REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Złamał zakaz zbliżania się do żony. Nachodził ją i nękał

  25 stycznia 2023

Złamał zakaz zbliżania się do żony. Nachodził ją i nękał
źródło: Pixabay

W wyniku przeprowadzonej interwencji policjanci z komisariatu przy Myśliborskiej na warszawskim Tarchominie zatrzymali 62-letniego mężczyznę. Dobijał się do drzwi mieszkania swojej żony i niepokoił ją domofonem, mimo że sąd zakazał mu zbliżania się do niej. Mężczyzna był też agresywny wobec mundurowych, wyzywał ich, nie wykonywał poleceń i stawiał czynny opór.

REKLAMA

Popołudniowa interwencja policjantów z komisariatu na Białołęce była wynikiem zgłoszenia mieszkanki ulicy Erazma z Zakroczymia. Kobieta poprosiła o pomoc mundurowych, gdyż do jej drzwi dobijał się mąż objęty sądowym zakazem zbliżania do niej.

Kobieta wyjaśniła, że 62-latek nachodzi ją od poprzedniego dnia, kręci się po klatce schodowej przy jej mieszkaniu, wchodzi do piwnicy należącej do lokalu, a także niepokoi ją nieustannym dzwonieniem domofonem. Zatrzymania za handel narkotykami. Akcja policji na Białołęce [ZDJĘCIA] Zatrzymania za handel narkotykami. Akcja policji na Białołęce [ZDJĘCIA]
Kryminalni z komisariatu Warszawa-Białołęka zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli prawie kilogram środków odurzających i psychotropowych oraz kilkanaście tysięcy złotych w gotówce. 32-latkowi podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości nielegalnych substancji może grozić dziesięć lat więzienia. Zatrzymano także dwie inne osoby.

Gdy policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnym systemie, potwierdzili, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ wydał wobec niego 10-letni zakaz zbliżania się do żony na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Ma zakaz zbliżania do żony

Policjanci nie mieli wątpliwości, że 62-latek nie stosuje się do postanowienia sądu i dopuścił się przestępstwa. Mężczyzna niezrażony obecnością mundurowych, obrażał swoją żonę i ją wyzywał. Był agresywny również wobec mundurowych, wyzywał ich, nie wykonywał poleceń i stawiał czynny opór. Trafił więc do policyjnej izby zatrzymań przy Jagiellońskiej.

"Na podstawie zebranego w sprawie materiału przedstawiono mu dwa zarzuty dotyczące złamania sądowego zakazu zbliżania się do żony oraz znieważenia interweniujących policjantów. Za te przestępstwa może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności" - informuje Komenda Stołeczna Policji.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA