowo.pl

Zmotoryzowani pacjenci przychodni przy ul. Czumy od lat borykają się z problemem braku możliwości zaparkowania w pobliżu. Czy władze Bemowa oraz dyrekcja placówki mają jakiś pomysł na zmianę tej sytuacji?

REKLAMA

Radni Maciej Bartosiak i Marek Lipiński postanowili interweniować w związku z wieloletnimi sygnałami od mieszkańców, dotyczącymi utrudnień w dostępie do miejsc parkingowych przy przychodni na ul. Czumy 1.

Przychodnia bez parkingu

Radni zapytali, czy dyrekcja przychodni planuje wygospodarować część terenu należącego do placówki pod miejsca postojowe dla pacjentów. Nocna pomoc na Bemowie oblegana. "Pacjenci nie rozumieją" Nocna pomoc na Bemowie oblegana. "Pacjenci nie rozumieją"
Ponad 60 porad lekarskich i 17 zabiegów pielęgniarskich - to średni bilans dobowy świadczeń udzielanych przez personel nocnej pomocy lekarskiej (NPL) w przychodni na Czumy. A pacjenci wciąż narzekają.
Zapytali też władze dzielnicy, czy w pobliżu przychodni znajdują się jakieś wolne tereny należące do samorządu, które można by udostępnić pod dodatkowe miejsca postojowe dla pacjentów przychodni. Chcieli się też dowiedzieć, czy władze dzielnicy wraz z dyrekcją przychodni zwracały się do spółdzielni mieszkaniowej o podjęcie współpracy na rzecz rozwiązania problemu.

Jak przypominają radni, przychodnia jest bardzo istotną placówką medyczną z uwagi na licznych specjalistów, jak również ze względu na nocną pomoc lekarską. Brak miejsc postojowych utrudnia dostęp do przychodni zmotoryzowanym pacjentom.

REKLAMA

20 miejsc na 163 pracowników

Jak przypomina dyrekcja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy, nieruchomość należy do samorządu i znajduje się na niej tylko jeden parking na 20 samochodów, którym musi się dzielić aż... 163 pracowników przychodni. Jak widać nawet lekarze mają problem z parkowaniem.

- Pacjenci mogą korzystać z miejsc postojowych wzdłuż ul. Kossutha, gdzie są też wydzielone dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych - przypomina dyrektor SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy Paweł Dorosz.

Jak dodaje, na terenie zielonym pomiędzy pawilonami handlowymi a budynkiem przychodni znajduje się kolektor ściekowy i nie można w tym miejscu zbudować parkingu. Wobec tego SZPZLO nie ma możliwości wygospodarowania dodatkowych miejsc postojowych na działkach, którymi dysponuje. Władze dzielnicy nie mają nic do dodania. Wygląda na to, że o dodatkowych miejscach postojowych w okolicy przychodni przy Czumy pacjenci mogą jedynie pomarzyć.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (14)

# Pacjent

02.01.2023 16:19

Obok jest stacja metra i zylion linii autobusowych i tramwajowych.
Lepiej zajęliby się patoparkowaniem, nie da się przejść z wózkiem dziecięcym.

# kto tu jest pato

02.01.2023 17:50

#Pacjent napisał(a) 02.01.2023 16:19
Obok jest stacja metra i zylion linii autobusowych i tramwajowych.
Lepiej zajęliby się patoparkowaniem, nie da się przejść z wózkiem dziecięcym.

Wszystkich chorych na wszelkie choroby zakaźne w szczycie epidemii prezydent miasta i warszawscy aktywiści zapraszają do komunikacji miejskiej. Najlepiej w godzinach szczytu. Po co marnować wirusy? Najlepiej zarażać hurtowo

# Marian

02.01.2023 17:58

Niech łowełkami jeżdżo.

