REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Gaz-System gotowy do budowy gazociągu. Rura powstanie pod lasem Bemowskim

  18 kwietnia 2023

alt='Gaz-System gotowy do budowy gazociągu. Rura powstanie pod lasem Bemowskim'

Państwowa firma Gaz-System zawarła komplet umów niezbędnych do rozpoczęcia budowy gazociągu Rembelszczyzna - Mory. Wybrano już wykonawcę robót budowlanych i zapewniono dostawy rur.

REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się budowa nowego gazociągu, który ma zapewnić mieszkańcom aglomeracji warszawskiej bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego.

Nowy gazociąg w Warszawie

"Niskoemisyjne paliwo, wykorzystywane do produkcji energii i ciepła zarówno przez stołeczne elektrociepłownie, jak i gospodarstwa domowe, wpłynie na poprawę jakości powietrza w stolicy i okolicznych gminach" - zapowiada Gaz-System.

Wykonawcą robót budowalnych została firma Budimex. Duża wycinka w Lesie Bemowskim. Rusza budowa gazociągu Duża wycinka w Lesie Bemowskim. Rusza budowa gazociągu
W okolicy ruin Radiostacji Babice w Lesie Bemowskim zakończyła się wycinka związana z budową Gazociągu Warszawskiego. Dzięki inwestycji zapewnione zostaną większe dostawy gazu dla mieszkańców Warszawy, a także poprawi się stabilność zasilania i techniczne warunki pracy całej magistrali gazowej istniejącej wokół miasta.
Zgodnie z kontraktem prace będą prowadzone przez 24 miesiące. W pierwszej kolejności opracowany zostanie harmonogram robót. Gaz-System wybrał również dostawców materiałów niezbędnych do powstania gazociągu, czyli rur, łuków indukcyjnych i armatury sterująco-zamykającej. Firma Ferrum dostarczy rury potrzebne do ułożenia całego gazociągu. Będą to izolowane zewnętrznie rury osłonowe oraz stalowe, które dodatkowo są wewnętrznie malowane, a każda z nich ma długość 16 metrów.

Kup bilet

Budowa w lesie Bemowskim

Gazociąg Warszawski będzie liczył 28,5 km i połączy Rembelszczyznę z Morami. Jego trasa przebiegnie przez gminy Nieporęt, Jabłonna, Łomianki, Stare Babice i Ożarów Mazowiecki oraz trzy warszawskie dzielnice: Białołękę, Bielany i Bemowo. Inwestycja wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Warszawy umożliwiając przesyłanie ponad 2 mld m3 gazu rocznie. Możliwe będzie również przyłączenie do sieci gazowej nowych odbiorców, np. elektrociepłowni i ciepłowni, co z kolei przełoży się na zwiększenie stołecznych zdolności wytwórczych energii elektrycznej i ciepła.

Dzięki dodatkowym nakładom w wysokości ok. 36 mln zł udało się ograniczyć wycinkę drzew o ok. 30 proc. w stosunku do pierwotnych założeń. Spółka zobowiązała się również do wykonania dodatkowych dobrowolnych nasadzeń. Ponadto na terenie gminy Łomianki spółka partycypuje w 80 proc. kosztów remontu wałów wiślanych na odcinku Buraków - Sady. Jeszcze przed przekazaniem wykonawcy terenu pod budowę Gaz-System zorganizuje kolejne spotkania z mieszkańcami gmin i dzielnic, przez które przebiegać będzie gazociąg.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# pZz

18.04.2023 21:01

5 km od lasow bemowskich mam dzialke lesna o wymiarach 100mx30m w gminie Stare Babice i od 30 lat nie moge wyciac kilkunastu drzew, aby postawic tam dom, bo las, bo otulina Puszczy Kampinowskiej i takie bzdety, a tu tnie sie hektary i zaden problem. Co za parszywy kraj.

# Solo

19.04.2023 09:23

#pZz napisał(a) 18.04.2023 21:01
5 km od lasow bemowskich mam dzialke lesna o wymiarach 100mx30m w gminie Stare Babice i od 30 lat nie moge wyciac kilkunastu drzew, aby postawic tam dom, bo las, bo otulina Puszczy Kampinowskiej i takie bzdety, a tu tnie sie hektary i zaden problem. Co za parszywy kraj.
las a puszcza to co innego bzdecie intelektualny.

# Kampinator

19.04.2023 10:46

#pZz napisał(a) 18.04.2023 21:01
otulina Puszczy Kampinowskiej
Puszczy Kampinoskiej, bo nazwa pochodzi od miejscowości Kampinos a nie Kampinów.
A domy należy budować na działkach budowlanych a nie leśnych. Budowanie gdzie popadnie (na zasadzie: ja tu mam działkę i na niej chcę się wybudować, bo tak mi się podoba) prowadzi do szkodliwego rozpraszania zabudowy.

REKLAMA

# Wredny Kocur

20.04.2023 10:39

"otulina Puszczy Kampinowskiej i takie bzdety", czyli jak pokazać się jako intelektualne szambo, bez napisania wprost, że jestem głupi.

# Gosc

27.04.2023 00:37

Las Bemowski a Puszcza Kampinoska
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break