REKLAMA

# Panjan

02.01.2023 18:41

Nie jestem zwolennikiem polityki komunikacyjnej miasta. Trzeba jednak powiedzieć głośno: jest ona od lat konsekwentna i bardzo otwarcie lansowana. Podstawowa jej zasada brzmi: tam gdzie jest metro i kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych miasto nie życzy sobie dojeżdzania samochodami. Dotyczy to pracowników (dla nich transport publiczny, rowery) i pacjentów (dla nich taksówki). Taką politykę miasta wspierają liczne organizacje ekologiczne. [Tu dodam, zasada nie obowiązuje wyskiego szczebla urzędników i samego prezydenta dojeżdzających samochodami do pracy na pl. Bankowy].
Te władze są demokratycznie wybrane i od lat nie kryją się ze swoimi intencjami wymuszenia "przesiadki" z aut na rowery, do metra i taksówek [wyjątek urzędnicy wysokiego szczebla], więc żądania preferencji dla odwiedzających jakąś jedną placówkę są absurdalne. Albo wybieramy ludzi typu Trzaskowski i akceptujemy rozwiązania, które proponuje albo głosujemy na kandydatów z inną wizją miasta i liczymy na to, że będzie lepsza.

# Placowy

02.01.2023 19:51

Zrobić parking płatny, to miejsca na nim będą.

# mgr inż.

02.01.2023 22:02

Na kolektorze ściekowym NIEDASIE zbudować parkingu ?

REKLAMA

# Jelonkowy

03.01.2023 09:30

To ta przychodnia, do której nie da się dodzwonić i trzeba od rana stać w kolejce pod drzwiami. Proponuję zlikwidować parking dla pracowników, w końcu mają metro i dobrą komunikację miejska. Tak twierdzi prezydent czajkowski.

# Tubylec

03.01.2023 09:46

Tam jest nieźła patalogia z parkowaniem. Piesi przeciskają się pod płotem, a samochody wygodnie stoją na chodniku. Straż miejska jak zwykle nic nie robi. Pewnie trzeba im zaproszenie wysłać.

# Eliard

03.01.2023 13:58

Bez przesady. Duży parking jest przy ratuszu po drugiej stronie ulicy.

REKLAMA

# pZz

03.01.2023 19:00

Swego czasu jak pracowalem na mokotowie to placilem za miejsce parkingowe przy pracy 400 zl za miesiac. Niech pracownicy tego burd... balaganu tez sobie takowe wykupia w okolicy.

# Pacjent11

03.01.2023 22:55

Artykuł bez sensu. Pisany na zamówienie? Na przeciwko tej przychodni jest gigantyczny pusty parking płatny 4 zł za godzinę, więc w czym problem?

# hobbystycznie tłukę słoiki

04.01.2023 01:44

Tak, tak. Już komuś z powiatu zachodniego potrzebne są darmowe miejscóweczki na samochodzik z WZ w rejestracji. Wystarczy, że całe oś. Górczewska, od Lazurowej (cała Doroszewskiego) aż do Powstańców Śląskich jest obstawiona takimi autami. Już parkowanie bliżej pętli autobusowej i tramwajowej jest passe, bo przecież trzeba postawić brykę tuż obok stacjj metra, a pier..lenie o przychodni i biednych chorych to takie klasyczne mydlenie oczu.

REKLAMA

# Jaś inspektor

05.01.2023 18:35

Haha, może zrobią jakiś parking, a i tak w 100 % będzie zastawiony samochodami z rejestracją WZ, gdzie ludzie do metra będą dojeżdzać.Kiedyś parking Tesco i Lidla był takim miejscem, ale za darmo jest tylko półtorej godziny.Zresztą obok przychodni jest wielki parking, ale płatny 4 zł za godzinę.

# czasami pacjent

06.01.2023 18:15

Pod wszystkimi Przychodniami POZ na terenie Warszawy jest problem z miejscami postojowymi a przecviez do tych placowek podjezdzają nie tylko pracownicy tych placowek ale przede wszystkim pacjenci często chorzy i nie dają rady dochodzic od metra czy komunikacji miejskiej to jak mają docierać do tych palcowek.A moze wladze dzielnic niech przyjrzą się temu problemowi z punktu widzenia tych osob ktore musza korzystac z placowek opieki medycznej a nie tylko walczyć z kierowcami zeby nie jezdzili swoimi autami ktorzy placą podatki.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA